Bilbo 
los-caramelos.blogspot.com
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 3 książki, ostatnio widziana 3 dni temu
Teraz czytam

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-11 07:27:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Z biblioteki

Po przeczytaniu książki mam wrażenie, że to koniec końców instrukcja obsługi kobiet. Bo jest o facetach, ale przez pryzmat kobiet. O tym, jaka powinna być kobieta, żeby stworzyć z mężczyzną dobry związek. Książka w formie pytań i odpowiedzi na nie. Z humorem, z dystansem.

 
2019-02-10 11:21:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Z biblioteki

Pomysł na fabułę niezły, prowokujący i dający do myślenia. Ale też miałam taką myśl w trakcie lektury, że jakby tak spojrzeć szerzej, to wyjdzie na to, że tylko niewielu ludzi zadowolonych jest ze swojego życia. Zmiany zawsze zależą od nas, ale nie zawsze mamy w sobie odwagę, by zrobić ten pierwszy krok. Podążać za własnymi pragnieniami i uczuciami nie jest wcale tak prosto. I koniec końców... Pomysł na fabułę niezły, prowokujący i dający do myślenia. Ale też miałam taką myśl w trakcie lektury, że jakby tak spojrzeć szerzej, to wyjdzie na to, że tylko niewielu ludzi zadowolonych jest ze swojego życia. Zmiany zawsze zależą od nas, ale nie zawsze mamy w sobie odwagę, by zrobić ten pierwszy krok. Podążać za własnymi pragnieniami i uczuciami nie jest wcale tak prosto. I koniec końców człowiek dochodzi do wniosku, że to, co ma nie jest takie złe, jakie się wydawało. Nie jestem przekonana, że bohaterowie dokonali właściwych wyborów. Ale być może odnaleźli szczęście?

pokaż więcej

 
2019-02-10 10:02:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Z biblioteki

Złapałam się na tym, że od pewnego momentu zaczęłam doszukiwać się w tej powieści rzeczy, których mogłabym się przyczepić. A tych w książce nie brakuje. I powstaje pytanie - na ile uzasadnione są zabiegi nielogiczne i nieprawdopodobne tylko po to, żeby historia się spięła i żeby powiedzieć to, co chce się przekazać? Mam dosyć dużo zastrzeżeń co do konstrukcji i żonglowania czasem, ale... Złapałam się na tym, że od pewnego momentu zaczęłam doszukiwać się w tej powieści rzeczy, których mogłabym się przyczepić. A tych w książce nie brakuje. I powstaje pytanie - na ile uzasadnione są zabiegi nielogiczne i nieprawdopodobne tylko po to, żeby historia się spięła i żeby powiedzieć to, co chce się przekazać? Mam dosyć dużo zastrzeżeń co do konstrukcji i żonglowania czasem, ale rozumiem, że książka będzie miała swoich fanów. Zakończenie bardzo mnie rozczarowało i wprawiło w konsternację. Zupełnie nie rozumiem, co autorka chciała w ten sposób powiedzieć.

pokaż więcej

 
2019-02-03 15:06:25
Zagłosowała w plebiscycie "Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl"
Jakie książki były najlepsze i najpopularniejsze w roku 2018? Zagłosuj w Plebiscycie i wybierz Książki Roku 2018. Książki, Autorzy i Wydawnictwa czekają na głosy swoich czytelników. Zapraszamy!
 
2019-02-03 14:56:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Wyzwanie LC 2019, Z biblioteki

Wiedziałam, że to będzie dobra książka. W trakcie lektury człowiekowi po głowie krąży tyle myśli, tyle emocji... A kiedy dochodzi do ostatniej strony, myśli: "jak to? już?". Czytałam tę książkę przez pryzmat własnych doświadczeń i przeżyć i być może dlatego emocjonalnie czuję się w tej chwili tak, jak się czuję.
Jakub Małecki ma niezwykłe wyczucie słowa. Pięknie buduje zdania. Wspaniale się...
Wiedziałam, że to będzie dobra książka. W trakcie lektury człowiekowi po głowie krąży tyle myśli, tyle emocji... A kiedy dochodzi do ostatniej strony, myśli: "jak to? już?". Czytałam tę książkę przez pryzmat własnych doświadczeń i przeżyć i być może dlatego emocjonalnie czuję się w tej chwili tak, jak się czuję.
Jakub Małecki ma niezwykłe wyczucie słowa. Pięknie buduje zdania. Wspaniale się czyta. Bardzo polecam.

pokaż więcej

 
2019-01-28 07:45:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam, Ulubione
Cykl: Antoni Fischer (tom 4)

