Mroczne sekrety

Tłumaczenie: Bożenna Stokłosa
Seria: Magnolie
Wydawnictwo: Świat Książki
Facing The Light

Na przyjęcie z okazji 75.w urodzin Leonory, córki słynnego edwardiańskiego malarza, do luksusowej posiadłości zjeżdżają jej córki, pasierbica, wnuki i ich rodziny...

źródło opisu: Świat Książki, 2006

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

allison | 2012-08-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Pełna rodzinnych intryg i tajemnic opowieść, którą czyta się jednym tchem.
Pozornie zwyczajna rodzina odsłania swoje głęboko skrywane sekrety podczas przygotowań do uroczystości urodzinowych nestorki rodu. Przy okazji na jaw wychodzą tłumione kompleksy i uprzedzenia.
Najbardziej zaskakujące jednak jest odkrycie dotyczące rodzinnego guru, jakim był uznany malarz i ojciec najstarszej bohaterki. Jego obrazy wciąż zdobią rodzinną posiadłość i stają się przyczyną wielkiego nieporozumienia w rodzinie, gdyż wiąże się z nimi ważny zapis w testamencie.

Powieść jest bardzo żywiołowa, akcja często zmienia kierunek, zaskakując zarówno bohaterów jak i czytelnika. Dużą rolę odgrywają w tym liczne retrospekcje.

Całość napisana jest żywiołowym stylem, który współgra z fabułą. To także, oprócz treści, sprzyja szybkiej lekturze, od której trudno się oderwać.

natanna | 2012-05-14
Przeczytana: 10 maja 2012

Leonora , nestorka rodziny Simmonds , a córka znanego malarza Ethana Walsha od urodzenia mieszka w rodzinnej posiadłości Willow Court opiekując się i zarządzając po śmierci ojca posiadłością i kolekcją jego obrazów. Żyjąc od dzieciństwa w większej zażyłości z ojcem niż z matką, Maud Walsh, która w dziwny sposób była mało obecna w jej życiu, niewiele o niej wie, a także wypiera z pamięci sposób w jaki zmarła.

Leonora ma dwie córki ,z których młodsza , Rilla, mieszka w Nowym Jorku i od śmierci swego syna, który w tajemniczych okolicznościach utopił się w stawie na terenie posiadłości , rzadko przyjeżdża do Willow Court. Jej kontakty z matką i starsza siostrą , która wraz z z mężem mieszka z matką , są zawsze pełne napięć dlatego też ogranicza je do minimum chociaż ma świadomość , że kochają się ,mimo iż sobie tego nie okazują.

W powieści czas współczesny , czyli kilka dni sierpnia 2002, przeplata się ze wspomnieniami z przeszłości , w której to wydarzyły się...

eva40 | 2014-09-13
Przeczytana: 12 września 2014

Sekrety w wielopokoleniowej rodzinie w Anglii to chyba bardzo typowe. Ciekawie napisane opowieść. Każda tajemnica kiedyś ujrzy światło dzienne i być może pomoże oczyścić atmosferę w starej rodzinnej rezydencji w Wiltshire.

Marta | 2011-09-12
Na półkach: Dla An., Przeczytane

Ciepła i pełna mądrości książka obejmująca prawie 70 lat, pełna intryg i niespodziewanych zwrotów akcji. Kilka wątków przeplata się ze sobą, tworząc fantastyczną całość.
Opowieść o krzywdach i tajemnicach rodzinnych ukrytych gdzieś głęboko, czekając na ujawnienie.. Niesamowicie wciąga.
Polecam.

sygin | 2014-01-07
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowa, 2014
Przeczytana: styczeń 2014

