Conan The Wanderer
rogni84

fik | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

Conanie Conanie Conanie
Wiele tu krytycznych opinii - że nudne, że banalne,że kiepskie. A mi się wydaje że wtedy gdy powstawały te opowiadania to czytało się je z wypiekami na twarzy, powalały jakieś mury tabu i można było wreszcie przeczytać o dzikości , nagości i barbarzyństwie oraz męskości o harcie ducha. Może i czyta się jak powieści po trochu dla dzieci, ale to jakby porównywać muzykę Iron Maiden z lat 70 a współczesnym Black Metalem. Historia ma swoje prawa i możliwości techniczne a współczesność swoje i klasyka pozostanie na zawsze klasyką. Dla mnie bomba panie Howard.

Luna | 2015-02-21

Kto polubił już Conana, ten po kolejne jego przygody sięgnie bez zastanowienia. Inni natomiast mogli już się znudzić podobną formułą. W życiu naszego dzielnego bohatera zachodzą kolejne zmiany. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić uwodzącego dźwięku brzęczących monet i jęku powabnych kochanek. Tym oto sposobem otrzymujemy w swoje ręce kontynuację świetnego cyklu.

Kern | 2017-06-05

To taka książka o której można powiedzieć wiele złego: że słaba fabuła, naiwna, niepoważna itd.
Ale autor posiada dwie kluczowe umiejętności, które sprawiają, że jego opowieści są niezwykle wciągające:
umiejętność kreowania alternatywnego świata (na równi z Tolkienem) oraz umiejętność prowadzenia akcji.
Jak zwykle w cyklach te pierwsze części są lepsze niż środkowe. Końcowe zaś są tylko cieniem.

szymeks | 2011-11-07

Moja pierwsza przeczytana książka z serii. Dlatego ocena może być nieobiektywna :)Potem tak mnie wciągnęło że przeczytałem prawie wszystkie. Co prawda wszystkie "Conany" są mocno schematyczne, ale i tak uważam że to miła lektura.

voyager1975 | 2011-07-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dobra

d7b | 2010-12-09

Opowiadania mało oryginalne, często płytkie i banalne, Nie polecam

Mariusz Matysiak | 2018-06-01
Ardel | 2018-04-15