Zakład o miłość

Okładka książki Zakład o miłość Adrienne Basso
Okładka książki Zakład o miłość
Adrienne Basso Wydawnictwo: Amber Cykl: Poślubić wicehrabiego (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Poślubić wicehrabiego (tom 2)
Amber
2004-01-01
2004-01-01
9788325204198

Przeciętna. Początek dobry, a potem postacie rozmywają się. Jest dużo seksu, ale na emocjonalnym poziomie nie byłam w stanie się w tą książkę zaangażować. Mimo wszystko szybko się przeczytała i myślę, że to kwestia gustu i z pewnością dla niektórych to będzie wciągająca lektura.

Ostatnio trafia w moje ręce dużo książek szpiegowskich, kryminalnych i thrillerów. Jako odskocznię potraktowałam kolejną książeczkę Adrienne Basso. I dobrze się bawiłam. To lekka lektura, którą czyta się lekko, szybko i przyjemnie. A jak autorka dorzuciła maleńki wątek kryminalny to i całkiem strawna. Taki zabawny romansik historyczny. Mam jeszcze kilka w zapasie to także przeczytam na odstresowanie.

Na półkach: , , , , , , , ,

Zakład doprowadza do małżeństwa, a czyhający morderca zbliża bohaterów. Meredith na prośbę braci bierze udział w zakładzie. Jako stara panna ma pocałować hulakę. Tak się składa, że po wszystkim musi poślubić całowanego markiza, gdyż sprawy wyszły spod kontroli. Po ślubie małżonek jednak unika jej towarzystwa.

Zabawny romans pełen namiętności, lecz pojawia się także motyw seryjnego mordercy, przez co książka robi się ciekawsza.

Zabawny romans pełen namiętności, lecz pojawia się także motyw...

Kolejny z cyklu romansik o niezbyt nachalnej treści, za to z wątkiem kryminalnym. Lepszy niż pierwszy tom.

Bardzo dobry romansik historyczny, lekki, z wątkiem kryminalnym, spełnia wymogi gatunku. Dzieje się w mojej ulubionej (dla romansów hist.) epoce Regencji w Anglii.

Drugi tom z cyklu "Poślubić wicehrabiego".

Piękna i bogata lady Meredith, już od zawsze jest sensacją wśród wytwornej elity towarzyskiej. Tym razem z powodu swojej jakże oryginalnej decyzji - postanawia zostać sama, być niezależną!

Meredith jest siostrą dwóch niesfornych bliźniaków - Jaspera i Jasona. Obaj bracia bardzo często się zakładają i grają w karty z różnymi innymi dżentelmenami.

Minęło już osiem lat od debiutu Meredith w wielkich sferach. Meredith wciąż jest wstrząśnięta stratą swojej przyjaciółki Lavinii. Jej bracia zakładają się z markizem Dardingtonem o to, że stara panna może być namiętna. Do tego zakładu jako starą pannę wyznaczają swoją siostrę.

Meredith podejmuje się zakładu. I przy okazji wraz z Trevorem wywołują wielką sensację. Jedynym sposobem by uciszyć towarzystwo jest ... małżeństwo.

Jednakże Meredith odmawia markizowi a jej bracia wyzywają markiza na pojedynek. Meredith postanawia, że nie dopuści do pojedynku i zgadza się wyjść za markiza.

Małżeństwo Meredith i Treveora nie układa się najlepiej. Jednak wisząca tajemnicza groźba sprawia, że Meredith musi szukać w jego ramionach pocieszenia i bezpieczeństwa...

Meredith jest silną, stanowczą kobietę, która myśli a nie histeryzuje. Natomiast Trevor z początku rozpustnik i hulaka, okazał się być czułym i wrażliwym mężczyzną.

Dlaczego tę książkę zaliczyłam do ulubionych? Otóż jest parę powodów:
- Żywi i nieprzerysowani bohaterowie
- Niezależność głównej bohaterki, która potrafiła z niej zrezygnować
- Duma i upór głównej pary, która pozwoliła im w końcu dojść do upragnionego happy endu
- Wątek intrygi z mordercą, który okazał się być służącym, lubującym się w odbieraniu życia kobietom
- Niektóre scenki zwłaszcza z braćmi Meredith były przekomiczne.

"Zakład o miłość" to historia niezależnej kobiety, która musi zrezygnować z niezależności i mężczyzny, który po śmierci swojej pierwszej żony potrafił zaryzykować i jeszcze raz dać szansę miłości.

Drugi tom z cyklu "Poślubić wicehrabiego".

Piękna i bogata lady Meredith wzbudza ciekawość salonów swą oryginalną decyzją - postanawia pozostać sama, a nie jak inne panny szukać męża. Nie zamierza rezygnować z niezależności nawet wtedy, gdy szelmowski zakład popycha ją w ramiona szarmanckiego i zabójczo przystojnego markiza. Jednak w obliczu tajemniczej groźby Meredith musi szukać w jego ramionach bezpieczeństwa i miłości.

Uwielbiałam głównych bohaterów.
Mieli w sobie ikrę. Nie trwonili od uczyć, ale oczywiście, które przyszły z czasem.
Szybko się czyta. Dobry romans na nudne wieczory.
Polecam!

Uwielbiałam głównych bohaterów.
Szybko się czyta. Dobry romans na nudne wieczory.
Polecam!

Lekka, przyjemna, wartka akcja, dzięki czemu szybko się czyta. Ciekawe wątki. W niektórych momentach przypominała mi "Dumę i uprzedzenie". Polecam.

Lekki, przyjemny romans, w sam raz na spokojne i leniwe popołudnie do herbaty.

Lekki, przyjemny romans, w sam raz na spokojne i leniwe popołudnie do herbaty.

• Romans historyczny
  • Romans
  • Romanse historyczne
  • Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Zakład o miłość