Ryszard Ćwirlej w najwyższej formie! Od pierwszego tomu stałam się prawdziwą fanką Antoniego Fischera. Jest coś urzekającego w obrazie przedwojennego Poznania, który czytelnik otrzymuje. Już od pierwszych stron przenosi się w czasie i dzięki Ryszardowi Ćwirlejowi chodzi poznańskimi ulicami, słucha rozmów poznaniaków, bierze udział w ich życiu. Cóż tu więcej dodawać? Fanów Ryszarda Ćwirleja nie... Ryszard Ćwirlej w najwyższej formie! Od pierwszego tomu stałam się prawdziwą fanką Antoniego Fischera. Jest coś urzekającego w obrazie przedwojennego Poznania, który czytelnik otrzymuje. Już od pierwszych stron przenosi się w czasie i dzięki Ryszardowi Ćwirlejowi chodzi poznańskimi ulicami, słucha rozmów poznaniaków, bierze udział w ich życiu. Cóż tu więcej dodawać? Fanów Ryszarda Ćwirleja nie trzeba przekonywać, a jeśli ktoś jeszcze nie czytał jego powieści, to czas najwyższy nadrobić zaległości. Polecam!

pokaż więcej

 
2019-01-21 13:43:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Baw się z nami.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

To mój powrót do przeszłości. Kiedy byłam nastolatką, seria książek "Baw się z nami" była dosyć popularna i bardzo ją lubiłam. Jak z każdym powrotem do przeszłości, niesie za sobą niebezpieczeństwo. Niebezpieczeństwo obnażenia słabości, których nie widziało się wówczas. Pamiętam, że byłam oczarowana tym, że dziewczyny w moim wieku, gdzieś tam w Ameryce, zakładają własną firmę, zarabiają... To mój powrót do przeszłości. Kiedy byłam nastolatką, seria książek "Baw się z nami" była dosyć popularna i bardzo ją lubiłam. Jak z każdym powrotem do przeszłości, niesie za sobą niebezpieczeństwo. Niebezpieczeństwo obnażenia słabości, których nie widziało się wówczas. Pamiętam, że byłam oczarowana tym, że dziewczyny w moim wieku, gdzieś tam w Ameryce, zakładają własną firmę, zarabiają pieniądze i wszystko to, czego w Polsce nie było, tam było na wyciągnięcie ręki. Oczywiście, nie ma tu mowy o wielkiej literaturze. Co więcej, zauważyłam, że jest przetłumaczona w dosyć dziwny, starodawny sposób. Ale nie czepiam się za bardzo, bo głównie chodziło mi o to, by przenieść się w czasie. A to się udało ;)

pokaż więcej

 
2019-01-17 07:27:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam, Ulubione

Książkę kupiłam już dawno, bo myślałam, że wystarczy ją przeczytać i wszystko będzie dobrze. A to tak nie działa. Książka mądra, świetnie się czyta. I nawet, jeśli nie trzeba w swoim życiu nic naprawiać, warto wiedzieć, co robić, żeby nasze relacje damsko-męskie były satysfakcjonujące i wolne od spięć czy nieporozumień. Jeśli o mnie chodzi - uważam, że lekturę takich książek trzeba sobie... Książkę kupiłam już dawno, bo myślałam, że wystarczy ją przeczytać i wszystko będzie dobrze. A to tak nie działa. Książka mądra, świetnie się czyta. I nawet, jeśli nie trzeba w swoim życiu nic naprawiać, warto wiedzieć, co robić, żeby nasze relacje damsko-męskie były satysfakcjonujące i wolne od spięć czy nieporozumień. Jeśli o mnie chodzi - uważam, że lekturę takich książek trzeba sobie odświeżać. Świetna lektura!

pokaż więcej

 
2019-01-08 19:21:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Z biblioteki

Bardzo lubię takie książki. Lekko napisane, z humorem, a przy tym poruszające ważny problem. To, że każdy z nas jest inny, wie każdy. Ale że tak naprawdę wszystkich ludzi można podzielić na cztery typy (i ich kombinacje), to nie wiedziałam. Ta książka zachęciła mnie do sprawdzenia, jakim kolorem jestem. A jak się potem świetnie czytało o sobie i znajomych! Oczywiście, potrzeba też do tego... Bardzo lubię takie książki. Lekko napisane, z humorem, a przy tym poruszające ważny problem. To, że każdy z nas jest inny, wie każdy. Ale że tak naprawdę wszystkich ludzi można podzielić na cztery typy (i ich kombinacje), to nie wiedziałam. Ta książka zachęciła mnie do sprawdzenia, jakim kolorem jestem. A jak się potem świetnie czytało o sobie i znajomych! Oczywiście, potrzeba też do tego odrobiny dystansu. Książka napisana bardzo przystępnie. Polecam!

