Rozkoszna zemsta

Tłumaczenie: Magdalena Sikorska
Cykl: Garrick (tom 2)
Wydawnictwo: BIS
Sweet Vengeance

Rayne Garrick, wicehrabia Stoneleigh, wiedzie wystawne życie, dzieląc czas między karty, alkohol i kobiety. Przez tego człowieka Jocelyn Asbury straciła wszystko i znalazła się na ulicy. Teraz pragnie się zemścić, jednak nic nie przebiega zgodnie z jej planem. Wicehrabia okazuje się trudnym przeciwnikiem, lecz przy okazji także mężczyzną zupełnie innym, niż się spodziewała. Jocelyn zaczynają targać wątpliwości. Zarazem wie, że powinna strzec swych uczuć, gdyż dla Stoneleigha może stać się co najwyżej przelotną rozrywką.

źródło opisu: Wydawnictwo BIS, 2007

źródło okładki: www.wydawnictwobis.com.pl

Martoonia | 2013-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Historia miłości dwojga ludzi uwięzionych w sieci nieporozumień, braku wzajemnego zaufania i szczerości. Ale jak zwykle - miłość pokonuje wszystkie przeszkody.

Druga książka z cyklu, jak dla mnie nieco mniej porywająca niż Cygański lord, początek ciągnął mi się niemiłosiernie długo, od połowy akcja nabiera nieco tempa.

goja777 | 2014-03-01
Przeczytana: styczeń 2014

Ani przez 1 sekundę się nie nudziłam czytając tę książkę... piękna , wzruszająca , wspaniała , niesamowita ( mogłabym tak wymieniać w nieskończoność ) . OCZYWIŚCIE POLECAM !! na pewno jeszcze kiedyś po nią sięgnę ;)

ceylonka | 2014-12-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Hmmm... Romans przeciętny. Znaczy... To zależy, czego oczekujemy po tym gatunku. Jeżeli "pykania się", to mamy tego trochę i nawet w wersji brutalnej. Jeżeli dobrej historii, to ma zadatki, potencjał, ale zmarnowany przez "płytkich" bohaterów.
Do 180 strony to taki sztampowy romans (aż ma się ochotę rzucić książkę w kąt), nic ciekawego, denerwujący, szowinistyczny i poniżający kobiety (no ale w początkach XIX wieku raczej o równouprawnieniu nie było mowy) obraz arystokracji angielskiej. Później pojawia się zamach na jednego z głównych bohaterów i akcja zaczyna być ciekawsza, bo przenosi się na Jamajkę - i to jest właśnie zmarnowany potencjał, bo mogło być tak fascynująco, no ale to co ciekawe szybko się kończy, czyli około 360 strony, bo mamy powrót do Anglii i omdlewanie w ramionach wybranka, który wspaniałomyślnie przebacza i och i ach!
Bleee!
I takie flaki z olejem ciągną już się ponownie do końca.

4 gwiazdki za środkową część, ale zastanawiam się czy i to nie za wiele...

Martini | 2011-03-05

Typowy, ale fajny :)

AnnaMaria | 2016-03-09

Bardzo przyjemny romansik, nie-nudny, soczysty, wciągający do pochłonięcia w dwa wieczory.

Magdalena | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Zacznę od tego, że była strasznie przewidywalna, ale mimo wszystko to rewelacyjnie się ją czytało. Bardzo podobała mi się Jo - dzielna i z charakterem. To była jedna z lepszych książek tej autorki, które przeczytałam.

angela2046 | 2014-04-09

Książkę czytałam dość dawno i to parokrotnie, ale jest to jeden z najlepszych moim zdaniem romansów historycznych. Doprowadziła mnie do łez w pewnym momencie a to jest nie lada wyczyn. Także śmiało mogę polecić:)

Sakarya | 2016-09-22
Przeczytana: 21 września 2016