Zagraj to jeszcze raz, Sam

Wydawnictwo: Phantom Press
Play It Again, Sam
Casablanca, Allen, Bogart
Philip

Czy dobre rady wyimaginowanego Humphreya Bogarta i żona najlepszego przyjaciela mogą być lekarstwem na frustracje i rozterki rozwiedzionego intelektualisty w średnim wieku? Jak zwykle w twórczości Woody'ego Allena odpowiedź będzie niejednoznaczna, gorzko-słodka, ironiczna.

Civril aen-Saevherne | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016

Ciężko mi przy pisaniu recenzji tej książki ustrzec się takich rozdmuchanych słów jak genialna, błyskotliwa, wspaniała.
Mamy tu humor Woody'ego Allena w sztuce opisującej sumarycznie 2 dni życia głównego bohatera. Cała historia zacznie się od tak traumatycznej sytuacji, jaką jest odejście jego małżonki - dostaniemy więc prawdziwy Allenowski komediodramat pełen przemyśleń, marzeń, oraz działań jakie podejmujemy, gdy jest nam źle i chcemy udawać kogoś, kim nie jesteśmy.

Nie udało mi się przerwać czytania ani na chwilę, pomimo zostawienia sobie 4h snu przed pracą - a to już jest jakaś rekomendacja.

zemstabanana | 2012-05-07
Przeczytana: listopad 2011

Mój materiał na pracę licencjacką z teatrologii :) Świetne, naprawdę zabawne i błyskotliwe, ale polecam tylko tym, którym nie straszne jest czytanie sztuk - czyli czystych dialogów.

Borys Damian | 2016-10-19
Marek Błachowski | 2016-08-26