Miłosny fortel

Wydawnictwo: Amber
romans

Lady Jeannette jest załamana. Zamiast brylować na salonach stolicy, musi wyjechać na prowincję. Taką karę wyznaczyli jej rodzice za romans zakończony skandalem. Okazuje się jednak, że i wieś ma swoje uroki. Jednym z nich jest flirt z przystojnym architektem. Rozkapryszona dama jest przekonana, że doskonale panuje nad sytuacją. I nawet nie podejrzewa, że nowy znajomy jest niezupełnie tym, za kogo się podaje...

Przyjemna książeczka :) polecana dla wielbicielek romansów historycznych,sceny erotyczne - zmysłowe, niemalże przyprawiające o gęsią skórkę ;), podobała mi się jej fabuła (to chyba ze względu na sentyment do Irlandii),choć wg mnie lepsza była kolejna część - "Lekcja miłości"; tutaj to co czasami mnie zniechęcało to zapalczywość i złośliwość głównej bohaterki,te jej przepychanki z głównym bohaterem typu "on mi dwa to ja mu trzy" itd...(czasem zadawałam sobie pytanie: "jak tak można się zachowywać?") dobrze, że w końcu przeszła metamorfozę :)

Klaudia95 | 2014-12-25
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 grudnia 2014

Jeannette jest bardzo ciekawą bohaterką. Przyjechała na wieś, aby odbyć karę za skandal, który wywołała w Londynie. Bohaterka poznaje Darragha, który jest architektem. Pomimo, że jej się podoba, stwierdza, że nie mogłaby z nim być. W końcu jest dla niej tylko człowiekiem z gminu.
Darragh choć jest architektem, to również i arystokratą. Cały czas próbuje to powiedzieć upartej dziewczynie, ale ona go nie słucha.
W końcu oboje wywołują skandal i muszą się pobrać. Jeannette obawia się, że małżeństwo z Darraghiem może być złe i próbuje uciec z kościoła. Jednak nie udaje się jej to.
Oprócz wątku miłosnego, był też komizm. Uśmiałam się kiedy bohaterka wpadła w kałużę i pobrudziła sukienkę, albo kiedy on mówił do niej "Dziewczyno" a ona go bezustannie poprawiała.
Czym ta książka różni się od innych? Akcja toczy się w większości w Irlandii. Taka miła odmiana bo głównie w romansach obsadzana jest w Londynie. Po drugie Darragh jest Irlandczykiem - nie angielskiem arystokratą. Po trzecie...

Ewelynn | 2014-10-10
Przeczytana: 10 października 2014

Przyjemna książka z ciekawą fabułą. Dialogi są interesujące. Bohaterka to zarozumiała pannica która nie widzi dalej niż własny nos. Jeannette jest tak zarozumiała że ma za złe wszystkim to że wysłali ja Irlandii mimo tego że to ona narobiła problemów wciągnęła swoja siostrę we własne kłamstwa zraniła tym ją jej męża i cała rodzinę wywołując skandal. Jest wredną osobą która zrobi wszystkim na złość byle tyko jej żyło się lepiej albo poprawić humor. Osobiście miałam czasami ochotę walnąć ją żeby się ogarnęła. Bohater to arystokrata ale nie patrzy na ludzi z góry wręcz chętnie służy im pomocą bez względu nie pozycje społeczną. Trzeba przyznać że On miał bardzo fajny charakter poczucie humoru. Jedyne Co mi się nie podobało to to przeprosiny wyszły od niego jak na mój gust to On nie zrobił nic złego.

emily176 | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Ja dla mnie, to bardzo ciekawy romans. Nie ukrywam, iż kilka razy dosłownie popłakałam się ze śmiechu. Główna bohaterka to złośnica, która nie chce ustąpić w żadnej kwestii. Jej upór prowokuje zabawne historie. W końcu kto się czubi ten się lubi!!!

Klaudia95 | 2015-04-07
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 grudnia 2014

Lekka, nieprzytłaczająca lektura. Knąbrna, rozpieszczona dziewczyna, malownicza Irlandia i nazbyt pewny siebie dżentelmen. Książka w sam raz na jeden wieczór.

victoria_87 | 2011-08-23
Przeczytana: luty 2011

Tę książkę zalicza się do kategorii romansu lecz dla mnie ona powinna zaliczać się do kategorii komedii,ponieważ jest w niej mnóstwo zwrotów akcji,a przede wszystkim duża dawka humoru.Gwarantuję dobrą zabawę podczas jej czytania.

Kaga | 2014-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Nie było złe. lekkie, dobre, przyjemne. Nic specjalnego, ale też nic nie wymagającego. ot... romans historyczny, który wypełnił przyjemnie jedno przedpołudnie.

Mania9 | 2016-10-16
Na półkach: 2016, Przeczytane