Krajobraz miłości

2007-01-01
2007-01-01
Anna Dobrzańska-Gadowska
tajemnica miłość siostry

Książka pobudzająca wyobraźnię, z fajnym, tajemniczym klimatem. Zostawia czytelnikowi pole do snucia własnych domysłów co do przyczyn niektórych zdarzeń. Polecam.

Zastanawiałam się pomiędzy oceną Wybitną a Rewelacyjną!
Dawno nie czytałam tak świetnie napisanej książki, wciągającej od pierwszej strony, tak klimatycznej.
Stare opactwo, duchy zakonnic, skomplikowane relacje pomiędzy głównymi bohaterami i ta tajemnica!
Dużym plusem powieści jest narracja prowadzona przez trzech różnych bohaterów.
POLECAM!

Zastanawiałam się pomiędzy oceną Wybitną a Rewelacyjną!
Dużym plusem powieści jest narracja prowadzona przez trzech różnych bohaterów.
POLECAM!

Tajemnicza ,zaskakująca ,piękna historia ,trzymająca w niepewności, ambitna, a przede wszystkim prosty język.

Książka, świetnie napisana, historia ciekawa i momentami wstrząsająca. Jednakże po przerzuceniu ostatniej strony pozostał we mnie gniew i szok. Jak to "Krajobraz miłości"?! Jeśli to ma być miłość, to nie wiem co się stanie ze światem.
Po bajecznej okładce, cukierkowym tytule, spodziewałam się, no może nie romansidła, ale chociażby odrobiny nadziei, że oprócz tego, że świat jest czasami beznadziejny, a w rodzinie nie zawsze jest idealnie, to i tak jest miłość.

Elektryzujący początek. Tajemniczy, niepokojący. Na prawdę bardzo dobry. A potem nagłe przebudzenie. W momencie przeniesienia akcji do współczesności zaczyna się zwykły bełkot. Autorka chyba za bardzo chciała stworzyć mocne dzieło i przesadziła z pretensjonalnymi tekstami. Bardzo rozczarowująca książka. Właściwie nie wiadomo do końca o czym i jakie miało być jej przesłanie. Dla mnie zmarnowany potencjał, zmarnowany mój czas. Nie polecam.

Opowieść o trzech niezwykłych siostrach, które mieszkają w podupadającym opactwie . Krajobraz miłości młodych kobiet, zawiłe meandry związków rodzinnych, miłosnych . Całość opowiedziana z perspektywy młodego Cygana - Dannyego, który tworząc rekonesans zdarzeń zwraca uwagę na problemy moralne każdego człowieka . Smutna, a zarazem fascynująca i wyjątkowa książka

Piękna, a zarazem nostalgiczna powieść. Złożona historia trzech sióstr- pięknej i na pozór zimnej Julii, intelektualistki Finn i najmłodszej Maisie, która ma problemy z porozumiewaniem się z ludźmi i ucieka do świata zmarłych.
Akcja utworu toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych- w Opactwie w 1967 roku i we współczesnym Londynie. Opowiedziana przez różnych narratorów, przez co mogłam poznać każdy punkt widzenia, a historia stawała się coraz ciekawsza.
Od początku owiana jest mistyczną tajemnicą. Nie wiemy dokąd zmierza autor, pojawiają się ciągle nowe wnioski i wydarzenia z przeszłości. Samo zakończenie książki jest bardzo zaskakujące.

Nie dałam rady przeczytać tej książki. Była nudna i męcząca. Nie dla mnie.

Nie dałam rady przeczytać tej książki. Była nudna i męcząca. Nie dla mnie.

„Krajobraz miłości” opowiadany jest przez różnych narratorów, dzięki czemu mogłam poznać każdy punkt widzenia. Ta opowieść jest niezwykle złożona i skomplikowana, dlatego to doskonałe rozwiązanie, poprzez różnych narratorów pokazać, jaki wpływ miała każda postać na tę historię. Urzekła mnie atmosfera, jaka panowała w starym klasztorze. Trochę mistyczna, tajemnicza, niepokojąca.

Język był ładny, całkiem zgrabny, trochę za dużo przymiotników, ale całokształt brzmiał całkiem przyjemnie. Uroczo komponował się z treścią i dobrze oddawał dramatyzm sytuacji.

„Krajobraz miłości” Sally Beauman to historia trzech sióstr zamieszkałych w starym Opactwie. Akcja toczy się zarówno w roku 1967 na prowincji, w budynku starego klasztoru jak i współcześnie w Londynie. Historia od początku do końca osnuta tajemnicą.
Czytelnik nie wie do czego zmierza autor. Od pierwszych stron ma jednak pewność, że wydarzy się coś czego nie jest w stanie przewidzieć, coś zaskakującego.
Dzięki tej tajemniczości i przeczuciu czegoś niesamowitego książka ma działanie magiczne.
Tajemnicza i zaskakująca historia trzech sióstr Julii, Finn i Maisie. To również historia cygana Dana, lekarza Nicka i malarza Lucasa.

Do zaczytania…literatura ambitna i ciekawa…GORĄCO POLECAM!

• Obyczajowe
  • Przeczytam 52 książki w 2015r