8372204411
przygodowa
norcast

Inne wydania

Grupa zbiegłych niewolników, Indian Arawaków i Murzynów, płynie w kierunku indiańskiej wioski nad Orinoko. Wśród nich znajduje się jeden biały, John Bober. Planuje on dostać się do kolonii angielskich, jednak życie wśród Indian zaczyna mu się coraz bardziej podobać... Czy odnajdzie wśród nich swoje miejsce?

źródło opisu: Zielona Sowa, 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-12-04

Dalszy ciąg Wyspy Robinsona. Biały Jaguar. Arnak i Wagura. Lassana, Manauri i Karapana. I krwiożerczy Akawoje w pobliżu. Śmiało, sięgnijcie po przygodę!!

Nitager | 2016-03-25

Druga część trylogii o Białym Jaguarze. Beletrystyka, ale mocno osadzona w realiach i faktach historycznych, bowiem, choć trudno w to uwierzyć, tajemniczy Juan, zwany przez Indian Białym Jaguarem, to postać autentyczna.
Pisał ją znawca kultury indiańskiej, więc trudno się dziwić, że poznamy w niej wiele ciekawych zwyczajów i wierzeń, rozpowszechnionych wśród Arawaków i Guarano, pośród których przyszło żyć głównemu bohaterowi. Jest tam wszystko. I walka na śmierć i życie, i miłość, i zabawa, i dramatyczne wydarzenia, i intrygi, i fortele... Akcja prowadzona jest żywo i czytelnik, pomimo niewątpliwej urody tej powieści, nigdy się nie nudzi. Opisy przyrody są tak zręcznie wplecione w akcję, że czytelnik niemal ich nie zauważa i sam nie wie, dlaczego czuje się tak, jakby znalazł się w samym środku puszczy nad rzeką Orinoko.
Jedna z powieści mojego życia, do której wielokrotnie wracałem i z której mimo woli potrafię cytować obszerne fragmenty - tyle razy ją czytałem.

darek | 2015-06-29

Mój opis przy pierwszej części tej wspaniałej trylogii ,,Wyspa Robinsona,,.

Arasybo | 2014-08-14
Nodoja | 2015-06-22

Jedna z moich ulubionych ksiazek. Nawet teraz zdaza mi sie do niej wracac.

Abee | 2015-02-20
Przeczytana: 26 grudnia 1991

Duch egzotycznej przygody z dawnych lat.

kunegunda45 | 2015-02-23
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książkę przeczytałem dawno najpierw Wyspa Robinsona a puzniej Orinoko bardzo ładnie napisana. Czytając czuje się jak sam autor i czytelnik przeżywali niezwykłe przygody co Jan Bober.

Astrid | 2014-06-10

Naprawdę polecam, książka bardzo wciągająca, niestety nie posiadam wersji książkowej

Ivan | 2010-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2010

Nie doczytałem do końca:)