Mroczny anioł

Wydawnictwo: Książnica
Dark Angel
83-85348-39-5
Katarzyna

Victoria, najmłodsza i ostatnia z angielskiego rodu Cavendishów, opiekuje się umierającym wujem. W czasie długich godzin spędzonych przy łóżku chorego po raz kolejny słyszy o tajemnicach rodziny i nigdy nie rozwiązanej zagadce swych narodzin. Po śmierci wuja postanawia wszcząć poszukiwania i wyjaśnić do końca sprawy Cavendishów - trop wiedzie do Constance, jej matki chrzestnej. Krok po kroku Victoria poznaje prawdziwe oblicza wujów, ciotek i własnych rodziców, motywy ich postępowania, wzajemne powiązania i zależności. Odkrywa też, jak zgubny wpływ miała na całą rodzinę zaborcza Constance. Może jednak przynajmniej ona zdoła się spod niego wyzwolić?

Kasiag | 2016-06-18
Na półkach: Najukochańsze, Przeczytane
Przeczytana: 13 czerwca 2016

Niesamowita powieść. Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Autorka po mistrzowsku zbudowała historię, która dla czytelnika od samego początku stanowi wielką niewiadomą.
Elektryzuje, wabi, przyciąga.
Niepokoi, wzburza i wstrząsa.
I wchodzi głęboko pod skórę.
To nie jest, ot taka sobie zwykła historia. Nic nie jest tutaj proste i oczywiste.
Wraz z Victorią poznajemy historię jej rodziny, historię Constance, jej matki chrzestnej.
Co jest prawdą, co zmyśleniem, co podstępną manipulacją?
Z każdą kolejną stroną odkrywamy kolejne warstwy. Ale wciąż nic nie jest jednoznaczne.
I nawet, kiedy poznajemy już całą, kompletną opowieść, to wciąż pozostaje wiele niewiadomych, głównie tych natury psychologicznej.
Wiemy co się wydarzyło, ale pytanie "dlaczego", wciąż jest zasadne, mimo, że pozornie wiemy i to.
Dla mnie "Mroczny anioł" to arcydzieło i nie boję się tego słowa, ponieważ każde inne jest zbyt małe i nie oddaje tego, czym ta powieść jest.

Nathalie22112 | 2015-07-07

Książka jest niesamowita. Constance jest najbardziej interesującą postacią z jaką kiedykolwiek miałam w literaturze do czynienia! Związki, intrygi rodzinne są niezwykle porywające, ciekawy język, mroczna atmosfera, subtelnie zarysowana psychika bohaterów. Pragnę więcej.

Aleksandra | 2014-08-04
Na półkach: Przeczytane, 2014 r.
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Kolejny przykład książki, której nie powinno się oceniać po okładce ;)
Miłośnicy wielkich opowieści o rodzinnych tajemnicach, których rozwiązane wymaga retrospekcji, będą wniebowzięci.

Na początku powieść wolno się rozkręca, ale jak już przenosimy się z czasów współczesnych do początku XX wieku, do wielkiego domostwa gdzieś na angielskich polach i wrzosowiskach, to wpadamy po uszy. Nie będę streszczała historii, to macie we wstępie :)

Fanki Kate Morton czy Lucindy Riley muszą przeczytać też tę książkę.

ElizabethB | 2014-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Czytając ją byłam zachwycona. Była dla mnie arcydziełem. Mówiłam, że czytam właśnie najlepszą książkę jaką kiedykolwiek miałam w rękach. Przeczytałam i nie potrafię przyznać jej 10 gwiazdek. Jest wybitna, tego jestem pewna, ale nie mam ochoty wszystkim o niej opowiedzieć. Chyba o to chodzi.

morrell84 | 2016-10-24

za mało stron porwała i oczarowała a odkryłem ja przez przypadek jak widać warto szukać starych zakurzonych ksiąg by się nimi zachwycać i delektować

Sylwia | 2016-07-09
tatiasza | 2016-06-18