Opowieść Rebeki

Wydawnictwo: Libros
Rebecca's tale
Ewa

Rozwiązanie zagadki śmierci Rebeki w kontynuacji słynnej powieści Dauphne du Maurier. W dwudziestą rocznicę śmierci Rebeki, niezwykle pięknej pierwszej żony Maxima de Winter, pułkownik Julyan, przyjaciel rodziny i wielki admirator Rebeki, otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Zawiera ona czarny notatnik z widniejącymi na pierwszej stronie słowami: "Opowieść Rebeki" oraz dwa zdjęcia. Kto jest...

W dwudziestą rocznicę śmierci Rebeki, niezwykle pięknej pierwszej żony Maxima de Winter, pułkownik Julyan, przyjaciel rodziny i wielki admirator Rebeki, otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Zawiera ona czarny notatnik z widniejącymi na pierwszej stronie słowami: "Opowieść Rebeki" oraz dwa zdjęcia. Kto jest nadawcą tej przesyłki? I dlaczego chce przypomnieć tamte bolesne sprawy?
Pułkownik Julyan nigdy nie zdołał zagłuszyć niepokoju sumienia, którego powodem było oficjalne orzeczenie przyczyny śmierci Rebeki. Czy Rebeka była manipulującą ludźmi, niemoralną femme fatale, jak utrzymywał jej mąż, czy też skrzywdzoną przez los i niezrozumianą przez bliskich ofiarą tragicznej historii, jak uważali inni? Do tej pory wszyscy poznali jedynie wersję Maxima de Winter, teraz nadszedł czas, by przemówiła Rebeka...

Książka bardzo dobrze napisana, przedstawia postać Rebeki w zupełnie nowym świetle. Czyta się błyskawicznie, przedstawia ciekawe wątki z przeszłości Maxa i jego żony, fanom "Rebeki" bardzo polecam.

Dobra do poduszki - czytasz dwie kartki i zasypiasz. A tak na serio: cała akcja kręci się w kółko nie posuwając się do przodu z szybkością ślimaka. W dodatku miałam wrażenie, że książka jest napisana w nieco cukierkowy sposób.

kamillia | 2012-09-20
Przeczytana: 20 lipca 2012

Wiele wyjaśniająca powieść - będąca jednocześnie kontynuacją i prologiem do Rebeki Daphne du Maurier.

stefanki13 | 2017-01-03
justonka2145 | 2016-11-16