Allegro - kampania grudzień kat. romans

Czarny Książę

Wydawnictwo: Amber

Zawierzyła mu swoje życie. Czasy Rewolucji Francuskiej i wielkiego terroru. Skazana na śmierć Jacqueline de Lambert nie miała już nadziei. Nie spodziewała się, że z ponurej więziennej celi uwolni ją tajemniczy wybawca. I choć przebranie skrywa jego to...

Stokrotka | 2018-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2018

Czym wyróżnia się „Czarny Książę” spośród innych romansów? Ano tym, że ma świetnie opracowane tło historyczne i znakomity wątek przygodowy rozgrywający się w czasach Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Z początku może razić postępowanie głównej bohaterki, Jacqueline de Lambert, której brawurowa odwaga może jedynie konkurować z przerażającą głupotą i oślim uporem. Na szczęście autorka w miarę szybko uporała się z tym problemem. Akcja obfituje w niespodzianki, a na dodatek toczy się wartko. Trzeba przyznać, że Karyn Monk zna się na swoim fachu. Umie pisać romanse historyczne z prawdziwego zdarzenia. Daleka jest od schematów i bazowania jedynie na flircie pary głównych bohaterów. Polecam znawcom i wielbicielom gatunku.

Czytam dużo romansów historycznych, a ten należy do jednego z moich ulubionych.
To nie jakiś nudny romans gdzie cała akcja polega na zalotach a później większość czasu bohaterowie spędzają na igraszkach w łóżku. Najczęściej wszystko odbywa się w czasie Regencji lub epoce wiktoriańskiej, ale nic na ten temat nie jest powiedziane.
Tu mamy konkretną datę rok 1794, czasy rewolucji francuskiej i wielkiego terroru i autorka tego faktu się trzyma. Pokazuje jak wyglądało życie w tamtym czasie zarówno arystokratów jak i biedoty.
Bohaterowie czyli Jacqueline i Armand to bohaterowie z krwi i kości, a nie fircyki i mdlejące damy.
Ona silna, uparta przepełniona chęcią zemsty za śmierć ojca i brata.
On człowiek po przejściach, który sam siebie karze za błędy młodości i spowodowanie śmierci swoich najbliższych.
Dlatego bezinteresownie ratuje ludzi skazanych na śmierć, chociaż Jacqueline uważa, że właśnie na tym robi interes.
I mimo że uratował ją z więzienia i razem uciekają przed mściwym...

Basia | 2018-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Olbrzymim plusem tej powieści jest tło historyczne jakim jest rewolucja francuska. Główny bohater ciekawy i dobrze nakreślony. I jak dla mnie plusy na tym się kończą. Ich trzech, ona jedna i tak to wszystko poprowadzone, że wiadomo jak akcja zostanie naciągnięta. A w niektórych momentach tak naciągnięta, że aż miałam ochotę zaprzestać lektury. Ale wytrwałam i tylko nie zgadzam się z opiniami, że ten romans jakiś wyjątkowy jest.

Haneczka | 2013-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Rewelacyjna książka!
Wiele zwrotów akcji i takie poczucie niemal do ostatnich stron, że to chyba "niekończąca się przygoda" ;)
Bohaterowie na prawdę fantastyczni, z jednej strony mający bardzo silne osobowości, z drugiej ładnie widać przemianę wewnętrzną bohatera (co najbardziej lubię).
Polecam tę książkę z czystym sumieniem, bo ta właśnie spośród romansów historycznych na prawdę zasługuje na przeczytanie! :)

chabrowaczytelniczka | 2014-06-20
Przeczytana: 05 czerwca 2014

ubię od czasu do czasu sięgnąć po romans historyczny. Jest to gatunek, w którym nie tylko znajdę dużo emocji, miłość i pożądanie, ale też idącą razem z nimi wciągającą Fabułę. Karyn Monk to kompletnie mi obca autorka. Uhonorowana nagrodą Daphne de Mauriel.
Akcja toczy się we Francji w czasach rewolucji i Wielkiego Terroru. Miliony arystokratów zostają ścięte na gilotynie. Jacqueline de Lambert nie pozostała już żadna nadzieje. Wyrok skazujący ją na śmierć już zapadł. Niespodziewanie zostaje wyrwana z rąk oprawców przez Czarnego Księcia. Czy już teraz ich życie nie jest zagrożone? Co stanie się, gdy tych dwoje zacznie do siebie ciągnąć?
Jeśli chodzi o tę książkę to na pierwszym miejscu muszę ocenić nie wątek romansowy, ale ten przygodowy. Wciągnął mnie do reszty i nie pozwalał o sobie zapomnieć. W lekturach tego gatunku jest to najczęściej najsłabsze ogniwo, tutaj wszystko było na najwyższym poziomie. Autorka bardzo zgrabnie wprowadziła nas w realia ówczesnej Francji. W czasy,...

