Dawno temu w grach. Czas pionierów: szkice z historii gier komputerowych

Wydawnictwo: Orka
7 (27 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
978-83-927229-0-8
rozrywka
Iselor

W książce tej autor przybliża czytelnikowi niezwykle barwną przeszłość elektronicznej rozrywki: od pierwszej adaptacji gry w kółko i krzyżyk na komputer EDSAC, przez Ponga, Pac-Mana, Tetris i Jet Set Willy, aż po Another World i inne hity lat dziewięćdziesiątych. Najważniejsze wydarzenia, największe przeboje, najsłynniejsi twórcy (plus historia rozwoju gier w Polsce!). Wszystko to w przystępnej formie i z dużą liczbą ilustracji.

astaldohil | 2012-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Pozycja, która docenią szczególnie ci, którym dane było dorastać i cieszyć się komputerową rozrywką w omawianym przez autora, "pionierskim" dla zjawiska okresie. Miłe wspominki, wywołujące rozrzewniającą nostalgię są w przypadku tej książki naprawdę bezcenne. Młodsi czytelnicy mogą mieć problemy ze zobrazowaniem sobie tego, o czym się tu pisze, choć mniemam, że w paru przypadkach zapoznanie się z treścią "Dawno temu w grach" może stanowić dla nich bodziec do szerszego researchu, poszukania odpowiednich treści w internecie, czy filmików ilustrujących to, jak to opisana przez autora rozrywka wyglądała "w praktyce".

Mam kilka zarzutów pod adresem autora. Przede wszystkim to, że poszczególne zagadnienia zostały potraktowane nieco zdawkowo, skrótowo a przy całkiem niezłym warsztacie, jaki prezentuje Pan Kluska i jego niezaprzeczalnym talencie do "pisarskiego gawędziarstwa", chciałoby się, żeby niektóre myśli rozwinął i niektóre tematy bardziej zgłębił. Po drugie, trochę raziło mnie...

AlicjazMasol | 2016-03-02

Dobra rozwijająca książka. Lepsza niż filmy motywujące na Youtobe.

Hoobertoo | 2012-07-28
Przeczytana: kwiecień 2010

Lektura obowiązkowa dla starszego pokolenia graczy lubiących wracać wspomnieniami do prapoczątków elektronicznej rozrywki.

Roxar | 2016-01-27
Przeczytana: lipiec 2013