homofobia, homoseksualizm
Eida

Homofobia czyli niechęć i agresja wobec gejów i lesbijek - stała się ostatnio przedmiotem ożywionej debaty publicznej. Atak Młodzieży Wszechpolskiej i pseudokibiców na Marsz Tolerancji w Krakowie, wydany przez Prezydenta Warszawy zakaz organizowania Parady Równości w Warszawie i wcześniejsze reakcje na akcję billboardową "Niech nas zobaczą" ujawniły, że homofobia to ważny problem polskiej demokracji. "Homofobia po polsku" jest wszechstronną analizą tego zjawiska. Autorki i autorzy pomieszczonych tu tekstów - młodzi intelektualiści i artyści - piszą m.in. o związkach partnerskich i homoseksualnych rodzinach, o prawach obywatelskich i prawach człowieka w kontekście filozoficznym i politycznym, o podwójnym wykluczeniu lesbijek i postawie Kościoła katolickiego.

Wśród autorów m.in.: Tomasz Basiuk, Robert Biedroń, Kinga Dunin, Anna Gruszczyńska, Tomasz Kitliński, Paweł Leszkowicz, Joanna Mizielinska, Bartosz Żurawiecki.

źródło opisu: Wydawnictwo Sic!, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Renji | 2018-07-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jest nudna, przepełniona indoktrynacją i obelgami skierowanymi w kierunku osób o odmiennym światopoglądach. Ciekawe, ze wyszła spod ręki tego, który wiecznie prosi o tolerancję i zrozumienie. Nie polecam. Nie lubię hipokrytów.

Payton | 2018-07-07
Na półkach: O LGBTQ, Przeczytane