Zielona wyspa

Wydawnictwo: Anagram
978-83-604-2207-6
emigracja, Irlandia, psychologiczne
MarioPierro

Zielona Wyspa - utracony raj czy piekło na ziemi? Współczesna opowieść społeczno-obyczajowa o losie polskiego emigranta w Irlandii, usnuta na tle autentycznych spostrzeżeń autora. Koronkowe krajobrazy utkane z ludzkich emocji, pełne są empatii, ale i sarkazmu, radości, ale i cierpienia, a przede wszystkim nadziei na lepszą przyszłość. Czy nadejdzie?

Aneta | 2013-05-22
Przeczytana: 21 maja 2013

„Zielona wyspa” to opowieść o emocjach i uczuciach, poruszająca trudny temat życia na emigracji, wyrzeczeń i odosobnienia. Kwintesencją opowiadania jest list. Skrawek papieru, a ile w nim treści ?!
Przesłanie autora rozumiem tu jako "być, a nie mieć".
„Bycie” objawia się empatią i pełnią miłości i dzięki „byciu” możemy przetrwać we współczesnym świecie.

Sonia | 2015-09-04
Ania Gabstone | 2013-01-10