Stare dobre czasy

Okładka książki Stare dobre czasy
Brian W. AldissPoul Anderson Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Nowa Fantastyka [Seria książek] fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Nowa Fantastyka [Seria książek]
The Good Old Stuff
Prószyński i S-ka
2001-08-01
2001-08-01
tłumacz zbiorowy
opowiadanie fantastyka naukowa science fiction zbiór

więcej Więcej

Bardzo dobra antologia fantastyki z lat 50-60 zredagowana przez pisarza Gardnera Dozoisa. Ten nie tylko napisał bardzo długi ale nader ciekawy wstęp oraz rozbudowane biogramy autorów, ale i dobrał opowiadania tak, by jak sam stwierdził „nawet dzisiaj [pisane w 1993] każde z tych opowiadań mogło zostać zakupione do jakiegoś magazynu sf”, tzn. chciał aby nie był to zbiór...

Trochę głupio jest się przyznać, ale chyba każdy ma od czasu do czasu ochotę przeczytać coś prostego; tekst, który ma początek, koniec i środek lub, jak to woli, wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Bez eksperymentów formalnych, bez nadmiernych komplikacji. Ot, porządnie napisana, dobra, prosta, wciągająca historia.
Zbiorem takich właśnie tekstów jest antologia „Stare dobre...

Całkiem niezły zbiór całkiem niezłych opowiadań z gatunku space opery. Na szczególną uwagę zasługują opowiadania Murraya Leinstera, Jacka Vance, Briana Aldissa, Kornblutha, Cordwainera Smitha. Poniżej oczekiwań opowiadanie Leigh Brackett, które bardziej zalicza się aktualnie do bajek niż fantastyki.

• Fantastyka
  • Science Fiction
  • W domowej bibliotece
  • .x Fantastyka (Prószyński i S-ka)
  • 52::2016
  • Chcę przeczytać - Książki i ebooki

Dodaj cytat z książki Stare dobre czasy