Zakład o miłość

Tłumaczenie: Anna Palmowska
Cykl: Poślubić wicehrabiego (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
To protect an heiress
romas historyczny
Wanda

Piękna i bogata lady Meredith wzbudza ciekawość salonów swą oryginalną decyzją - postanawia pozostać sama, a nie jak inne panny szukać męża. Nie zamierza rezygnować z niezależności nawet wtedy, gdy szelmowski zakład popycha ją w ramiona szarmanckiego i zabójczo przystojnego markiza. Jednak w obliczu tajemniczej groźby Meredith musi szukać w jego ramionach bezpieczeństwa i miłości.

Beata | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Bardzo dobry romansik historyczny, lekki, z wątkiem kryminalnym, spełnia wymogi gatunku. Dzieje się w mojej ulubionej (dla romansów hist.) epoce Regencji w Anglii.

Marianna | 2016-05-06
Przeczytana: 2013 rok

Zabawny romans pełen namiętności, lecz pojawia się także motyw seryjnego mordercy, przez co książka robi się ciekawsza.

Klaudia95 | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Drugi tom z cyklu "Poślubić wicehrabiego".

Piękna i bogata lady Meredith, już od zawsze jest sensacją wśród wytwornej elity towarzyskiej. Tym razem z powodu swojej jakże oryginalnej decyzji - postanawia zostać sama, być niezależną!

Meredith jest siostrą dwóch niesfornych bliźniaków - Jaspera i Jasona. Obaj bracia bardzo często się zakładają i grają w karty z różnymi innymi dżentelmenami.

Minęło już osiem lat od debiutu Meredith w wielkich sferach. Meredith wciąż jest wstrząśnięta stratą swojej przyjaciółki Lavinii. Jej bracia zakładają się z markizem Dardingtonem o to, że stara panna może być namiętna. Do tego zakładu jako starą pannę wyznaczają swoją siostrę.

Meredith podejmuje się zakładu. I przy okazji wraz z Trevorem wywołują wielką sensację. Jedynym sposobem by uciszyć towarzystwo jest ... małżeństwo.

Jednakże Meredith odmawia markizowi a jej bracia wyzywają markiza na pojedynek. Meredith postanawia, że nie dopuści do pojedynku i zgadza się wyjść za markiza....

Sakarya | 2013-12-02
Przeczytana: 28 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Drugi tom cyklu "Poślubić wicehrabiego".
Historia rozpoczyna się w 1802 r., gdy Meredith Barrington, ledwie osiemnastoletnia debiutantka, przeżywa rozczarowanie z powodu swej zbytniej żywiołowości i dosadności w słowach, które to nie przystoją młodej damie. Pomimo swej nadzwyczajnej urody i pokaźnego majątku, nie jest bynajmniej gwiazdą sezonu. Wręcz przeciwnie. Matrony nią gardzą, a o rękę starają się jedynie łowcy posagów. Jedyne oparcie ma w swej serdecznej przyjaciółce Lavini, szczęśliwej żonie przystojnego i charyzmatycznego Trevora Morely`ego. Kochającym się i oddanym sobie małżonkom nie dane jednak było cieszyć się swym szczęściem. Na skutek pomyłki mordercy (który zamierzał uśmiercić Meredith), ginie Lavinia, a Trevor po śmierci ukochanej żony z rozpaczy rzuca się w wir hulaszczego życia (normalnie jak pies spuszczony ze smyczy!). Wkrótce zyskuje opinię rozpustnika i hulaki.
Po ośmiu latach bracia Meredith, bliźniacy Jason i Jasper, zakładają się z Trevorem Morely o niezłą...

Magdalena | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

No tak, przeczytałam, ale nie mam się czym chwalić, bo książka jest tak nudziarska, że aż boli. Meredith generalnie była ciekawa, choć autorka zrobiła jej krzywdę bo albo była dzielna albo drżała ze zdenerwowania w następnej linijce. Trevor, no cóż, fatalny, nijaki. Początek miał ostry, ale zrobił się nieobecny. Bardzo dziwne zwroty akcji, wręcz niemożliwe (markiz zawozi kucharkę na pogrzeb i zastanawia się czy to uduszenie? czy tam nie było morderstw w ogóle?).
Mniej więcej w połowie książki oświeciło mnie, że czytałam historię Faith, w której pojawiała się Meredith i była to dosyć nudna historia. Opowieść Harriet była jeszcze nudniejsza, aż bolało.

izula149 | 2013-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2013

Niewątpliwie ta książka ląduje na półce "ulubione".

Ta miłosna opowieść z wątkiem kryminalistycznym jak dla mnie jest jedną z lepszych. Uwielbiam takie romanse. Łatwo i szybko się czyta. Główni bohaterowie przeuroczy. Łatwo się w nich zakochać :).

Polecam!

jeyspin | 2015-08-30
Na półkach: 2015 - cel 25!, Przeczytane
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Lekka, przyjemna, wartka akcja, dzięki czemu szybko się czyta. Ciekawe wątki. W niektórych momentach przypominała mi "Dumę i uprzedzenie". Polecam.

Misia20121996 | 2015-12-30

Uwielbiałam głównych bohaterów.
Mieli w sobie ikrę. Nie trwonili od uczyć, ale oczywiście, które przyszły z czasem.
Szybko się czyta. Dobry romans na nudne wieczory.
Polecam!

Andzia G | 2013-10-27
Przeczytana: 09 sierpnia 2012

Bardzo dobra książka lekka miła i przyjemna polecam na spokojne długie jesienne wieczory:)

Karolina | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Lekki, przyjemny romans, w sam raz na spokojne i leniwe popołudnie do herbaty.