Kup teraz - 4 oferty w cenie od 16.98 zł do 21.35 zł

literatura piękna
2011-11-01
978-83-7436-283-2
mówi warszawa warszawa

Czytana w pociągu z Warszawy na Pomorze Zachodnie, za Wawą nie przepadam, książka też niezbyt wybitna. Kilka opowiadań ciekawych.

Bardzo nierówne opowiadania, ale jest w nich Warszawa! Libera - największe rozczarowanie. Kościów - największe pozytywne zaskoczenie.

"Panie i panowie, proszę o ciszę.
Mówi Warszawa!"
Marek Kochan

Super pomysł na książkę. Zbiór 21 opowiadań współczesnych polskich pisarzy. Książka została podzielona na trzy tematy: miłość, pożegnania i powroty oraz rewolucje. Teksty poruszają tematy z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niektórzy autorzy zaskoczyli mnie pozytywnie i na pewno sięgnę...

Bardzo ciekawy zbiór opowiadań, większość udanych, choć niektóre zdecydowanie odbiegają jakością od reszty. Wiele historii nawiązuje do powstańczych i wojennych historii warszawiaków, które świetnie wypadają w zderzeniu z opowieściami o współczesnej pogoni za straconym czasem, pieniędzmi i lansem. Polecam miłośnikom Warszawy!

• Varsaviana
  • Chcę w prezencie