Mroczny anioł

1994-01-01
83-85348-39-5
Alina Siewior-Kuś
rodzinna tajemnica Sally Beauman

To najbardziej niezwykła książka jaką do tej pory przeczytałam!
Niesamowita atmosfera, tajemnica, saga rodzinna, a jednocześnie thriller psychologiczny!naprawdę genialna powieść!

To najbardziej niezwykła książka jaką do tej pory przeczytałam!

Książka idealna! Wyrazista,skomplikowana główna bohaterka oraz cała historia,ciekawi pozostali bohaterowie,bogaty język..takie budowanie napięcia i emocji,że chce się czytać dalej. Nic co można zarzucić. Tą książkę naprawdę warto przeczytać. Zasługuje na to w 100%.

za mało stron porwała i oczarowała a odkryłem ja przez przypadek jak widać warto szukać starych zakurzonych ksiąg by się nimi zachwycać i delektować

Niesamowita powieść. Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Autorka po mistrzowsku zbudowała historię, która dla czytelnika od samego początku stanowi wielką niewiadomą.
Elektryzuje, wabi, przyciąga.
Niepokoi, wzburza i wstrząsa.
I wchodzi głęboko pod skórę.
To nie jest, ot taka sobie zwykła historia. Nic nie jest tutaj proste i oczywiste.
Wraz z Victorią poznajemy historię jej rodziny, historię Constance, jej matki chrzestnej.
Co jest prawdą, co zmyśleniem, co podstępną manipulacją?
Z każdą kolejną stroną odkrywamy kolejne warstwy. Ale wciąż nic nie jest jednoznaczne.
I nawet, kiedy poznajemy już całą, kompletną opowieść, to wciąż pozostaje wiele niewiadomych, głównie tych natury psychologicznej.
Wiemy co się wydarzyło, ale pytanie "dlaczego", wciąż jest zasadne, mimo, że pozornie wiemy i to.
Dla mnie "Mroczny anioł" to arcydzieło i nie boję się tego słowa, ponieważ każde inne jest zbyt małe i nie oddaje tego, czym ta powieść jest.

Niesamowita powieść. Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Elektryzuje, wabi, przyciąga.
Niepokoi, wzburza i wstrząsa.
I wchodzi głęboko pod skórę.
Wraz z Victorią poznajemy historię jej...

Książka jest niesamowita. Constance jest najbardziej interesującą postacią z jaką kiedykolwiek miałam w literaturze do czynienia! Związki, intrygi rodzinne są niezwykle porywające, ciekawy język, mroczna atmosfera, subtelnie zarysowana psychika bohaterów. Pragnę więcej.

Kolejny przykład książki, której nie powinno się oceniać po okładce ;)
Miłośnicy wielkich opowieści o rodzinnych tajemnicach, których rozwiązane wymaga retrospekcji, będą wniebowzięci.

Na początku powieść wolno się rozkręca, ale jak już przenosimy się z czasów współczesnych do początku XX wieku, do wielkiego domostwa gdzieś na angielskich polach i wrzosowiskach, to wpadamy po uszy. Nie będę streszczała historii, to macie we wstępie :)

Fanki Kate Morton czy Lucindy Riley muszą przeczytać też tę książkę.

Kolejny przykład książki, której nie powinno się oceniać po okładce ;)

Czytając ją byłam zachwycona. Była dla mnie arcydziełem. Mówiłam, że czytam właśnie najlepszą książkę jaką kiedykolwiek miałam w rękach. Przeczytałam i nie potrafię przyznać jej 10 gwiazdek. Jest wybitna, tego jestem pewna, ale nie mam ochoty wszystkim o niej opowiedzieć. Chyba o to chodzi.

• 1. Biblio Główna
  • 33BB
  • Perełki💕Niezapominajki💕
  • Zbiblio
  • Moje :)
  • Lekkie, miłe i przyjemne

Dodaj cytat z książki Mroczny anioł