pokaż więcej

 
2019-01-07 21:28:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam, Wyzwanie LC 2019
Autorzy:

Książkę dostałam dawno temu w prezencie. Nie wiem, dlaczego ta powieść tak długo na mnie czekała, ale widocznie dopiero teraz nadszedł jej czas. Jestem z jednej strony bardzo zadowolona, z drugiej trochę przerażona. Książka jest świetnie napisana. I nawet taki laik jak ja, jest w stanie ogarnąć intrygę, więc to wielki plus dla autorów. A dlaczego przerażona? Myślę sobie, że to co się wydarzyło... Książkę dostałam dawno temu w prezencie. Nie wiem, dlaczego ta powieść tak długo na mnie czekała, ale widocznie dopiero teraz nadszedł jej czas. Jestem z jednej strony bardzo zadowolona, z drugiej trochę przerażona. Książka jest świetnie napisana. I nawet taki laik jak ja, jest w stanie ogarnąć intrygę, więc to wielki plus dla autorów. A dlaczego przerażona? Myślę sobie, że to co się wydarzyło w tej powieści mogłoby wydarzyć się w rzeczywistości. I to rodzi strach. Warto przeczytać!

pokaż więcej

 
2019-01-05 21:05:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Audiobook, Z biblioteki
Cykl: Joanna Chyłka (tom 6)

Zastanawiam się, na ile powieści wystarczy Remigiuszowi Mrozowi pomysłów, by skomplikować i uatrakcyjnić życie prywatne i zawodowe Chyłki i Zordona. Ile by ich w głowie młody pisarz nie miał, przychodzi taki moment, kiedy od natłoku nieprawdopodobnych wydarzeń zaczyna czytelnika boleć głowa. Po raz kolejny intryga jest tak obudowana, że mordercą/sprawcą okazuje się ktoś, kogo w ogóle nie brało... Zastanawiam się, na ile powieści wystarczy Remigiuszowi Mrozowi pomysłów, by skomplikować i uatrakcyjnić życie prywatne i zawodowe Chyłki i Zordona. Ile by ich w głowie młody pisarz nie miał, przychodzi taki moment, kiedy od natłoku nieprawdopodobnych wydarzeń zaczyna czytelnika boleć głowa. Po raz kolejny intryga jest tak obudowana, że mordercą/sprawcą okazuje się ktoś, kogo w ogóle nie brało się pod uwagę. Trochę mnie irytuje, że przez całą powieść zwroty akcji pojawiają się za każdym rogiem, by na koniec opowiedzieć jak to tak naprawdę było, kto i dlaczego był przestępcą. Jak zawsze w przypadku tych książek, za tydzień czy dwa nie będę pamiętała, jakie było rozwiązanie całej sprawy ;)

pokaż więcej

 
2019-01-03 07:08:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Z biblioteki

Książka z polecenia. Chyba obiecywałam sobie po tej powieści dużo, dużo więcej. I może dlatego nie jestem do końca usatysfakcjonowana. Książka nieźle się czyta i jest ok. Ale w pewnym momencie główna bohaterka tak zaczęła mnie denerwować, że nie mogłam doczekać się końca.

 
2018-12-28 08:16:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Z biblioteki
Cykl: Burzyński i Majewski (tom 4) | Seria: Czarna seria

To moje pierwsze spotkanie z książkami Joanny Opiat-Bojarskiej. I chyba by do niego nie doszło, gdyby nie temat przewodni książki, którym jest escape room. Przyznaję, że dreszczyk emocji był. I chociaż z każdą stroną książka stawała się coraz bardziej zakręcona, czytało się nieźle. Sama intryga też niezła.

 
2018-12-19 18:32:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Audiobook, Z biblioteki
Cykl: Joanna Chyłka (tom 5)

Chyba nic nowego dodać już nie można, jeśli chodzi o książki z tej serii. Zawsze, sprawa, której podejmują się Chyłka i Zordon nie jest oczywista, a wina bądź niewinność do ostatniej strony są niepewne. Przyzwyczaiłam się, że losy tej dwójki interpretuje dla mnie Krzysztof Gosztyła. Jest tak od początku i tak już chyba pozostanie, bo nie odczuwam potrzeby sięgania po wersję papierową.

 
Moja biblioteczka
409 324 2855
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (7)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd