Szalone lata Adriana Mole'a

Tłumaczenie: Hanna Pawlikowska
Cykl: Adrian Mole (tom 4)
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Adrian Mole. The Wilderness Years
humor, Anglia, Adrian Mole
satyra
Mansfield

W "Szalonych latach" nasz bohater usamodzielnia się, zdobywa skromną pracę, odpowiadającą zresztą jego skromnemu wykształceniu. Z wiekiem (ma lat 23) nie ubywa mu problemów i kompleksów. Wręcz przeciwnie. Ukochana Pandora na jego oczach cieszy się szczęściem małżeńskim pomnażanym przez grono kochanków, do którego Adrian nie należy...Bianka, spełniona miłość Adriana, ucieka z mężem jego matki - jak widać szalona rodzinka Mole'ów nie ustatkowała się. Kolejne próby literackie nie znajdują uznania w oczach wydawców. Ale Adrian wciąż pisze, pisze, pisze. I czeka na sławę. A może już widać światełko w tunelu ?...

Uwaga!
powstało nowe tłumaczenie tej książki pod tytułem Adrian Mole. Na manowcach (2007),

źródło opisu: okładka

źródło okładki: skan

BetiFiore | 2017-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2017

Adriana Mole'a nie sposób nie lubić. Choć czasem denerwuje jego nieporadność i porażająca naiwność, jego przygody nadal mnie śmieszą. :)

Evik | 2014-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Adrian przeprowadza się, traci i zmienia pracę, podróżuje.

Ma nową dziewczynę, która go porzuca pod koniec książki. Cóż, nie dziwię się. Nie należy lekceważyć pasji ukochanej osoby.Nawet, jeśli tą pasją jest architektura.

Adrian podejmuje terapię u pani psycholog (ma obsesję na jej punkcie), a także podejmuje próby pisarskie. Pisze powieść. Po jego książkę "Spójrzcie! Płaskie wzgórza mojej rodzinnej ziemi". Ech nie sięgnęłabym po jego książkę ;) .

Jego znajomy Barry Kent przeżywa sukces literacki. Książka "Dziennik przygłupa" dostała się na listę bestsellerów. Adrian mu tego zazdrości.

Charlie1608 | 2013-09-29
Na półkach: Przeczytane, Romanse, Najlepsze!
Przeczytana: 29 września 2013

Tylko Sue potrafi tak dobrze przedstawić dziennik mężczyzny, że nic tylko się śmiać ;) Adrian jest... cóż, Adrian myśli że jest dorosły, bo ma pracę, mieszkanie (naprawdę ma?) a na dodatek mnóstwo problemów z kobietami, weną twórczą i wszystkim o czym tylko "zwykły" człowiek może pomyśleć.

Kolejny tom, kolejne zdarzenia, kolejna dawka śmiechu. Obok Adriana nie da się przejść obojętnie, polecam ;)

georgia93 | 2016-08-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sprzedam
Przeczytana: 01 lipca 2016

Książkę poleciła mi znajoma. Męczyłam się z tą pozycją jednak bardzo długo. Zawsze, kiedy zabierałam się za czytanie, wolałam sięgnąć po coś innego. W końcu jednak się zmusiłam, by ją skończyć, bo nie lubię, gdy mi coś tak długo zalega na półce niedoczytane.
Ogólnie rzecz biorąc – bardzo się zawiodłam. Wielki hit, miało być się z czego pośmiać, miał być przyjemnie spędzony na lekturze czas… A wyszła męczarnia i zastanawianie się po każdym irytującym tekściku głównego bohatera: "to miało być zabawne?". Adrian to jakaś totalna lebioda, zakała życiowa i nieudacznik. I wcale nie dodaje mu to uroku. Czysty idiota, aż mi było szkoda, że ktoś tę postać tak wykreował. Ani on zabawny ani nawet śmiechu nie wart, bo to po prostu żałosna postać. Żałość połączona z megalomanią. A to nie może być dobre połączenie.
Humor kompletnie nie dla mnie. Irytujący i jeżeli powodował u mnie uśmiech, to tylko z powodu litości lub zażenowania głupotą. Taki zapewne był zamysł, to pewnie miała być parodia o...

LadyDaisy19 | 2014-12-18
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Seria o Adrianie Mole'u, to najzabawniejsza powieść, jaką w życiu czytałam! Problemy dorosłego już tytułowego bohatera są przekomiczne, a jego tok myślenia porażający. Śledzenie jego przygód to tak, jakby stać się idiotą, jakim jest Mole. Nie mniej jednak książka bardzo ciekawa, polecam ją wszystkim! :)

Część rehabilitująca poprzednią, lekką porażkę w serii o Adrianie. Oczywiście nie dorównuje pierwszym częściom, ale na pewno jest ciekawsza od tomu trzeciego. Jestem trochę rozczarowana, że Adrian, który był moim idolem tak słabo radzi sobie w życiu...

Aleksandra | 2013-11-05

Adrian Mole dorastał razem ze mną. I razem wkraczaliśmy w wiek dorosły.
Sue Townsend wspaniale przedstawia świat widziany z perspektywy Adriana w każdym wieku.
Polecam.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: sierpień 2010

Perypetie zwariowane jak zawsze, czyta się bardzo przyjemnie, aż szkoda, że taka krótka ta książeczka. Tylko ta głupia powieść Adriana nijak mnie nie bawi, może spadła mi wrażliwość po tej całej przeklętej grafomanii, na którą co chwilę wpadam. I cieszę się, że Adrianowi się w końcu układa, chyba wreszcie jest szczęśliwy i przestaje być takim skończonym patałachem...

jaunel | 2014-03-16

Pomyslec ze czytalam to majac ok 14 lat :) Przypomnialo mi sie o tej ksiazce niedawno i musze koniecznie do niej wrocic. Pewne fragmenty zostaja w pamieci a cala ksiazka jest jedna wielka komedia i przyjemnie sie ja czyta, nie ma w sobie dlugich opisow (poza tymi opisami frustracji adriana ktore sa komiczne) :)

tajga17 | 2014-03-12
Przeczytana: luty 2014

Zawiłości myślenia głównego bohatera śmieszą i przerażają jednocześnie - gdy można się w nich doszukać swoich problemów... Mam chęć przeczytać pozostałe powieści o niejakim Mole'u