Zuchwała hrabina

Okładka książki Zuchwała hrabina Adrienne Basso
Okładka książki Zuchwała hrabina
Adrienne Basso Wydawnictwo: Amber Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Romans Historyczny [Amber]
The christmas countess
Amber
2009-12-01
2009-12-01
Marzena Rączkowska
romans historyczny

Mój powrót do książek Adrienne Basso.

"Zuchwała hrabina" jest historią Rebeki, która dowiaduje się przed świętami Bożego Narodzenia, że jej dziecko, które urodziła kilka lat temu żyje. Dowiaduje się, gdzie ona jest i zamierza ją poznać, bo ani rodzice ani ciotka o niczym jej nie powiedzieli.

Hrabia Hampton po śmierci swojej żony, skupia się na wychowaniu córki. Ukrywa fakt, że nie jest jej prawdziwym ojcem, a Rebeka, która jest matką dziewczynki chce mieć pozwolenie na widywanie się z córką od hrabiego.

Relacja bohaterów jest taka, że oboje są dumni i uparci,ale potrafią się poświęcić dla bliskich osób. Poznanie się par - mamy tu hrabiego i Rebekę oraz Daniela i Charlotte jest dość ciekawie opisane, nie mamy tu miłości od pierwszego wejrzenia, polecam czytać bliżej Grudnia ze względu na klimat świąt.

Czy pocałunki pod Jemioła są w stanie przerodzić się w coś więcej niż zauroczenie? Czy, jeśli jest się zakochanym istnieją przeszkody nie do pokonania?

Jest to naprawdę przyjemna książka, która czyta się bardzo szybko i zamierzam czytać inne książki Basso.

Mój powrót do książek Adrienne Basso.

To taki typowy romansik, lekki i niewymagający wysiłku umysłowego. Dobry, jako przerywnik dla cięższej lektury.

Mogę napisać,że książka jest do przeczytania.

Mogę napisać,że książka jest do przeczytania.

przyjemna,wzruszająca powieść.zachwycona jestem polecam

przyjemna,wzruszająca powieść.zachwycona jestem polecam

Książka, której będąc świeżą 20 (i trochę więcej) bym nie zrozumiała. Będąc matką już tak.
Generalnie odczułam ją jako ciepłą opowieść w dodatku nie o 1 lecz 2 miłościach, co nie było zaskoczeniem, ale bardzo poprawiło całość. Miła lektura z językiem nie powodującym odmóżdżenia. Przewidywalna (w końcu to romans),ale trochę inna od standardu. Bohaterowie, choć posiadają blizny mentalne, nie są połamani i patologiczni jak to bywa w dziełach pani Nory Roberts. To normalni i realni ludzie (no może jak na romans ;) )

Odnalezione po latach nieślubne dziecko, desperacja skrzywdzonej przez los matki, potężny i arogancki hrabia bez pamięci zakochany w córce - to nie są szczególnie oryginalne wątki. Choć drażniło mnie przyciąganie, jakie pojawiło się między głównymi bohaterami już przy pierwszym spotkaniu, z przyjemnością śledziłam ich rozmowy - sytuacja Rebeki była trudna, a mimo to dziewczyna twardo obstawała przy swoim, wiedziała, co należy powiedzieć, wiedziała, kiedy ugryźć się w język. Jej zachowanie wydawało się o wiele bardziej dojrzałe niż Camerona. Autorka subtelnie ujęła wątek, iż obydwoje stracili kogoś bliskiego. Interesującym dopełnieniem była historia Daniela oraz Charlotte - powiedziałabym nawet, że oni podobali mi się bardziej niż główna para :)

Nie jest to może ambitna czy zapadająca w pamięć pozycja, lecz można się przy niej odprężyć w spokojny wieczór :)

Gorszego romansu historycznego to chyba jeszcze w zyciu nie czytalam... jedyna historia w tej historii to to ze glowna bohaterka jest biologiczna matka corki hrabiego... Myslalam ze autorka ciekawie poprowadzi ta historie , a tu taka klapa ze az czytac sie nie chcialo... mdli bohaterowie, akcji to w teh ksiazce nie ma wcale.... dla mnie porazka i nie warto czytac. Dziwie sie skad sa te dosyc pochlebne opinie, bo no naprade patrzac w sufit to sie mniej nudzic mozna....

Rebekę męczył jeden i ten sam koszmar. Domyślała się, że był związany ze śmiercią jej nowo narodzonego dziecka, która miała miejsce 6 lat temu. Nie mogła się z tym pogodzić.
Pewnego dnia znalazła wskazówkę, która doprowadziła ją do sytuacji, w której miała szansę poznać swoją córeczkę. Dowiedziała się, że to wszystko było spiskiem uknutym przez jej ciotkę. Zaszła w ciążę z narzeczonym, który zginął w pracy, kiedy ona była brzemienna. Została sama i musiała wyjechać do ciotki. Ta natomiast uknuła plan, dzięki któremu pozbyła się problemu. Oddała dziecko rodzinie hrabiego Hamptona, bo jego żona nie mogła zajść w ciążę i tym samym ciotka odmieniła ich życie. Niestety odmieniła też życie Rebeki, która nie była w stanie się pogodzić ze śmiercią dziecka.

Życie wszystkich bohaterów całkowicie się odmienia. Spotykają na swojej drodze ludzi, przed którymi otwierają serce. Jest to przykład wielu sytuacji, w których miłość jest silniejsza od rozsądku. Pokazuje też, że serce nie sługa i często kierujemy się uczuciami.

Ogólnie fabuła dosyć rozwinięta, co bardzo mi się spodobało. Nie koncentrujemy się na jednej parze bohaterów, koncentrujemy się także na kilku innych sytuacjach i osobach. Jest wiele wątków, których ważność z czasem ulega zmianie. Tym samym uważam, że troszkę tego za dużo, jeśli chodzi o owe wątki. Mamy problem matki, która usilnie stara się spotkać z córką i ją poznać. Później dostaje szansę i z każdym razem stara się być blisko córki. Następnie nie może przestać myśleć o hrabim. Dodatkowo dzieje się wiele innych rzeczy związanych z innymi bohaterami.
Akcja jest ciekawa, ale brakowało mi jednej, skonkretyzowanej potrzeby, którą główna bohaterka stara się zrealizować. Po jakimś czasie sama przestała rozumieć swoje uczucia.

Podsumowując, jest to lektura, która zajmie troszkę więcej czasu, ale uważam, że jest dosyć ciekawa i warto ją przeczytać. Z pewnością czymś nowym jest historia głównej bohaterki i to, że stara się zrobić wszystko, żeby zbliżyć się do córki.

Polecam.

Z początku wydała mi się mało wciągająca, jednak nie zniechęciłam się i tym samym nie zawiodłam dobrnąwszy do końca. Może i nie należy do moich ulubionych romansów historycznych, to i taki zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Polecam! :)

Po przeczytaniu tego mogę stwierdzić, że książka nie jest tragiczna. Ma coś w sobie, ale czasami były momenty bardzo płytkie i monotonne.

• Romans historyczny
  • Adrienne Basso
  • Romans
  • Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Zuchwała hrabina