Uzurpator

Tłumaczenie: Maria Wójtowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans Historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
No choice but surrender
83-7245-950-9
majątek, tajemnice, wróg, uczucia
Wanda

Lady Brienne Morrow wraca po latach do majątku swego ojca, by przekonać się, że już do niego nie należy. Hrabia przegrał Osterley Park w karty. Właścicielem jest teraz tajemniczy Amerykanin - śmiertelny wróg Morrowów. Brienne powinna się go wystrzegać. Lecz serce nie pozostawia jej wyboru...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

kaktusowaona71 | 2015-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2015

"Uzurpator" to romans historyczny, który spokojnie i niezaprzeczalnie klasyfikuje się w swoim gatunku na jednej ze zdecydowanie wyższych półek. Wciągnął mnie może nie od pierwszej strony - ale już od 10 to na pewno :))
Co tu znajdziemy ?
Bardzo ciekawą intrygę i porywającą akcję, z zagadkami przyciągającymi czytelnika jak magnes i nie pozwalającymi na odłożenie lektury do czasu poznania rozwiązania, czyli do samego końca :)).
Nietypowość tego romansu polega chyba na tym, że nie ma tu notorycznego przesłodzenia, połączonego z paraliżującą wręcz głupotą czy naiwnością bohaterki. Nie. Tego nam tu zdecydowanie oszczędzono. Wydarzenia toczą się lawinowo, a bohaterowie są pełnokrwiści, świetnie odmalowani, z wyraźnie zaznaczonymi charakterami, mają jak zwykle mnóstwo tajemnic i przez większą część książki są niejednoznaczni, co jest ewenementem w tym gatunku i rozbudza dodatkowe zainteresowanie fabułą.
Lektura jest ze wszech miar wciągająca i nie raz nie dwa ściśnie nam się serce...

introdukcja | 2014-04-14
Przeczytana: kwiecień 2014

Książka bezpruderyjna, bezwstydna i bez zahamowań. Ma wszystko to, czego oczekuje się od romansu historycznego: dopracowaną intrygę, historię trzymającą w napięciu, obraz ludzkich oraz zwierzęcych instynktów wyłażących z człowieka...
Sięgając po tę pozycję mile się zaskoczyłam, książka przewyższyła moje oczekiwania. Aczkolwiek w miarę czytania wymagania moje rosły i nie ukrywam, że spodziewałam się bardziej spektakularnego zakończenia. Z chęcią sięgnę jeszcze po nie jedną pozycję tej autorki.

Ania Mróz | 2015-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Bardzo dobra to trzeba przyznać, niemniej miłość dwojga bohaterów rozwijała się trochę "brutalnie". Coś nie dla mnie, lecz nie umniejsza to wartości książki.

Sakarya | 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

I znów mając do wyboru 5 tytułów, po przeczytaniu krótkich opisów, w ostatniej kolejności sięgnęłam po "Uzurpatora" jako najmniej ciekawie zapowiadającą się opowieść. No tak, zapomniałam już, że nie ocenia się książki po opisie i nie chwali się dnia przed zachodem słońca.
Z opisu spodziewałam się oklepanej już historii o przegranej przez nieodpowiedzialnego ojca w karty fortuny wraz z posiadłością, biednej córy pozbawionej dachu nad głową, ale jednocześnie rezolutnej dziewuszki, która doskonale radzi sobie z niecodzienną sytuacją oraz przystojnego nowego właściciela majątku. A to wszystko okraszone namiętnym romansem. I tak jest. Ale nie do końca. Już na samym początku powieści zorientowałam się, że książka jest wyjątkowa, a historia wciągnęła mnie na dobre i chciałam ją pochwalić. Ale dopiero gdy minął dzień, a z nim ostatnia kartka opowieści, z pełną świadomością i całą pewnością mogłam ocenić ją jako "wybitna". Świetnie napisana, wzruszająca i ciekawa. Główni bohaterowie nie...

kagome1990 | 2015-11-29

Mam sentyment do tego romansu, było to moje pierwsze spotkanie z tym gatunkiem. Książka przyjemna i lekka. Trochę schematyczna: przystojny i niebezpieczny bohater, piękna bohaterka, burzliwy romans oczywiście historia kończy się szczęśliwie. Lektura bardzo mnie wciągnęła, bohaterowie są niebanalni, historia ciekawa, emocje żywe i wyraziste. Polecam fankom gatunku.

Hikari9024 | 2013-04-21
Przeczytana: marzec 2013

Książka ciekawa, fabuła wciąga:D Bogate opisy;p Moim zdaniem najlepsza książka tej autorki!

Mackula | 2012-08-01

O masakra .. genialna historia i zaskakująca .. I te momenty jak uciekała z tego zamku .. genialne .. śmiać i tylko śmiać :D

Aurill | 2013-10-21

Bardzo mi się podobała. Już od jakiegoś czasu tkwię w romansidłach i znudziły mnie wciąż te same realia, te same postacie i oklepana fabuła. Tu jednak mamy do czynienia z zawiłą intrygą.
Postacie też są dobrze skonstruowane. Ileż to razy miałam ochotę palnąć głównego bohatera w łeb za tą jego arogancję i chamstwo w stosunku do Brienne.
Dobrze napisana książka. Polecam romansoholiczkom.

Magdalena | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Właśnie skończyłam. Przyjemnie się czyta, ciekawa historia i bohaterowie. Czasami trochę przydługawe opisy i zawiła akcja, ale generalnie ok.

Justi | 2016-11-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 września 2016

Polecam to jedna z moich ulubionych.