Sokół morski

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
7,14 (22 ocen i 4 opinie)
tłumaczenie
Jan Biliński
The Sea Hawk
piraci, morze, przygoda, miłość, romans
przygodowa
krzychu3005

Ciemną twarz Sakr-el-Bahra powlókł rumieniec. Pobiegł wzrokiem za oddalającą się Rozamundą, a następnie utkwił gniewne spojrzenie w Lionelu. Podszedł do niego w milczniu, z takim wyrazem twarzy, że Lionel, zdjęty przerażeniem, cofnął się, jak mógł najdalej. Sakr-el-Bahr ujął rękę brata żelaznym wprost uchwytem. - Dziś musimy wyjawić prawdę, choćbym ją miał wyszarpać z ciebie rozpalonymi...

- Dziś musimy wyjawić prawdę, choćbym ją miał wyszarpać z ciebie rozpalonymi obcęgami - syknął przez zaciśnięte zęby.
Wywlókł go na środek tarasu przed Rozamundę i tak potężnie ścisnął, że Lionel przyklęknął.
- Czy masz choć blade pojęcie o wymyślności mauretańskich tortur? - zapytał. - Słyszałeś coś zapewne o ławie do naciągania, o kole i o kleszczach wyłamujących palce, ale to rozkosze w porównaniu z wyrafinowaniem Maurów, gdy chodzi o uruchomienie opornych języków.
Rozamunda blada, z kurczowo zaciśniętymi dłońmi, zastygła wprost w przerażeniu.
- Podły renegacie! Tchórzu! Psie! - wybuchnęła.

Sklep

• Etta i Otto i Russell i James
  • Czarny świt
  • Pół świata
  • Sekret Sonji
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Fangirl

7,5 (6 ocen i opinii)
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

7,75 (4 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

Nie ma nieba
Jolanta Kosowska

8,57 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Isiliel | 2015-06-09
Przeczytana: 24 maja 2015

Oliver Tressilian to angielski szlachcic, który, zdawałoby się, osiągnął już pełnię możliwego szczęścia: jest młodzieńcem obdarzonym przez naturę siłą i urodą, zamożnym dzięki dobrom odziedziczonym po ojcu, a ponad wszystko szczęśliwie zakochanym w pięknej Rozamundzie Godolphin, z którą planuje rychło się ożenić.

Gdy Lionel, jego przyrodni brat, niewidziany przez nikogo zabija w pojedynku brata Rozamundy, powiadomiony o tym szlachetny Oliver nie wyjawia jego tajemnicy władzom; choć doskonale wie, że on sam jest głównym podejrzanym przez wzgląd na wrogie stosunki z bratem swej ukochanej, wyżej niż dobre imię ceni ocalenie Lionela. Ten jednak, kierowany chciwością i niepewny dyskrecji brata, w tajemnicy sprzedaje go handlarzowi niewolników. Nieszczęsny Oliver zostaje galernikiem na hiszpańskim okręcie, który z kolei po kilku miesiącach ulega napaści arabskich korsarzy. Ci, zdumieni wytrzymałością i odwagą młodego jeńca, zwracają mu wolność i czynią go jednym z nich...

Oliver zgadza...

en_6280 | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Z początku wciągnęła mnie ta lektura w wir tamtych czasów, honoru i prawdziwego męstwa. Kolejna opowieść o nieszczęśliwej miłości między mężczyzną a Kobietą ze zwaśnionych rodzin, wplątana w przeciwności losu. Pojawiają się pytania o Boga oraz przemyślenia dotyczące religii.
Ulubiony mój cytat z tej książki to "Słowa te smagnęły go jak bicz."
Czytając wydaję się że zakończenie jest przewidywalne, ale cały czas te przewidywania się zmieniają by na końcu okazały się schematyczne i oczywiste. Czyta się przyjemnie.

krzychu3005 | 2010-04-18
Przeczytana: 2009 rok

Nie tak dobra jak Kapitan Blood, ale widać w niej pióro tego samego autora. Na nudę nie można narzekać.

Zbigv | 2014-11-28

Przyjemna w odbiorze.