rozwińzwiń

Znikanie

Okładka książki Znikanie Izabela Morska
Okładka książki Znikanie
Izabela Morska Wydawnictwo: Znak Literanova literatura piękna
520 str. 8 godz. 40 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Znak Literanova
Data wydania:
2019-09-30
Data 1. wyd. pol.:
2019-09-30
Liczba stron:
520
Czas czytania
8 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324070183
Tagi:
autobiografia choroba diagnoza zdrowie
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki (Nie)męskość w tekstach kultury XIX-XXI wieku Dezydery Barłowski, Anna Bielak, Marcin Całbecki, Maciej Duda, Andrzej Dyszak, Przemysław Górecki, Gaweł Janik, Tomasz Kaliściak, Elżbieta Mikiciuk, Izabela Morska, Katarzyna Mróz, Anna Pigoń, Anna Reglińska-Jemioł, Patrycja Saniewska, Zacharow Sebastian, Mateusz Skucha, Wojciech Śmieja, Dariusz Szczukowski, Tomasz Tomasik, Feliks Tomaszewski, Aleksander Wandtke, Błażej Warkocki, Michał Wróblewski, Barbara Zwolińska, praca zbiorowa
Ocena 0,0
(Nie)męskość w... Dezydery Barłowski,...
Okładka książki Mówi Warszawa Wojciech Albiński, Olga Berezyna, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Marek Kochan, Aleksander Kościów, Milena Laur-Zmarzłowska, Antoni Libera, Kaja Malanowska, Izabela Morska, Marek Nowakowski, Piotr Paziński, Tomasz Piątek, Monika Powalisz, Monika Rakusa, Sylwia Siedlecka, Bohdan Sławiński, Jerzy Sosnowski, Juliusz Strachota, Krzysztof Varga, Piotr Wojciechowski
Ocena 6,1
Mówi Warszawa Wojciech Albiński,&...
Okładka książki Bluszcz, nr 18 / marzec 2010 Aldona Binda, Joanna Chmielewska, Zuzanna Głowacka, Katarzyna Grochola, Etgar Keret, Dan Lungu, Marsha Mehran, Izabela Morska, Halina Pawlowská, Grażyna Plebanek, Redakcja magazynu Bluszcz, Dawid Rosenbaum, Izabela Szolc, Bogusław Wołoszański
Ocena 7,5
Bluszcz, nr 18... Aldona Binda, Joann...
Okładka książki Literatura polska 1989-2009. Przewodnik Katarzyna Bazarnik, Zenon Fajfer, Julia Fiedorczuk, Grzegorz Jankowicz, Michał Kasprzak, Jarosław Lipszyc, Piotr Marecki, Izabela Morska, Radosław Nowakowski, Michał Olszewski, Mariusz Pisarski, Wojciech Rusinek, Sławomir Shuty, Piotr Siwecki, Jan Sowa, Igor Stokfiszewski, Michał Tabaczyński, Błażej Warkocki, Michał Witkowski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,0
Literatura pol... Katarzyna Bazarnik,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
102 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
21
13

Na półkach:

Bardzo ciężko ocenić te książkę. Z jednej strony zawiera bardzo dużo informacji w związku z chorobą i opieka zdrowotną oraz praktyczne wskazówki w walce z nimi i daje pewnego rodzaju nadzieję. Z drugiej strony książka bardzo ciężka do czytania i bardzo chaotyczna przez mnogość informacji, skakanie z kwiatka na kwiatek i wplatanie różnego rodzaju wydarzeń. Trzeba przyznać, że większość z nich jest bardzo ciekawa ale jako osobny temat, umieszczany co rusz w książce sprawia, że człowiek sie gubi. Dodatkowo na siłę wplatane są poglądy autorki na temat kościoła i lgbt co nie tylko zupełnie nie pasuje do treści ale również jest nie na miejscu. Książka jest męcząca do czytania nie ze względu na temat lecz styl pisarski. Natomiast za zakończenie wielkie brawa, bardzo mi sie podobało i zostaje w głowie.
Pomijając wszystko życzę autorce dużo zdrowia bo przeszła gehenne.

Bardzo ciężko ocenić te książkę. Z jednej strony zawiera bardzo dużo informacji w związku z chorobą i opieka zdrowotną oraz praktyczne wskazówki w walce z nimi i daje pewnego rodzaju nadzieję. Z drugiej strony książka bardzo ciężka do czytania i bardzo chaotyczna przez mnogość informacji, skakanie z kwiatka na kwiatek i wplatanie różnego rodzaju wydarzeń. Trzeba przyznać,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
366
226

Na półkach:

Męczyłam się kilka dni z przeczytaniem tej książki. Jak dla mnie strasznie nudna i rozwlekła.

