Bal maskowy

Cykl: The Rose Hunters (tom 2) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
My pleasure
miłość, szkocja, romans, szermierka

Za dnia Helena jest damą do towarzystwa lady Tilpot, największej zrzędy w Londynie. Nocą – tajemniczą pośredniczką między dwojgiem rozdzielonych kochanków. Ukryta pod maską i przebraniem, odwiedza miejsca, które powinna omijać. Ramsey przed laty przysiągł jej rodzinie pomoc w potrzebie. Przystojny i pociągający, jest najlepszym szermierzem w Londynie i ucieleśnieniem pragnień Heleny – żądzy...

Ramsey przed laty przysiągł jej rodzinie pomoc w potrzebie. Przystojny i pociągający, jest najlepszym szermierzem w Londynie i ucieleśnieniem pragnień Heleny – żądzy przygód i głodu namiętności. Nauka trudnej sztuki władania szpadą to pierwszy krok do spełnienia obu marzeń...

W burzliwych czasach napoleońskich toczy się historia miłości szkockiego dżentelmena, który zobowiązał się czuwać nad piękną dziewczyną, budzącą w nim dziką namiętność. Czy zdoła ją jednak uchronić przed podstępnym zdrajcą... i przed samym sobą?

źródło opisu: [Amber, 2006]

zabielka | 2014-06-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Polecam serdecznie, nie ma to jak romansik, najlepiej historyczny a już rewelacyjnie, jak jest w tak dobrym wykonaniu,,, Czyta się szybciutko i bez wytchnienia, zaprzyjaźniamy się z ciekawymi postaciami, które ja osobiście polubiłam od początku. :)

Arlenn | 2013-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2013

Szczerze? Ta część bardziej mi się podobała od pierwszej z Kitem i Kate.
Więcej się działo. Miejscami faktycznie akcja była przewidywalna, jednak w moich oczach nie straciła nic ze swego uroku. A miała go nie mniej niż sam Ram. ;) Normalnie na kilka godzin się w nim zakochałam, jak czasami mi się zdarza. Bohaterowie z ciężką przeszłością zawsze zyskiwali w moich oczach szacunek.
Inteligentne, miejscami śmiechowe dialogi bohaterów sprawiały, że nie dało się nudzić i ziewać. Opisy też całkiem całkiem. Nie wlokły się w nieskończoność, jak czasami bywa.
Ta powieść wciągnęła mnie jak pierwszy tom, a nawet bardziej. ^^
Polecam, polecam.

wayland | 2014-09-09
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

więcej opinii na moim blogu: http://somedayiwillbewayland.blog.pl

„Bal maskowy” jest drugą częścią cyklu „The Rose Hunters”, pierwsza to „W labiryncie uczuć”, niestety tamtej nie czytałam, zaczęłam od razu od drugiej, ale czytając opinie, okazuje się, że nie zrobiłam tego jako jedyna, więc nie jest chyba tak źle. Książka opowiada o Helenie, która jest damą do towarzystwa zrzędliwej Lady Tilpot. Poznajemy ją jednak w scenie gdy przebrana za mężczyznę udaje się Aleją Kochanków na spotkanie z ukochanym Flory, Oswaldem. Zakochani nie mieli dane być razem, gdyż Oswald był zbyt biedny aby ciotka, Lady Tilpot pozwoliła, by Flora związała się z nim. Oswald miał tajemniczy plan na zdobycie pieniędzy, jednak do czasu zdobycia ich porozumiewali się przez Helenę Nash. Panna Nash idąc aleją, wystawiając się na niebezpieczeństwo ze strony młodzików zostaje przez nich zaatakowana, jednakże zręcznie wyratowana z sytuacji przez Ramseya Munro, który wiele lat temu przyrzekł dożywotnie oddanie...

Ania Mróz | 2013-05-10
Przeczytana: 04 maja 2013

Książka genialna. Bardzo szybko się czyta. Wartka akcji, ciekawa fabuła. Dla osób lubiących romansy książka jest idealnym dziełem, które pochłoną w kilka godzin. W utworze poznajemy Helenę Nash, która choć z pozoru chłodna i zdystansowana naprawdę odznacz się dużą namiętnością i odwagą. Dla kobiet, które podziwiają pewne siebie bohaterki, a nie tylko potulne owieczki. Gorąco POLECAM!!! :)

Karolina | 2013-05-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013 rok
Przeczytana: 06 maja 2013

Książka taka sobie...
Częsć przeczytałam, część przekartkowałam..
Niektóre fragmenty ciekawe, inne mniej.. Jak kto lubi:)

bookslover | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Bardzo ciekawy romans. Mimo że nie interesuje się żywo fechtunkiem, to autorka dość ciekawie opisała poszczególne elementy tej sztuki.

Nasi bohaterowie, Helena i Ramsey są ze sobą związani na wiele sposobów. Helena nie jest tego świadoma, ale Ramsey cały czas sprawdzał, czy wszystko u niej w porządku. Zobowiązany był przysięgą, jaką złożył Helenie i jej siostrom z wdzięczności za to, że ich ojciec ofiarował swoje życie za trzech przyjaciół. Jednym z nich był właśnie Ramsey.
Helena poprosiła, by jako fechmistrz, nauczył ją jak ma się obronić przed napastnikiem, który obsesyjnie ją śledzi, obserwuje i grozi jej. Nie mogła nic zrobić, czuła się bezbronna, więc w akcie desperacji poprosiła mistrza sztuki o pomoc. Nie rozumiejąc powodów jakimi Helena się kierowała, z początkiem się wahał i opierał. Nie powiedziała mu wszystkiego, bo była związana czyimś sekretem.
Sytuacja się skomplikowała. Przez brak konkretnego określenia sytuacji zostają jedynie domysły, które czasami wprowadzają w...

Izzy | 2013-12-08

Druga Część trylogii o siostrach Nash.
Pierwsza to: W labitynicie uczuć opowiadająca o przygodach Kate.
A trzecia: Słodka uległość opowiada nam losy Charlotte najmłodszej.
Tutaj poznajemy historię Heleny najpiękniejszej ale też najbardziej roważnej i rozsądnej z nich no choć może nie tak do końca...

OddechPoranka | 2013-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Czytanie romansów historycznych to sama przyjemność. Wyobraźnia działa jak szalona.
Początek książki jest dość nudnawy, dlatego łatwo się zniechęcić, ale potem kiedy w grę wchodzi miłość i pożądanie to ciężko się oderwać od tej książki. Historia jest przewidywalna, ale piękna i poruszająca.

Lilianne | 2011-02-15

Nigdy nie zabierałam się za typowe romanse... Ale pewnego dnia (chyba w wakacje) sięgnęłam po jedną z biblioteczki przyjaciółki.

Średnio mi się to podobało, dość szybko czytało się, ale po przeczytaniu książki miałam mieszane uczucia. Była fajna, a jednocześnie nie było w niej nic wspaniałego... To chyba kwestia gustu, tak myślę. Bardzo przewidywalne, ale wydaje mi się, że chyba tak jest w większości romansów.

Evita | 2013-04-18
Przeczytana: 2008 rok

/BAL MASKOWY/Jest to kontynuacja /W LABIRYNCIE UCZUĆ/Nie można się od niej oderwać nawet lepsza od swej poprzedniczki piękna Helena i urzekająco czarujący Ram.