Zamek na wrzosowisku

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans Historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Gentle From The Night
9788325204860
Megan McKinney, Alexandra
silently

Po śmierci ojca, słynnego doktora Benjamina, Alexandra zostaje bez grosza. Dlatego przyjmuje ofertę lorda Newella, który chce zatrudnić lekarza dla swego młodszego brata. W posępnym zamku Alexandra zmierzy się jednak z czymś większym niż choroba jej pacjenta: musi zgłębić budzącą dreszcz grozy tajemnicę, zdobyć zaufanie braci i poznać potęgę miłości...

Książka jest rewelacyjna. Akcja nie jest banalna i trzyma w napięciu. Przeczytałam ją w 1 dzień i jestem pod wielkim wrażeniem. Mroczna tajemnica zamku wciąga Cie tak bardzo, że w moim przypadku aż chciałam być tam. Naprawdę, godna uwagi pozycja.

Teoretycznie jest to romans historyczny w stylu gotyckim. Takie połączenie może dać bardzo przyjemne wrażenie odbioru. Jednak na przeszkodzie staje mi styl prowadzonej opowieści. Nie jest to pierwsza książka Meagan McKinney jaką przeczytałam i przyznam, że o niebo lepsza od poprzedniej, a jednak niezbyt przekonująco jest tu uchwycony element tajemniczości i pewnej wrogości miejsca. Oczywiście wciąż bohaterka jest ostrzegana przez innych, że powinna jak najszybciej wyjechać z zamku. Również jej służąca jeszcze na stacji dzieli się z nią swoimi złymi przeczuciami i namawia do natychmiastowego powrotu. Aleksandra nie ulega owej presji i nie podejmuje decyzji o wyjeździe nawet wówczas, gdy sam lord Newelly jej to sugeruje. Stawia sie na zamku z pewna misją i choć na miejscu okazuje się, że przydzielono jej inną rolę to mimo wszystko postanawia wypełnić zadanie.
Męcząca była powtarzalność motywu zjawy panny Pole ukazującej się Aleksandrze, przemyśleń bohaterki jakoby Damien był okrutnym...

Klaudia95 | 2015-03-06
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Pani MacKinney jest świetną pisarką.
" Zamek na wrzozowisku" to świetna książka. Oczywiście jest zawarty wątek miłosny, ale głównie dominuje horror, czy na przykład rozterki bohaterów.
Alexandra po śmierci ojca przyjmuje propozycję Newella. Wie, że jest kobietą i nie może uprawiać zawodu lekarza. Ma nadzieję, że wyleczy Sama. Wkrótce okazuje się, że to nie będzie takie łatwe...
John, który poszukuje miłości, Sam, który nie może zapomnieć o popełnionym błędzie i Alexandra, która stara się pomóc braciom i jednocześnie nie zaangażować się. Urszula Pole również była rewelacyjna.
Nic dodać, nic ująć. Rewelacyjna książka.

Książka niesamowicie wciąga od pierwszych stron! Z wielkim żalem kończyłam ją czytać. Tajemnica otaczająca zamek w Caincross budzi prawidziwy dreszcz grozy. Jak dla mnie to obowiązkowa pozycja dla miłośników romansów historycznych.

Helszka777 | 2014-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2014

Wspaniała książka!! Bardzo mroczna i gotycka i te wrzosowiska ach czytając ją czułam jakbym tam była. Nie sposób się od niej oderwać, to druga książka którą przeczytałam tej autorki i powiem, że wspaniale pisze. Nie była to płytka historia jakiej można się spodziewać po romansach historycznych, do ostatniej strony się coś działo. Nasuwa mi się tu jedna myśl, że można odnaleźć w niej podobny klimat jak w książce Jane Eyre. Zawsze ciekawiła mnie tematyka nawiedzonych zamków a tu jest tego pod dostatkiem. Zdecydowanie polecam.

Joanna Hacz | 2014-01-03

Ciekawa książka utrzymana w klimacie powieści gotyckich. Trzyma w napięciu. Chociaż jak dla mnie trochę zbyt mroczna...

Van | 2015-01-28

Każdy romans Megan jest otoczony niesamowitą aurą co wyróżnia jej książki z całego cyklu jak i romansów ogóle. Mimo, że motywem przewodnim jest miłość cały świat nie jest cukierkowy a zakończenia wspaniałe. Wszystko na co mogą liczyć bohaterki tej pisarki to słodko-gorzki smak trudnych związków i bardziej niż w innych romansach rozwiniętych wątków pobocznych ("Zamek na wrzosowisku" nie istniałby bez nich).

Ewa | 2015-05-08
Przeczytana: wrzesień 2014

Doprawdy trzeba być Amerykańską pisarką romansów by główny problem, z którym nie mógł sobie poradzić jeden z bohaterów to krzywda jaką doznał w młodości - nauczycielka ugryzła go w penisa do krwi....
Szkoda oczu na taką lekturę...

Dziewanna | 2015-05-16

Rodzina zerka na mnie podejrzliwie ... juz dawno nie chichotałam tak podczas czytania książki, może powinnam jednak łkać z zażenowania? Wyobraźcie sobie, że Jane Eyre spotyka Christiana Greya i zamieszkują w zamku na wichrowych wzgórzach, tak, jestem całkiem poważna ... niestety. Dodajcie do tego mroczne katakumby, paru szaleńców, ducha i wieczne przeciągi a poczujecie właściwy klimat tej powieści, zabrakło tylko psa Baskervillów wyjącego na wrzosowiskach. Zacisnęłam zęby i wytrzymałam do końca, ale tak wtórnego, infantylnego powieścidła nie spotkałam od bardzo dawna. Żegnaj szanowna autorko, nigdy wiecej!

introdukcja | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z literaturą Meagan McKinney, wiedziałam więc czego oczekiwać. Z przykrością muszę stwierdzić, że liczyłam na coś lepszego. Bo choć książkę się chłonie w miarę szybkim tempie, a pióro pisarki jest dość lekkie, to niestety fabuła pozostawia wiele do życzenia. Wydała mi się zbyt wydumana, naiwna i chaotyczna, a zakończenie nie trzyma się po prostu kupy.