Męczyłam się kilka dni z przeczytaniem tej książki. Jak dla mnie strasznie nudna i rozwlekła.

Pokaż mimo to

avatar
6
6

Na półkach:

kupiłam na wyprzedaży (za 6 zł),gruba ponad 500 stron, na urlop. Już dawno się tak nie umęczyłam czytając książkę. Skuszona opisem, który nijak ma się do zawartości. Pani narratorka - zrzędzi nieustannie. Jest bardzo toksyczną osobą, która w realu omijalibyśmy wszyscy szerokim łukiem. Jestem w stanie zrozumieć złe samopoczucie z powodu odczuwanego nieustannie bólu. Ale jeśli pracownik naukowy pisze, że w od pierwszego kopa sprzedaje zabytkowy zegar po babci, żeby iść do pierwszego lepszego lekarza, to mnie szarpie. Przy tym stać ją na jakieś dziwne wyjazdy, konferencje, na których głoduje.... A potem jest jeszcze gorzej, I gorzej. I beznadziejnie. Wątek homoseksualny, a właściwie lesbijski kompletnie niezrozumiały. Narratorka w czasie trwania choroby praktycznie nie ma nikogo, rodziny, przyjaciół, wsparcia, wiecznie trafia na paskudne osoby. Przez cały czas trwania choroby, trafia wyłącznie na podłych, cynicznych, wrednych lekarzy, którzy traktują ją bez szacunku i zainteresowania - jak wariatkę (którą może i trochę jest) i naciągaczkę. Pani nie ma ani jeden raz refleksji, że to coś z nią jest nie tak - OPRÓCZ rzeczywistej choroby. Jej osobista dziewczyna wyjeżdża na rok / dwa / trzy? I zasadniczo ma gdzieś ciężką chorobę swojej "połówki". To tego absolutny chaos i pseudointelektualizm.
Dwie gwiazdki. Pierwszą za częściowo trafną ocenę polskiej służby zdrowia, drugą za opis różnorakich objawów boreliozy. Przeczytałam, bo na tydzień urlopu miałam tylko 2 książki.

kupiłam na wyprzedaży (za 6 zł),gruba ponad 500 stron, na urlop. Już dawno się tak nie umęczyłam czytając książkę. Skuszona opisem, który nijak ma się do zawartości. Pani narratorka - zrzędzi nieustannie. Jest bardzo toksyczną osobą, która w realu omijalibyśmy wszyscy szerokim łukiem. Jestem w stanie zrozumieć złe samopoczucie z powodu odczuwanego nieustannie bólu. Ale...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1
1

Na półkach:

Słabe

Słabe

Pokaż mimo to

avatar
52
6

Na półkach:

Choroba, samotność, słaby system opieki zdrowotnej i do tego nadęta narcyzka narratorka.
Utkwił mi w pamięci nieszczęsny pies matki bohaterki.
Przykre wspomnienie jak egoistycznie można się zachować na końcu.

Choroba, samotność, słaby system opieki zdrowotnej i do tego nadęta narcyzka narratorka.
Utkwił mi w pamięci nieszczęsny pies matki bohaterki.
Przykre wspomnienie jak egoistycznie można się zachować na końcu.

Pokaż mimo to

avatar
27
20

Na półkach:

Książka męcząca, irytująca i odpychająca, jak jej bohaterka. Przejmujący był jedynie epizod, w którym pojawiła się nieuleczalnie chora matka oraz jej pies, którego "znikająca bohaterka" bezceremonialnie odwiozła do schroniska. W tym niewielkim fragmencie widać, jak przedmiotowo traktuje ona ludzkie i nieludzkie osoby - skoncentrowana na sobie, roszczeniowa. Z ulgą odłożyłam to opasłe tomisko. Nudna i grafomańska książka.

Książka męcząca, irytująca i odpychająca, jak jej bohaterka. Przejmujący był jedynie epizod, w którym pojawiła się nieuleczalnie chora matka oraz jej pies, którego "znikająca bohaterka" bezceremonialnie odwiozła do schroniska. W tym niewielkim fragmencie widać, jak przedmiotowo traktuje ona ludzkie i nieludzkie osoby - skoncentrowana na sobie, roszczeniowa. Z ulgą odłożyłam...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
51
22

Na półkach:

To było dobre. Rzecz o chorobie i diagnozowaniu w realiach polskiej służby zdrowia.

