Ryzykowna kochanka

Dangerous to love
978-83-241-3245-4
romans historyczny, Sawantka
Wanda

Lucy Drysdale marzy o wyjeździe do Londynu, gdzie znany naukowiec rozpoczyna właśnie cykl fascynujących wykładów. Niestety, jej brat, a zarazem opiekun, nawet nie chce o tym słyszeć. Jakaż jest więc jej radość, gdy hrabina z sąsiedztwa proponuje jej posadę w Londynie ? przyzwoitki młodej...

Powieść ukazała się w Polsce w 1998 r w wydawnictwie Da Capo pod tytułem Sawantka

maggie | 2016-08-23
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Sądzę, że czytałoby się ją dużo lepiej gdyby Iwan nie był takim nieczułym, tępym bucem. Mimo to raczej będę miło wspominać ten romans :)

cooco | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Jaka słodka książka~ Typowy romans historyczny, który ubóstwiam. Były momenty, które mnie - jako romantyczkę - poruszyły. Były momenty, które sprawiły, że miałam ochotę potrząsnąć przede wszystkim Iwana.
Lucy inteligentna dziewczyna, która od samego początku "poczuła słabość" do mężczyzny. Później się zakochała. I kochała pomimo tego, że on "nie odwzajemniał jej uczuć". Iwan uparty, typowy zimny uwodziciel, który pragnie Lucy od samego początku. On również od samego początku "poczuł słabość" do Lucy - chociaż twardo się tłumaczy i wmawia sobie jednocześnie, że to tylko namiętność, a nie miłość ... No polecam :)

Sakarya | 2013-09-16
Przeczytana: 16 września 2013

Zaczyna się dość fajnie: już nie taka młoda (28 lat) Lucy mieszka w rodzinnej posiadłości swego brata wraz z jego żoną i pięciorgiem dzieci oraz ze swoją matką, wiodąc nudne życie. Ma za sobą trzy sezony i kilka propozycji matrymonialnych, które odrzuciła. Lubi czytać i interesuje się psychologią dziecięcą oraz wpływem przeżyć z dzieciństwa na rozwój człowieka. Koresponduje z naukowcem prowadzącym badania w tej dziedzinie i bardzo pragnie wyjechać do Londynu, żeby go poznać osobiście. Niespodziewanie nadarza się ku temu okazja, gdy wiekowa już hrabina z sąsiedztwa proponuje Lucy posadę przyzwoitki dla swojej młodej krewniaczki wchodzącej dopiero na salony. Owa hrabina posiada wnuka Iwana, którego jej syn spłodził w związku pozamałżeńskim z cyganką. Gdy Iwan miał 7 lat został odebrany matce, a babka umieściła go w szkole z internatem prowadzonej surową ręką , w której umieszczano bękarty. Teraz Iwan otrzymał tytuł i majątek po zmarłym bez innych potomków ojcu, a babka ma zamiar...

Karolina | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Słodki, infantylny romansik, jak zresztą każdy z tej serii. Ona ufna i zakochana, on dzikus i uwodziciel. Nic nowego. Ona biedna z prowincji, on bogaty i z miasta. Pokonała go zadziornym charakterem i swoją miłością. Typowy scenariusz. Na jeden wieczór.

Ameran645 | 2012-11-16

Bardzo polubiłam tę książkę i z pewnością przeczyta ją jeszcze nie jeden raz :))

Madzia_CDS | 2016-06-19

typowy romans, bardzo fajnie sie czyta

Jules | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014