Jeden dzień żaczka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ważne Sprawy Dziewcząt i Chłopców". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
8320312256
Kohana

Świat jest dla mnie, myślisz. Należy do mnie, mogę w nim żyć, mogę z niego czerpać, ponieważ jest mój. To prawda. Świat jest dla Ciebie, ale i Ty jesteś dla świata, a więc nie tylko bierzesz, musisz również dawać z siebie. Czy myślisz czasami o tym? Masz prawo pytać: jaki jest ten świat, który należy do mnie? Ale musisz także znać odpowiedź na pytanie: jakim człowiekiem chcę być w świecie,...

Czy myślisz czasami o tym?

Masz prawo pytać: jaki jest ten świat, który należy do mnie? Ale musisz także znać odpowiedź na pytanie: jakim człowiekiem chcę być w świecie, do którego należę?

Czy myślisz czasami o tym?

Nie możesz szukać prawdy dookoła siebie, nie znając prawdy o sobie. Czasami jest to prawda trudniejsza do odnalezienia i głębiej ukryta niż inne prawdy, bardziej oczywiste. Widzieć przed sobą jest łatwiej niż widzieć w sobie.

Czy myślisz czasami o tym?

Nie możesz zagarniać wszystkiego, co Ci świat podaje, bo nie wszystko jest warte zagarnięcia. I z siebie nie możesz dawać byle czego. Czy wiesz, jakie masz pragnienia, czy wiesz, co zamierzasz z siebie dać? Jak uformujesz siebie? Kim się staniesz?

Pomyśl czasami o tym.

(ilustracje: Barbara Pochwalska)

źródło opisu: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1980 (z okładki)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

paskudnikk | 2013-03-16