Bez serca

Heartless
BIS
2013-05-15
2013-05-15

Czy lord jest bez serca, czy przyjmuje taką postawę i wmawia sobie absolutny chłód, bezwzględność i brak uczuć? Jest jednak ktoś, kto potrafi przebić mur, którym się otoczył i skruszyć go. Uczucia budzą się powoli, a w końcu wybuchają z całą mocą.
Sympatyczna, lekka książka, na dwa, trzy popołudnia, żeby się odprężyć.

Sympatyczna, lekka książka, na dwa, trzy popołudnia, żeby się odprężyć.

Przyjemna opowieść na leniwy wieczór, lecz zdecydowanie nie znajdzie się wśród moich ulubionych romansów historycznych. To moje pierwsze zetknięcie się z twórczością Kat Martin, zachęcił mnie dość ciekawy koncept na rozpoczęcie akcji. Byłam ciekawa, jak autorka wybrnie z ciut toksycznych początków relacji bohaterów- jak dla mnie udało się to dość zgrabnie. Bohaterowie dają się lubić, a rozwój ich związku był bardzo angażujący. Największe zastrzeżenie mam do fabuły- na boga, ilość okropności, które spotkały naszą parkę była lekko przytłaczająca. Wystarczyłaby połowa z tego, by podkręcić dramaturgię i dynamikę ich związku. Zdecydowanie wolę romanse z większą ilością humoru, w tej powieści autorka ewidentnie poszła w bardziej smutne, dramatyczne klimaty, z dużą dozą niepewności i niedomówień między bohaterami. Mimo to, chętnie sięgnę po inne książki autorki, ponieważ jej styl był bardzo przyjemny w odbiorze.

77/2020

Bez serca, czyż ten tytuł nie kojarzy się z osobą zimną, pozbawioną uczuć i niezdolną do miłość? To, dlaczego jest to romans, którego czytelnik nigdy nie zapomni? Jesteście ciekawi?

____

Bez serca to książka przenosząca czytelnika do osiemnastowiecznej Anglii. Opowiadająca o córce dzierżawcy, która walcząc o edukację i lepszą przyszłość stawia na szali to co dla niej najcenniejsze. Wolność. Ariel zawiera umowę z Lordem Greville. Mężczyzna zobowiązał się opłacać nauczanie nastolatki w zamian za to, że po ukończeniu szkoły zostanie jego kochanką. Los płata jednak figla i z upływem dwóch lat lord umiera, ale na szczęście Ariel, jego dziedzic, bękart z nieprawego łoża postanawia w dalszym ciągu łożyć na jej utrzymanie. Pytanie tylko czy młody lord, podobno pozbawiony serca i uczuć, będzie chciał, aby Ariel spłaciła swój dług? Czy marzenie, by być damą, warte jest ceny jaką przyjdzie jej zapłacić?

___

Powiem wam, że największym asem w rękawie tej książki są bohaterowie. Ariel to młoda kobieta, która
stanowczo wie czego chce od życia, śmiało można nawet nazwać ją feministką, więc tu kolejny plus. Co do Justina, to poznajemy mężczyznę ukrywającego dobre serce pod maską sarkazmu. Daję nam to mieszankę wybuchową, ale ich relacja rozwija się bardzo wolno, czyli tak jak lubię najbardziej, bo dzięki temu możemy oczekiwać na wielki finał, a później cieszyć się jak dziecko gdy dostaje prezent od Mikołaja, chociaż czy w tej historii czeka na nas Pan z białą brodą? Hymm... Muszę wspomnieć jeszcze, że wróg Lorda będzie próbował w tej historii namieszać, ale... Czy mu się uda? Autorka zapewniła nam nieoczekiwane zwroty akcji, które wycisneły ze mnie morze łez, oraz w świetny sposób opisała historyczny klimat i skutecznie sprawiła, że odczuwam niedosyt...

___

Jeśli lubicie książki z historią w tle, zwłaszcza gdy akcja rozgrywa się w Anglii (zauważyłam, że duża część tych książek historycznych ma właśnie miejsce w Londynie),to polecam.

77/2020

____

"Bez serca" to typowy romans historyczny. 14-letnia Ariel Summers, córka dzierżawcy, zawiera umowę ze starym lordem Greville'em - on będzie łożył na jej utrzymanie, zapewni jej wykształcenie, a ona po skończeniu nauki zostanie jego kochanką (pomimo, że dokładnie nie wie co to oznacza). W czasie edukacji Ariel, umiera stary lord, a jej zobowiązania przejmuje jego nieślubny syn Justin...
Jak skończy się ta historia? W sumie wiadomo od początku, ale całkiem przyjemnie się ją czyta. Chociaż czasami miałam ochotę, by złapać główną bohaterkę za ramiona i mocno nią potrząsnąć, ale to tylko dowód na to, że ta książka wzbudza emocje.
Polecam na dobry relaks.

