Czarujące obiekty latające

Okładka książki The Ankh-Morpork Archives: Volume One Stephen Briggs, Paul Kidby, Terry Pratchett
Ocena 8,0
The Ankh-Morpo... Stephen Briggs, Pau...
Okładka książki The Quite Nice and Fairly Accurate Good Omens Script Book Neil Gaiman, Terry Pratchett
Ocena 0,0
The Quite Nice... Neil Gaiman, Terry ...
Okładka książki Dobry omen Neil Gaiman, Terry Pratchett
Ocena 7,2
Dobry omen Neil Gaiman, Terry ...

więcej Więcej

Jak większość antologii, poziom opowiadań mocno zróżnicowany. Niestety, przeważają raczej te kiepskie. A zapowiadało się nieźle, pierwsze opowiadanie (T. Pratchetta) świetne...

Zbiór dość zróżnicowanych opowiadań, niektóre są dziwne, niektóre zabawne, niektóre dłuższe, niektóre krótsze, ale wszystkie łączą dwie rzeczy - tematyka fantasy/science-fiction i to, że dobrze się je czyta

Bardzo fajny zbiór opowiadań ze świata fantasy. Polecam

Równie nierówna, jak większość zbiorków opowiadań, z tym, że jakoś lepiej wstrzeliła się w moje gusta :)

"Czarnoksiężnicy z Krainy Osobliwości" byli zdecydowanie lepsi. W zasadzie tu już prawie wcale nie jest zabawnie. Mnie się nie spodobało.

Ogólnie zbiorek ciekawy, pomysły aż kipią, choć nie rozumiem zamysłu redaktora w kwestii wyboru tych konkretnie opowiadań do antologii. Kilka z nich wydaje się być podpięte na siłę do podgatunku humoru fantastycznego, a u części z nich na próżno doszukiwałam się elementu latającego ;)
Niemniej opowiadania są w większości całkiem przyjemne. Najbardziej podobała mi się część...

Fenomenalny zbiór. Opowiadania są na szkolną szóstkę, a w najgorszym przypadku na czwórkę. Na niektóre historie mógłbym się normalnie nie natknąć, bo zdarzają się bardzo stare perełki, raczej ciężko dostępne. Nie mogłem się oderwać. Natychmiast zakupiłem pozostałe 2 tomy opowiadań - w jednym z nich m.in. Woody Allen :)

Ta książka potwierdza jednocześnie dwie sprzeczne teorie. A mianowicie, że fantastyka jest mega nudnym gatunkiem literackim, jak i tę, że jest najciekawszym gatunkiem i naprawdę godnym uwagi.

Bez dozy sentymentu - jak to było w moim przypadku - średnio zabawny, a przy tym nudnawy zestaw opowiadań klasyków (głównie) amerykańskiej humoreski fantastycznej. Znak czasu i Ocean Atlantycki postawił mi gruby parawan w przyjemności odbioru książki. Nie był to czas stracony, oczywiście. Te nazwiska znać trzeba.

Podobnie jak w Czarnoksiężnikach z Krainy Osobliwości tu również mamy zestaw opowiadań autorów reprezentujących różne style i różne rodzaje poczucia humoru, chociaż ten zbiorek jest jednak jakby lepszy.
Czyli, każdy, tak jak i ja, znajdzie tu coś dla siebie oraz coś co uzna za głupie i nudne.
Jeśli już mamy swojego ulubionego autora i tylko jego styl nam odpowiada to nie...

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie