Czarujące obiekty latające

The Flying Sorcerers: More Comic Tales of Fantasy
fantastyka, fantasy, science fiction
2008-07-17
Paulina Braiter-Ziemkiewicz, Jolanta Kozak, Zofia Uhrynowska-Hanasz, Jarosław Kotarski, Marek Cegieła, Małgorzata Dobrowolska, Irena Doleżał-Nowicka
czarujące obiekty latające opowieści fantastyka humor

Jak większość antologii, poziom opowiadań mocno zróżnicowany. Niestety, przeważają raczej te kiepskie. A zapowiadało się nieźle, pierwsze opowiadanie (T. Pratchetta) świetne...

Zbiór dość zróżnicowanych opowiadań, niektóre są dziwne, niektóre zabawne, niektóre dłuższe, niektóre krótsze, ale wszystkie łączą dwie rzeczy - tematyka fantasy/science-fiction i to, że dobrze się je czyta

Bardzo fajny zbiór opowiadań ze świata fantasy. Polecam

Równie nierówna, jak większość zbiorków opowiadań, z tym, że jakoś lepiej wstrzeliła się w moje gusta :)

"Czarnoksiężnicy z Krainy Osobliwości" byli zdecydowanie lepsi. W zasadzie tu już prawie wcale nie jest zabawnie. Mnie się nie spodobało.

Ogólnie zbiorek ciekawy, pomysły aż kipią, choć nie rozumiem zamysłu redaktora w kwestii wyboru tych konkretnie opowiadań do antologii. Kilka z nich wydaje się być podpięte na siłę do podgatunku humoru fantastycznego, a u części z nich na próżno doszukiwałam się elementu latającego ;)
Niemniej opowiadania są w większości całkiem przyjemne. Najbardziej podobała mi się część...

Fenomenalny zbiór. Opowiadania są na szkolną szóstkę, a w najgorszym przypadku na czwórkę. Na niektóre historie mógłbym się normalnie nie natknąć, bo zdarzają się bardzo stare perełki, raczej ciężko dostępne. Nie mogłem się oderwać. Natychmiast zakupiłem pozostałe 2 tomy opowiadań - w jednym z nich m.in. Woody Allen :)

Ta książka potwierdza jednocześnie dwie sprzeczne teorie. A mianowicie, że fantastyka jest mega nudnym gatunkiem literackim, jak i tę, że jest najciekawszym gatunkiem i naprawdę godnym uwagi.

Bez dozy sentymentu - jak to było w moim przypadku - średnio zabawny, a przy tym nudnawy zestaw opowiadań klasyków (głównie) amerykańskiej humoreski fantastycznej. Znak czasu i Ocean Atlantycki postawił mi gruby parawan w przyjemności odbioru książki. Nie był to czas stracony, oczywiście. Te nazwiska znać trzeba.

Podobnie jak w Czarnoksiężnikach z Krainy Osobliwości tu również mamy zestaw opowiadań autorów reprezentujących różne style i różne rodzaje poczucia humoru, chociaż ten zbiorek jest jednak jakby lepszy.
Czyli, każdy, tak jak i ja, znajdzie tu coś dla siebie oraz coś co uzna za głupie i nudne.
Jeśli już mamy swojego ulubionego autora i tylko jego styl nam odpowiada to nie...

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie