RZia 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-10 12:29:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Dobra proza. W tle konflikt Północ - Południe, marsz generała Shermana i masy ludzi, zbieraniny, która za nim ciągnie. Jest dynamika, bohater zbiorowy ale też przybliżone pojedyncze jednostki, które pozostają w pamięci i których los ciekawi. Czyta się z zainteresowaniem i ze względu na dużą czcionkę - szybko. Brakuje czegoś wyróżniającego aby dać więcej.

 
2018-11-30 13:18:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Trudna i skomplikowana pozycja, a równocześnie tak interesująca, że chce się ją czytać do końca. Do mniej więcej połowy jest więcej polityki, w drugiej części obyczajowości i to co było niezrozumiałe na początku zaczyna się wyjaśniać i sklejać. To prawdziwe dzieło. Wątki, dialogi się przeplatają niechronologicznie (jeden akapit dot. jednej sytuacji, kolejny innej a jeszcze kolejny znowu tej... Trudna i skomplikowana pozycja, a równocześnie tak interesująca, że chce się ją czytać do końca. Do mniej więcej połowy jest więcej polityki, w drugiej części obyczajowości i to co było niezrozumiałe na początku zaczyna się wyjaśniać i sklejać. To prawdziwe dzieło. Wątki, dialogi się przeplatają niechronologicznie (jeden akapit dot. jednej sytuacji, kolejny innej a jeszcze kolejny znowu tej pierwszej). Trzeba się naprawdę skupić aby się nie pogubić i trzeba mieć niezwykły talent aby coś takiego stworzyć! 10 punktów!!

pokaż więcej

 
2018-11-19 10:41:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

W książkach Pałkiewicza jest tempo i zdecydowanie,…. jak na trenera survivalu przystało ;)
Ma on tyle dokonań i doświadczeń, pasji i przekonania do tego co robi, ponadto ciekawy, szybki styl przekazywania, …. naprawdę warto sięgnąć po jego publikacje!

 
2018-11-13 14:32:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bałam się, że książka będzie sztuczna, przedstawienie wojny „zagraniczne” … a tymczasem autorka się naprawdę przyłożyła! Jest dużo faktów, cytatów, nazwisk, zwyczajów …. wiarygodności,… po prostu ciekawa lektura uzupełniająca wiedzę na temat II wojny światowej w Warszawie i nie tylko.

 
2018-11-13 09:03:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Po I tomie byłam tak oczarowana pisaniem Pani Kristiny Sabaliauskaite, że chciałam czytać od razu kolejne ale niestety w PL na tamtą chwilę nie doczekały się one przekładu. II tom jest równie zachwycający i poruszający. Wciąga od pierwszych stron, jest napięcie, ciekawość, magia, dylematy moralne, problemy duszy (ponadczasowe) i historia… wiele gatunków w jednym. Styl znakomity!! Barwny,... Po I tomie byłam tak oczarowana pisaniem Pani Kristiny Sabaliauskaite, że chciałam czytać od razu kolejne ale niestety w PL na tamtą chwilę nie doczekały się one przekładu. II tom jest równie zachwycający i poruszający. Wciąga od pierwszych stron, jest napięcie, ciekawość, magia, dylematy moralne, problemy duszy (ponadczasowe) i historia… wiele gatunków w jednym. Styl znakomity!! Barwny, zagmatwany, rozbudowane zdania (na pół strony) a zarazem lekki. Dla mnie to arcydzieło!!

pokaż więcej

 
2018-11-02 14:04:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Barwna, autentyczna, z bogatą treścią,… i przygodowa, i obyczajowa. Tchnie z niej pasja i emocje zapalonego podróżnika! Do tego przeplatana pięknymi fotografiami, błyskotliwa, dowcipna,… nie przydługa, w sam raz. No po prostu idealna lektura reportersko-podróżnicza!!

 
2018-10-29 12:50:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Seria: Proza

Przeciętna powieść obyczajowa. Zła nie jest ale żeby się nią zachwycać....
Czyta się ją bardzo lekko. Książka bez głębi, bez pokazania demona jaki nawiedza osobę zmagającą się z chorobą psychiczną… jakby autorka nie za bardzo się wczuła w tę swoją postać… Po E.Plath mającej takie doświadczenia oczekiwałam czegoś więcej a tu widać, że fenomen popularności książki nakręciło jej samobójstwo...
Przeciętna powieść obyczajowa. Zła nie jest ale żeby się nią zachwycać....
Czyta się ją bardzo lekko. Książka bez głębi, bez pokazania demona jaki nawiedza osobę zmagającą się z chorobą psychiczną… jakby autorka nie za bardzo się wczuła w tę swoją postać… Po E.Plath mającej takie doświadczenia oczekiwałam czegoś więcej a tu widać, że fenomen popularności książki nakręciło jej samobójstwo krótko po premierze jej książki.

pokaż więcej

 
2018-10-23 09:02:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Szacunek dla zawodu korespondenta wojennego, który wiążę się z ogromnym ryzykiem, ryzykiem nie do skalkulowania.
Książka refleksyjna, aczkolwiek nie trzyma nie wiadomo jak w napięciu,…. może dlatego, że wiadomy jest finał (śmierć M.Colvin), może dlatego, że styl pisania jest bardzo przystępny i opanowany, może dlatego, że filmy na youtubie są bardziej szokujące…..natomiast na pewno porusza i...
Szacunek dla zawodu korespondenta wojennego, który wiążę się z ogromnym ryzykiem, ryzykiem nie do skalkulowania.
Książka refleksyjna, aczkolwiek nie trzyma nie wiadomo jak w napięciu,…. może dlatego, że wiadomy jest finał (śmierć M.Colvin), może dlatego, że styl pisania jest bardzo przystępny i opanowany, może dlatego, że filmy na youtubie są bardziej szokujące…..natomiast na pewno porusza i uświadamia, bo niesie świadectwo wojennej ludobójczej prawdy.

pokaż więcej

 
2018-10-17 09:28:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Co za książka! Totalnie piękna, wybitna, zachwycająca, najważniejsza!!! O życiu, przyjaźni, śmierci, uzależnianiach. Nic tu nie jest proste ale na pewno wytłumaczalne, jeśli się rozumie jak dzieciństwo wpływa na całe życie. Jest ból, cierpienie, okrucieństwo, problemy psychiczne… bohaterowie mają tak pogmatwane losy, przejmujące… książka o życiu!
Przeszło 800 stron nie jest tu w ogóle problemem.

 
2018-10-15 11:10:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

To moja pierwsza książka tego autora. Książka, która zostaje w głowie. O życiu, śmierci, konsumpcjonizmie, pieniądzu i samotności. Z jednej strony występuje sporo fachowych sformułowań z różnych dziedzin, a z drugiej jakaś taka lekkość pisania i przystępność w odbiorze. Akcja toczy się leniwie ale nie znaczy że nudno. Dzieje się w tej książce dużo ale jest też czas na przemyślenia... cały czas... To moja pierwsza książka tego autora. Książka, która zostaje w głowie. O życiu, śmierci, konsumpcjonizmie, pieniądzu i samotności. Z jednej strony występuje sporo fachowych sformułowań z różnych dziedzin, a z drugiej jakaś taka lekkość pisania i przystępność w odbiorze. Akcja toczy się leniwie ale nie znaczy że nudno. Dzieje się w tej książce dużo ale jest też czas na przemyślenia... cały czas odczuwa się jakiś smutek i nieokreślony niepokój… Jest w tym stylu jakaś magia i ogromny talent pisania. Bardzo inteligentna. Mnie Houellebecq po prostu oczarował, na tyle że od razu sięgam po wypożyczoną równocześnie „Platformę”.

pokaż więcej

 
2018-09-26 10:29:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Reportaż

Bohaterowie reportaży to ludzie zwykli, prości, autentyczni. Ich wyznania pozwalają zrozumieć dzisiejszą Rosję i myślenie Rosjan. Styl taki sam jak w innych książkach Swietłany – czyste relacje bez jakiegokolwiek podsumowywania, komentowania. Pozycja godna polecenia, aczkolwiek dość pokaźna gabarytowo i utrzymana w tym samym tonie, więc momentami trochę nurząca.

 
2018-09-19 10:57:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Lekka, przewidywalna, banalna, … takie ot romansidło…
chyba takiej mi się po prostu chciało ;) Mniej więcej w połowie chciałam przerwać, ale że to druga moja książka czytana równocześnie i tamta druga jest cięższa, dotrwałam do końca, traktując ją jako usypiacz wieczorny.

 
Moja biblioteczka
56 55 230
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd