Cud u Świętego Brunona

Tłumaczenie: Bożena Krzyżanowska
Wydawnictwo: Książnica
Miracle of St. Bruno's
amarillka

Anglia, wiek XVII. W bożonarodzeniowej szopce w opactwie Świętego Brunona zostaje znalezione niemowlę, które pobożni mnisi uznają za świętą dziecinę. Na cześć patrona klasztoru nadają mu imię Bruno. Chłopiec dorasta pod ich pieczą, za towarzyszki zabaw uznając dwie dziewczynki: Damask i Kate. Dziecięca przyjaźń z wiekiem przeradza się w głębszą fascynację, Bruno zaś dojrzewa do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, skąd się wziął w opactwie. Udowodnienie „boskiego” pochodzenia staje się jego obsesją...

ula | 2016-11-26
Przeczytana: listopad 2016

Barwnie opowiedziana historia rodzinna na tle wydarzeń za czasów panowania Henryka VIII. Nie bardzo lubię książki historyczne, ale ta bardzo mi się spodobała. Polecam i zabieram się za następną część.

Katherina87 | 2012-11-21

Anglia, wiek XVII. W bożonarodzeniowej szopce w opactwie Świętego Brunona zostaje znalezione niemowlę, które pobożni mnisi uznają za świętą dziecinę. Na cześć patrona klasztoru nadają mu imię Bruno. Chłopiec dorasta pod ich pieczą, za towarzyszki zabaw uznając dwie dziewczynki: Damask i Kate. Dziecięca przyjaźń z wiekiem przeradza się w głębszą fascynację, Bruno zaś dojrzewa do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, skąd się wziął w opactwie. Udowodnienie `boskiego` pochodzenia staje się jego obsesją...

LadyNela96 | 2014-06-28
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Bardzo ciekawa książka, szczególnie podobał mi się cięty język głównej bohaterki, kilka zwrotów wręcz sama zapamiętałam i wykorzystam przy najbliższej okazji. :) Ta książka jest tylko troszkę nazbyt fantasy, nie byłam na to przygotowana po przeczytaniu streszczenia, ale to tylko krótkie wątki, a po drugie kwestia gustu. Jednak jestem skłonna ja polecić, ponieważ nie jest książką o niczym.

willc | 2012-09-22
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 07 listopada 2011

Moje pierwsze spotkanie z Victorią Holt. Książkę czyta się bardzo szybko, akcja jest wciągająca, postacie barwne, różniące się od siebie dosyć mocno zarysowanym charakterem. Akcja przeplata się z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi. Książka warta przeczytania.

Emilia Mondra | 2012-03-02
Przeczytana: 01 marca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

początek książki super ale koniec książki przyznaje śmierci Brunona była zaskakująca ale nie pasująca do boskiego dzieciątka. czytajac książkę zapragnęłam być jak Damask chociaż jeden dzień spędzić w zamku- opactwie.

Jagoda | 2011-08-19
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 19 sierpnia 2011

On jeden - tajemnicze cudowne dziecko opactwa św. Brunona, wierzący w swoje boskie pochodzenie. One dwie: jedna dobra do bólu, mądra i miła, w dodatku majętna, druga - piękna i próżna, za wszelką cenę pragnąca zwrócić na siebie uwagę i znaleźć męża z pieniędzmi i pozycją. Specyficzne relacje między bohaterami ukazane na tle wydarzeń w Anglii pod panowaniem Henryka VIII, lady Jane Grey i Mary Tudor. Konflikt monarchia - kościół katolicki wpływa na losy całej trójki.

Paulina094 | 2014-02-27

Uwielbiam książki z historią w tle. Uważam, że to świetna okazja do pogłębienia naszej wiedzy, o ile fakty są rzetelne, a autor zbytnio nie koloryzował wydarzeń.
Niestety pomimo mojego entuzjazmu "Cud u świętego Brunona' okazał się dla mnie nudną pozycją. Historia Damask mnie nie wciągnęła, nie sprawiła, że byłam ciekawa dalszego oku spraw. Momentami miałam ochotę zamknąć książkę i już jej nie otwierać, ale jakoś udało mi się przerwać do końca.

Veronki | 2010-11-04

Dalsze losy bohaterów w książce pt." Zwycięski lew". Polecam