Ciekawe, gdyby policzyć, ile czasu spędzamy w kolejkach, czy to fizycznie, czy w momencie zawieszenia paru miesięcy, lat?
Czy zdarzyło Ci się po wizycie u lekarza, przekopywać internet, żeby dowiedzieć się czegoś więcej, bo masz w sobie nieznośną i niezaspokojoną potrzebę wysłuchania?
Czy zdarzyło Ci się myśleć, jakby to przedstawić swoje objawy, że nie wyjść na przewrażliwionego, zawracającą głowę lekarzom?
Czy usłyszałaś, że nic Ci nie jest, że to pewnie psychosomatyka, że najlepiej by było pójść do psychiatry, bez wykonania nawet podstawowych badań?
Czy w końcu mówisz sobie, że nie masz czasu, pieniędzy i siły na chorowanie, bo wiesz, jak ta historia się skończy?

Mam w sobie głęboki sprzeciw tego. Boli to strasznie i łamie serducho, bo w końcu mówi się, że zdrowie jest najważniejsze. Czyżby?

To było dobre. Rzecz o chorobie i diagnozowaniu w realiach polskiej służby zdrowia.

Ciekawe, gdyby policzyć, ile czasu spędzamy w kolejkach, czy to fizycznie, czy w momencie zawieszenia paru miesięcy, lat?
Czy zdarzyło Ci się po wizycie u lekarza, przekopywać internet, żeby dowiedzieć się czegoś więcej, bo masz w sobie nieznośną i niezaspokojoną potrzebę wysłuchania?
Czy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
606
599

Na półkach: ,

1. Temat ważny, ale wykonanie bardzo chaotyczne
2. Jest to niby esej niby reportaż - właściwie trudno powiedzieć
3. Taka mnogość tematów - zmaganie się z chorobą, polityka, LGBT, socjologia, dzieciństwo i historia rodziny - powoduje, że w książce traci się wątek i główną myśl.
4. Narzekanie w tej pozycji mi nie przeszkadza, bo oddaje troszkę klimat chorowania w sytuacji dużej niepewności, takie trudności z utrzymaniem wątku czy linii czasu może i byłoby ciekawe gdyby było zaplanowane - ale mam wrażenie, że to raczej po prostu chaos.
5. Nie jest to porywająca pozycja, raczej nie polecam

1. Temat ważny, ale wykonanie bardzo chaotyczne
2. Jest to niby esej niby reportaż - właściwie trudno powiedzieć
3. Taka mnogość tematów - zmaganie się z chorobą, polityka, LGBT, socjologia, dzieciństwo i historia rodziny - powoduje, że w książce traci się wątek i główną myśl.
4. Narzekanie w tej pozycji mi nie przeszkadza, bo oddaje troszkę klimat chorowania w sytuacji...

więcej Pokaż mimo to

avatar
365
84

Na półkach: , , , ,

Autobiograficzny reportaż z elementami eseju, nieco podobny do "Roku magicznego myślenia" Didion. Historia choroby z silnie politycznej, społecznej perspektywy. Każdy chorujący przewlekle powinien to przeczytać, nie można się oderwać do ostatnich stron.

Autobiograficzny reportaż z elementami eseju, nieco podobny do "Roku magicznego myślenia" Didion. Historia choroby z silnie politycznej, społecznej perspektywy. Każdy chorujący przewlekle powinien to przeczytać, nie można się oderwać do ostatnich stron.

Pokaż mimo to

avatar
71
19

Na półkach:

Cenna za intertekstualność, konteksty i nawiązania. Cenię za połączenie historii i refleksji humanistyczno-filozoficznej. Wyrazistabohaterka i ciekawa relacja z matką. Na minus niewyraźna chronologia wydarzeń czasu choroby. Język nie powala, spodziewałam się większego kunsztu.

Cenna za intertekstualność, konteksty i nawiązania. Cenię za połączenie historii i refleksji humanistyczno-filozoficznej. Wyrazistabohaterka i ciekawa relacja z matką. Na minus niewyraźna chronologia wydarzeń czasu choroby. Język nie powala, spodziewałam się większego kunsztu.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    272
  • Przeczytane
    127
  • Posiadam
    34
  • 2020
    7
  • 2020
    6
  • Literatura polska
    6
  • Teraz czytam
    5
  • 2021
    4
  • 2019
    4
  • Ulubione
    3

Cytaty

Więcej
Izabela Morska Znikanie Zobacz więcej
Izabela Morska Znikanie Zobacz więcej
Izabela Morska Znikanie Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także