Kameleon

Heart Of The Storm
83-7157-327-8
Wanda

Inne wydania

W poszukiwaniu wolności... Tajemnicza, pokryta bujną roślinnością Madera wydaje się nieśmiałej, zakochanej w książkach Elizie Thoroughgood wymarzonym miejscem schronienia przed niechcianym narzeczonym. Jednak wkrótce po przybyciu na wyspę dziewczyna wraz z jej podopiecznym-wątłym dziesięcioletnim kuzynem-zostaje porwana i trafia na pokład podejrzanego okrętu, którego kapitan, przystojny Cyprian Dare, uknuł diabelski plan.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

axi_1099 | 2014-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie znałam wcześniej tej pisarki, ale muszę przyznać, że książka jest dobra. Czemu? Oczywiście, mamy dwójkę bohaterów którzy poznają się w niesprzyjających warunkach, najpierw się nie znoszą, potem się w sobie zakochują. Typowe w romansach, ale lubię taki obrót sytuacji, bo pokazuje jakie jest życie- jednym wielkim sucharem. Mamy też ukazaną rodzącą się przyjaźń oraz jak ważne są więzy rodzinne. No i to co mi się spodobało najbardziej- na samym końcu nie ma czegoś w stylu "wszyscy się pogodzili, wybaczyli sobie i żyli długo i szczęśliwie". Nie, nawet Cyprian sam przyznaje, że nigdy nie będzie między nim a lordem Haberton prawdziwej relacji ojciec-syn. Bo to prawda, takie właśnie jest życie, a pewnych rzeczy nie da się wybaczyć w pełni.
Duży plus za brak wazeliny i odpowiednią ilość lukru. <3

Aurill | 2013-10-21

Nieśmiała Eliza czuje się przytłoczona przez swojego narzeczonego, nie chce się z nim wiązać, dlatego decyduje się na desperacki krok - rejs na Maderę i liczy na to, że rozłąka zdoła obudzić w niej cieplejsze uczucia względem przyszłego męża.
Niestety uczucia te nie mają szansy rozwinąć się przy takim człowieku jak Cyprian - zuchwały, dumny, zraniony uwodzi główną bohaterkę, a ona nawet nie wie kiedy wpada w jego sidła.
Jednak nie wszystko usłane jest różami. Jakie tajemnice skrywa Cyprian? Dlaczego pragnie zemsty na małym i niepełnosprawnym kuzynie Elizy? I czy oboje będą mieli tyle siły, by walczyć o swoją miłość?

Kinga | 2016-10-25
wolfy12 | 2016-09-19