Annika | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Jeden z lepszych romansów historycznych, jakie czytałam. W przeciwieństwie do większości powieści tego typu mamy tutaj nieźle zarysowane tło historyczne, a nie tylko historię romansu w wyższych sferach.

Jacqueline, córka księcia, zostaje skazana na śmierć jako wróg nowego ustroju, który wprowadziła Rewolucja Francuska. Od śmierci ratuje ją tajemniczy mężczyzna, którego misją jest pomoc uwięzionym przez Komitet Ocalenia Publicznego. Rozkapryszona księżniczka nie jest łatwym zadaniem. Szczerze polecam miłośniczkom romansów historycznych.

Nie mogłam się oderwać. To było opowiadanie o mrocznych czasach rewolucji, tragedii tysięcy ludzi. Historia zna wiele takich kart, powiedziałabym – że wiele z nich jest nawet straszniejszych. Inaczej jednak „wiedzieć” – że w danym okresie zginęło ileś tam (setek) tysięcy ludzi, a inaczej – kiedy czyta się o dramacie konkretnej jednostki, kogoś, kogo stopniowo poznajemy z imienia i przyzwyczajeń. Taka historia zawsze robi większe wrażenie i na dłużej zostaje w pamięci, wpływając na obraz epoki, jaki utrwala się w naszych głowach. Bezsensowna śmierć tylu ludzi, wśród nich wielu wybitnych postaci, zniszczone działa sztuki… a jednocześnie – niewielki zysk. Czy zmiana ładu społecznego, który przecież niedługo znów się odwrócił, była warta tylu ofiar? Muszę to napisać – Jacqueline wkurzała mnie i to strasznie. Główny bohater podziwiał jej odwagę i siłę, dla mnie to jednak była głupiutka brawura i ośli upór. Zadzierała nosa, paplała często bez zastanowienia, na każdym możliwym kroku...

Lukrecja | 2011-12-26
Przeczytana: 02 listopada 2011

Jeden z niewielu romansów historycznych, który rzeczywiście buduje napięcie. Polecam nie tylko miłośniczkom gatunku. ;)

Amoretta | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Czytając opinie o tej książce utożsamiam się z ich autorami. Książka wciągająca, bardziej przygodowa niż romans, a przy tym ukazująca fakty historyczne - krwawe czasy Robiespiera. Gilotyna pracuje nieprzerwanie, a aby na nią trafić wystarczy być arystokratą. Piękna Jacqueline de Lambert to książęca córka, a choć jej ojciec sympatyzuje z wzniosłymi ideologiami, to odmawia rękę córki człowiekowi z plebsu, choć często on bywa w zamku i jest przyjacielem rodziny. Uruchamia to machinę zemsty ze strony tego człowieka. Ojciec dziewczyny traci głowę na szafocie, brat umiera w więzieniu, a ona sama czeka za wykonaniem wyroku. Podstępny inspektor, który kiedyś mienił się przyjacielem rodziny, a teraz ją zniszczył przekracza próg celi skazanki, aby nacieszyć się tym co mu odmówiono. Próbuje zgwałcić dziewczynę, gdy do celi wkracza Czarny Książę.
Niesamowite tempo akcji, szybko zmieniające się wydarzenia, interesująca fabuła - wszystko to sprawia, że czyta się jednym tchem. Polecam.

isobel | 2014-09-27
Przeczytana: 22 września 2014

Jeden z najlepszych romansów historycznych jakie czytałam. Na pewno plasuje się w pierwszej trójce. Karyn Monk to amerykańska pisarka romansów historycznych, laureatka wielu prestiżowych nagród. Jej książka "Namiętnym Szeptem" jest moją pierwszą z tego gatunku. Mam do niej przeogromny sentyment. "Czarny Książę" jest jeszcze lepszy. Wielu twierdzi, że romanse historyczne są nudne - tu, w "Czarnym Księciu", nudy nie znajdziecie.
Akcja książki zaczyna się w Paryżu,u schyłku rewolucji francuskiej. Później przenosimy się na chwilę do Anglii i tak akcja krąży między jednym a drugim miejscem.
Dużym plusem są tu fantastyczni główni bohaterowie: tajemniczy Armand,tytułowy Czarny Książę, oraz Jacqueline która nie jest klasyczną bohaterką romansów historycznych, nie przypomina typowej damulki. Jest silna, uparta i twarda - kiedy trzeba potrafi przywalić nocnikiem w czerp. Zwłaszcza wtedy gdy ktoś krzywdzi jej najbliższych. Jak później się okazuje, Jacqueline jest również mściwa -...