Zawsze marzyłem o przeczytaniu dobrego romansu.Ale nie ckliwego,romansu który będzie o uczuciu i o czymś więcej.
Wydaje mi się,że dobrze trafiłem.
Akcja toczy się na początku XIX w Londynie.Co nam się kojarzy z tego okresu ? Piękne suknie i wytworne surduty.
Maniery i sztywna etykieta.
Nasza bohaterka nie pochodzi z rodziny lordowskiej,uczona manier i dobrego wychowania.
Trafia na salony,schemat podobny jak w wielu romansach.
A jednak jest inaczej,jakby lepiej.Dojrzałej.
Książka wciąga i zadziwia.
Bohaterka zaskakuję i nie można jej nie lubić.
Mimo,że to "tylko beletrystyka"to czyta się przyjemnie i można poczuć się jak na ówczesnym dworze.

Wydaje mi się,że dobrze trafiłem.
Maniery i sztywna etykieta.
Nasza bohaterka nie pochodzi z rodziny lordowskiej,uczona manier i dobrego...

Historia nie wyróżniałaby się mocno od innych sobie podobnych, gdyby nie wplecione w fabułę listy. Takie wzruszające połączenie przeszłości z chwilą obecną. Ładnie opisane :)

Ona - kocha mnie, czy jednak nie kocha? A czy w ogóle on zdolny jest do miłości? Czy marzenia kiedyś się urzeczywistnią?

On - zaufa mi (po raz kolejny!) czy już nie zaufa? zdradziła mnie czy nie zdradziła? wszystko robię tylko dla zysków czy jest we mnie choć trochę uczuć?

Czasem pozory mylą, decyzje jakie podejmujemy pochopnie okazują się mieć swoje konsekwencje, ale z całą pewnością niezaprzeczalnym pozostaje fakt, że każdy, nawet najbardziej zimny człowiek zdolny jest do tego, aby kochać.... polecam :)

"Bez serca" jest to kolejny romans historyczny na moim koncie. Kolejny, który bardzo mi się spodobał i kolejny, który z przyjemnością Wam zaprezentuję :)

Ariel Summers była córką dzierżawcy, zwykłą chłopką. Od zawsze marzyła o tym, aby stać się damą. Podglądała eleganckie panny i zaledwie w wieku 14 lat postawiła sobie za cel, aby stać się taka jak one. Wymyśliła więc plan i przy najbliższej okazji zaproponowała starszemu lordowi Greville pewien układ. W zamian za wysłanie jej i opłacenie ekskluzywnej szkoły dla panien obiecała mu, że po jej ukończeniu stanie się jego kochanką. Po czterech latach jako 18-latka wróciła więc do posiadłości lorda z postanowieniem przekonania go aby mogła odpracować swój dług w jakiś inny sposób niż oczekiwał. Jakież było jej zdziwienie kiedy okazało się, że starszy lord Greville nie żyje już od dwóch lat, a przez cały ten czas finansowo pomagał Ariel jego syn. Justin dzięki listom, które przez ten cały czas przysyłała Ariel zdążył naprawdę dobrze ją poznać i może nawet zauroczyć. Jednak kiedy spotkał ją w swojej posiadłości w intymnej sytuacji ze swoim najgorszym wrogiem od razu ją znienawidził. Stał się bardzo wredny i bezwzględny, a Ariel zaczęła się go naprawdę bać. Jednak z czasem sprawy dla nich obu zaczynają napierać tempa. Czy dojdą w końcu do porozumienia? Czeka ich naprawdę długa droga...

Dwoje nieznanych sobie ludzi od pierwszego momentu nastawionych do siebie bardzo niechętnie. On człowiek bez serca, ona młoda i przestraszona, pragnąca tylko się od niego uwolnić. Ale życie przygotowało dla nich zupełnie inny scenariusz. Pożądanie to naprawdę silne uczucie, potrafi doskonale przysłonić wszystkie inne. A miłość? Miłość przychodzi z czasem prawda?

Powieść tak naprawdę jest podobna do wszystkich innych romansów historycznych. Wielkie uczucie, napotkane problemy, kłótnie, godzenie... Zawsze podobnie, jednak mimo wszystko każda z tych historii jest inna, ciekawa, wciągająca. Mogę śmiało powiedzieć, że uwielbiam romanse historyczne. Tak naprawdę uwielbiam wszystkie romanse. Szczęście, miłość, namiętność, smutek, kłótnie, godzenie się... Taka już ze mnie romantyczka :) Książkę tę czyta się z dużą lekkością, jest wciągająca i taka... ciepła. Może i jest dosyć przewidywalna, jednak pomimo tego fabuła jest pomysłowa i mnie zdecydowanie zainteresowała. Z tego co się orientuję autorka ta ma na swoim koncie już wiele książek i szczerze powiem, że jestem ich ciekawa. Więc jeżeli kiedyś nadarzy się okazja (a jestem pewna, że tak się stanie) to z przyjemnością sięgnę również po inne romanse tej autorki, ponieważ podoba mi się jej styl pisania. Zatem jeśli i wy lubicie taką tematykę to Wam również powieść ta powinna przypaść do gustu :)

Typowy historyczny romansik, ot na jeden wieczór dla relaksu

Typowy historyczny romansik, ot na jeden wieczór dla relaksu

Bardzo fajna książka. Dzięki niej można sie dowiedzie że można poświęcic wszystko, aby spełnic swoje marzenia, w tym przypadku zostac damą .Gorąco polecam!!!!!!

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Romanse
  • Romans
  • Romanse historyczne
  • Przeczytane 2014

Dodaj cytat z książki Bez serca