Kapitan Blood. Powieść o korsarzach siedemnastego wieku.

Tłumaczenie: Jerzy Pański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria kieszonkowa Iskier". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Captain Blood
przygodowa
adamats

Inne wydania

Powieść o przygodach nieustraszonego korsarza z mórz południowych, której fabuła posłużyła przed wojną do nakręcenie popularnego filmu.
(Od Wydawcy)

Shimik | 2016-01-22

Przygody piratów. Wspaniała akcja w otoczce legendarnych korsarzy. Już samo to, że akcja ma miejsce na morzach jest znacznym plusem. Piraci potrafią pobudzić wyobraźnię. Od czasów Piratów z Karaibów zaczęli podbijać świat swoją popularnością. Trzeba jednak wiedzieć, że piraci byli na prawdę i łupili, plądrowali i mordowali. Także ich przygody są fascynujące. Może ci stworzeni na potrzeby książek/filmów są bardziej kolorowi ale i ci co byli w rzeczywistości byli fascynujący. Mam do nich słabość! Kapitan Blood jest jednym z ciekawszych. Bardzo go polubiłem i wszystkie jego przygody niezmiernie mi się podobały. Więc jeśli lubicie piratów to książka dla Was!

CUDOWNA powieść – czytałam ją pół dnia, bez tchu i bez przerw, i po zakończeniu, pozostałam pełna zachwytu.

To powieść przygodowa, typowo awanturnicza i lekko historyczna, opierająca się na idealnej postaci głównego bohatera. Kiedy autor, w pierwszym zdaniu, określił swojego bohatera jako bakałarza i „mistrza wielu innych umiejętności”, pomyślałam: „Oho, ciekawe jakich?”:)

Czasami niewiele trzeba, aby powieść mnie wciągnęła:) Gdy Piotr zacytował po łacinie Horacego, byłam już trochę zauroczona:). A później, jego tajemniczy charakter zaciekawiał i fascynował coraz bardziej. Zawsze lubię bohaterów porwanych przez wir historii. Zresztą, trudno było nie sympatyzować z bohaterem tak szlachetnym i czarującym, a przy tym inteligentnym, honorowym i odważnym.

Bitwy morskie były wspaniałe – choć tu brak mi wiedzy, by ocenić, na ile opisy były zgodne z realiami. Ale trzymały w niepewności. I mimo tego, że polegałam na inteligencji Piotra, jego pomysły były tak zuchwałe i szalone, że...

pietruszka | 2016-03-25
Na półkach: Historia, Przeczytane
Przeczytana: 1990 rok

Przeczytana dawno dawno temu w podstawówce. I w co się później bawiło na podwórku (nie było jeszcze kompów) no w co ? Dla wszystkich którzy lubią takie klimaty spod pirackiego płaszcza i szpady, polecam trylogie Janusza Meissnera "Opowieści o korsarzu Janie Martenie".

maggie | 2013-08-20
Na półkach: 2012, Przeczytane, Ulubione, EBOOK, Fajne
Przeczytana: maj 2012

Świetna książka! Jedna z najlepszych, książek jakie przeczytałam, a było ich dużo...

adamats | 2010-10-18
Przeczytana: styczeń 2009

Świetna powieść przygodowa. Dla mnie było to wprowadzenie w świat korsarzy, piratów, bukanierów i hiszpańsko-angielskiej rywalizacji na Karaibach. Peter Blood to taki trochę "bohater z przypadku", prowincjonalny lekarz, szlachetny człowiek, który dostał się niechcący pomiędzy młyńskie koła historii. Tylko za to, że wypełniał zobowiązania z przysięgi Hipokratesa, w następstwie politycznego wyroku sądu trafił na plantację pułkownika Bishopa na Barbados. Tam - mimo statusu niewolnika, dalej pełnił swoją powinność, a że człek był z niego odpowiedzialny i honorowy, wkrótce pozyskał sobie wdzięczność większości notabli na wyspie. Nie w smak było to jego nowemu właścicielowi i nie wiadomo jak potoczyłyby się dalej losy doktora Piotra, gdyby pewnego razu w zatoce nie zacumował okręt, który okazał się być hiszpańskim galeonem. Wkrótce ten sam okręt, pod nazwą "Arabella" stał się postrachem dla wszystkich pływających po tamtych wodach. Czytałem tę powieść wiele razy i nawet teraz w epoce po...

W radiu były słuchowiska dźwiękowe. Tak poznałam "Kapitana Blood". Piosenkę do tej pory pamiętam i emocje.

Calendula | 2010-10-01
Przeczytana: 01 października 2010

Niewątpliwie świetna książka. Rzetelna, humorystyczna, gorzko-słodka. Wartości tej pozycji dodaje fakt, iż wydarzenia w niej opisane są prawdziwe i poparte historią.
Miłośnikom żeglarstwa, piratów, egzotycznych krain, a także miłośnikom historii miłosnych, z suspensem czy zwyczajnie osobom lubiącym opowieści przygodowe - z całego serca polecam tę książkę i chylę czoła przed jej autorem.

Konkwistadorrr | 2013-03-30
Przeczytana: 1994 rok

Mistrzostwo świata! Czytałem to będąc w szkole podstawowej i do dziś zapamiętałem i tytuł i samego autora. Tak to mi ta wspaniała książka "wbiła" się w pamięć. Nie pamiętam dokładnie fabuły, zresztą to nie ma znaczenia. Treść o piratach, o tytułowym kapitanie, o jego przygodach, o tym gdzie był, do jakich portów przybywał, jakie morza, oceany przepłynął. To wszystko napisane w taki sposób, że do dziś czuję te egzotyczne dla mnie miejsca. Wiele razy w swoich wrażeniach z poszczególnych przeczytanych przeze mnie książek podkreślam to, że bardzo ważne jest kiedy autor pisze tak, iż prawie fizycznie czuje się to co stworzył. I Sabatini tak to napisał. Kiedy załoga wraz z kapitanem była na ocenie to i ja tam byłem, kiedy przybywali do portu to i ja tam byłem. Tak z całą tą książką! Magia, niesamowite. Tak sobie myślę by jeszcze raz pobudzić sobie wyobraźnie tą książką. Zastanawiam się jakby to było teraz... Polecam.

vaapku | 2014-12-03
Na półkach: Mam, Przeczytane
Przeczytana: 03 grudnia 2014

To jedna z wielu książek, po które sama z siebie nigdy bym nie sięgnęła, a które przeczytałam, bo przyniósł mi ją tata. Po raz kolejny pomyślałam, że to tytuł dobry dla kogoś znacznie młodszego ode mnie. I po raz kolejny bardzo się zdziwiłam. Oczywiście nie jest to arcydzieło, które powinien znać każdy, ale pozycja godna polecenia wszystkim miłośnikom przygód, zwłaszcza morskich.
Przygody tytułowego kapitana Blooda, pirata z przypadku, a człowieka nieprzeciętnego z urodzenia, są barwne i pełne zwrotów. Całość napisana jest ciekawie i - co dla mnie, laika w tematyce morskiej - bardzo przystępnym językiem. Chętnie sięgnę po inne książki tego autora.

czlowiekfinn | 2013-02-27
Przeczytana: 09 października 2012

Książka zabrała mnie w inny świat. Czytając wręcz czuje się zapach morza i bujanie okrętu. Fantastycznie napisana książka. Jedynym minusem jest długość, jest zdecydowanie za krótka. Powinno powstać 20 tomów :)