Bez serca

Wydawnictwo: BIS
Heartless
Marta

Młodziutka Ariel Summers, córka dzierżawcy, oddałaby wszystko, by zostać damą. Zdobywa się więc na śmiałą propozycję wobec znanego ze słabości do kobiet lorda Greville. Prosi, by wysłał ją do szkoły dla młodych panien, i deklaruje, że po zdobyciu wykształcenia spłaci swój dług w sposób, jakiego lord zażąda. Nieoczekiwanie lord akceptuje warunki, a wdzięczna Ariel systematycznie pisze do niego listy. Nie wie, że jej protektor umiera, a lordem Greville zostaje jego nieślubny syn i to on czyta jej listy oraz łoży na jej utrzymanie. Młody lord uważa się wprawdzie za nieczułego, bezwzględnego człowieka, jednak listy podopiecznej ojca budzą w nim pewną czułość. Lecz gdy spotyka piękną Ariel w niedwuznacznej sytuacji ze swoim wrogiem, ogarnia go złość równie wielka jak pożądanie. Czy lord naprawdę okaże się człowiekiem bez serca? I jak poradzi sobie Ariel? Czy marzenie, by być damą, warte jest upokorzeń?

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=998

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=998

boziaczek | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, E-booki

"Bez serca" to typowy romans historyczny. 14-letnia Ariel Summers, córka dzierżawcy, zawiera umowę ze starym lordem Greville'em - on będzie łożył na jej utrzymanie, zapewni jej wykształcenie, a ona po skończeniu nauki zostanie jego kochanką (pomimo, że dokładnie nie wie co to oznacza). W czasie edukacji Ariel, umiera stary lord, a jej zobowiązania przejmuje jego nieślubny syn Justin...
Jak skończy się ta historia? W sumie wiadomo od początku, ale całkiem przyjemnie się ją czyta. Chociaż czasami miałam ochotę, by złapać główną bohaterkę za ramiona i mocno nią potrząsnąć, ale to tylko dowód na to, że ta książka wzbudza emocje.
Polecam na dobry relaks.

katarzyna21102 | 2014-10-11

Bardzo fajna książka. Dzięki niej można sie dowiedzie że można poświęcic wszystko, aby spełnic swoje marzenia, w tym przypadku zostac damą .Gorąco polecam!!!!!!

czytamcałyczas | 2014-07-02

Zawsze marzyłem o przeczytaniu dobrego romansu.Ale nie ckliwego,romansu który będzie o uczuciu i o czymś więcej.
Wydaje mi się,że dobrze trafiłem.
Akcja toczy się na początku XIX w Londynie.Co nam się kojarzy z tego okresu ? Piękne suknie i wytworne surduty.
Maniery i sztywna etykieta.
Nasza bohaterka nie pochodzi z rodziny lordowskiej,uczona manier i dobrego wychowania.
Trafia na salony,schemat podobny jak w wielu romansach.
A jednak jest inaczej,jakby lepiej.Dojrzałej.
Książka wciąga i zadziwia.
Bohaterka zaskakuję i nie można jej nie lubić.
Mimo,że to "tylko beletrystyka"to czyta się przyjemnie i można poczuć się jak na ówczesnym dworze.

Historia nie wyróżniałaby się mocno od innych sobie podobnych, gdyby nie wplecione w fabułę listy. Takie wzruszające połączenie przeszłości z chwilą obecną. Ładnie opisane :)

beataj | 2014-01-12
Przeczytana: 12 września 2013

Typowy historyczny romansik, ot na jeden wieczór dla relaksu

Martoonia | 2013-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Ona - kocha mnie, czy jednak nie kocha? A czy w ogóle on zdolny jest do miłości? Czy marzenia kiedyś się urzeczywistnią?

On - zaufa mi (po raz kolejny!) czy już nie zaufa? zdradziła mnie czy nie zdradziła? wszystko robię tylko dla zysków czy jest we mnie choć trochę uczuć?

Czasem pozory mylą, decyzje jakie podejmujemy pochopnie okazują się mieć swoje konsekwencje, ale z całą pewnością niezaprzeczalnym pozostaje fakt, że każdy, nawet najbardziej zimny człowiek zdolny jest do tego, aby kochać.... polecam :)

Na półkach: Przeczytane, BIS

"Bez serca" jest to kolejny romans historyczny na moim koncie. Kolejny, który bardzo mi się spodobał i kolejny, który z przyjemnością Wam zaprezentuję :)

Ariel Summers była córką dzierżawcy, zwykłą chłopką. Od zawsze marzyła o tym, aby stać się damą. Podglądała eleganckie panny i zaledwie w wieku 14 lat postawiła sobie za cel, aby stać się taka jak one. Wymyśliła więc plan i przy najbliższej okazji zaproponowała starszemu lordowi Greville pewien układ. W zamian za wysłanie jej i opłacenie ekskluzywnej szkoły dla panien obiecała mu, że po jej ukończeniu stanie się jego kochanką. Po czterech latach jako 18-latka wróciła więc do posiadłości lorda z postanowieniem przekonania go aby mogła odpracować swój dług w jakiś inny sposób niż oczekiwał. Jakież było jej zdziwienie kiedy okazało się, że starszy lord Greville nie żyje już od dwóch lat, a przez cały ten czas finansowo pomagał Ariel jego syn. Justin dzięki listom, które przez ten cały czas przysyłała Ariel zdążył naprawdę dobrze ją...

Magdalena | 2013-06-28
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjne

Kat Martin jest znaną i uznaną amerykańską autorką wielu poczytnych romansów historycznych. "Bez serca" to jej kolejna książka, z którą możemy się zapoznac w języku polskim.

Główna bohaterka to młoda córka dzierżawcy - Ariel Summers. Pragnie ona zdobyć wykształcenie i zostać damą. Zdobywa się na odwagę i prosi o pomoc znanego ze słabości do kobiet lorga Gerville. Prponuje, aby wysłał ją do odpowiedniej szkoły. Jednocześnie obiecuje, że po jej ukończeniu spałci dług w sposób wyznaczony przez hrabiego. Arystokrata godzi się na warunki, a wdzięczna dziewczyna regularnie przesyła informacje o postępach w nauce. Nie wie, że jej protektor zmarł, a schedę po nim przejął jego nieślubny syn - Justin. To on czyta listy od niej, łoży na jej utrzymanie i opiekuje się nią.

Młody hrabia uważa się za cynika i bezwzględnego człowieka, którego jedynym pragnieniem jest prowadzenie dobrych interesów. Jednak listy od podopiecznej budzą w nim czułość. Gdy wraca do domu,...