Do lektury tej książki podchodziłam co najmniej trzy razy, aż w końcu postanowiłam, że doczytam choćby nie wiem co :)
Pobieżnie przejrzałam kilkadziesiąt pierwszych stron przypominając sobie treść, a potem z zapałem zabrałam się do uważnej lektury i… I przypomniałam sobie wszystkie powody dla których książka pani Geras nie została przeze mnie pochłonięta przy pierwszym podejściu.
Podstawowym powodem jest tłumaczenie – wydaje mi się, że to tłumaczenie, ale być może w taki sposób został napisany także oryginał. Patetyczny, absolutnie sztuczny język, dziwaczne, niedorzeczne i banalne dialogi, a do tego nastrój amerykańskiej socjety końca XIX wieku i to wszystko w powieści o losach współczesnej! rodziny (większość akcji rozgrywa się po roku 2000 nawet jeśli retrospekcje sięgają kilkadziesiąt lat wstecz).
Do rodzinnej posiadłości w Anglii zjeżdża się liczna rodzina by hucznie świętować siedemdziesiąte piąte urodziny nestorki rodu – Leonory. Pierwszy raz od dawna wszyscy...

Jenah | 2012-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2012

Kiedy zobaczyłam tytuł tej książki, jej okładkę, a na końcu przeczytałam opis, od razu przyszła mi na myśl Kate Morton i jej "Milczący zamek". Pomyślałam, że to będzie coś podobnego.

Akcja "Mrocznych sekretów" rozgrywa się w angielskiej posiadłości Willow Court, niegdyś należącej do sławnego edwardiańskiego malarza - Ethana Walsha. Obecnie majątkiem tym zajmuje się jego córka, Leonora. Pod koniec sierpnia 2002 roku kończy ona siedemdziesiąt pięć lat i z tej okazji zostaje zorganizowane przyjęcie. Wśród gości znajdują się jej dwie córki, Rilla i Gwen, zięć James, wnuki - Efe ze swoją rodziną, Chloe, Aleks i Beth (pasierbica Rilli). Zaproszony jest również Sean Everard, który chce nakręcić film dokumentalny o życiu i twórczości Ethana Walsha. Pojawia się zatem cała plejada postaci i różnych charakterów.

W ciągu tygodnia poprzedzającego uroczystość wychodzą na jaw wszystkie skrywane latami sekrety rodzinne, pojawiają się nowe związki, inne się rozwiązują itp. Muszę przyznać, że...

Aviel | 2016-03-05

Jeżeli ktoś lubi tajemnice i sekrety, a tym bardziej te, które są ukryte w historii rodziny, to ta książka jest dla niego.
Ogólnie książka jest przystępna, skłania czytelnika do dalszego czytania i- najpierw znalezienia problemu-, a potem znalezienia rozwiązania.
Jednakże to co muszę zarzucić autorce, to to, że zbyt długo była budowana atmosfera katastrofy. W połowie książki wiedziałam jak zakończy się książka i jakie są losy poszczególnych bohaterów.

romeo | 2016-11-16

No, może trochę lepiej niż Harlequin, bo książek z tej serii nigdy nie udało mi się przeczytać do końca(odrzucało), a tę powieść o poplątanej rodzince z wyższych sfer skończyłem.Nie powiem nawet, że było nudno, ale interesująco też nie bardzo. Oczywiście są i czytelnicy, zwłaszcza czytelniczki takiej literatury polegającej na podglądaniu cudzej intymności, ale na pewno nie ja.

toska1982 | 2013-02-09
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane

Trzy razy podchodziłam do tej książki i niestety się poddałam. Po 60 stronie dałam sobie spokój, w końcu nic na siłę i szkoda mi czasu, gdy tyle książek mam jeszcze do przeczytania. Choć z drugiej strony martwi mnie, że może za mało jej dałam szansy?
Autorka wprowadza tylu bohaterów, że po prostu się gubiłam, do tego nic kompletnie się nie dzieje i te przydługie opisy. Masakra. Język jakim jest napisana tez nie przypadł mi niestety do gustu. Szukałam opinii o tej książce i znalazłam dużo pozytywnych, może to książka po prostu nie dla mnie?

Alex_new | 2016-05-07
Przeczytana: kwiecień 2016

trochę przydługo na początku o postaciach, dość szybko można się zorientować w kwestii "mroczności" sekretów, ale jest chęć dowiedzenia się czy domysły są słuszne ;) generalnie nic nowatorskiego, dialogi przykiepskawe..