A Tolkien Bestiary
83-7150-068-8
Łukasz Kuć

Szczegółowy, z przepychem ilustrowany kolorowymi i czarno-białymi rysunkami, przewodnik po florze i faunie, a także świecie istot oraz ras Śródziemia i Nieśmiertelnych Krain J. R. R. Tolkiena.

bubu | 2012-05-04
Przeczytana: 02 czerwca 2012

Przepięknie ilustrowana książka, ze szczegółowym opisem świata Tolkiena.Polecam!

Maynard | 2015-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2015

Czatowałem na tę pozycję od chwili jej wydania i jakoś do tej pory nie wpadła mi w ręce, pomimo wielu lat "studiów" tolkienologii. Książkę pominąłem również, nieświadomie, w mojej pracy magisterskiej na temat tłumaczeń "Władcy Pierścieni". Teraz wiem dlaczego. Pozycja Day'a to nie tyle bestiariusz co kolejna encyklopedia Śródziemia, w dodatku pełna błędów merytorycznych i translacyjnych. Co więcej, bohomazy zamieszczone w książce, pełniące rolę ilustracji skutecznie odstraszają potencjalnego czytelnika i mogą zniechęcić przed lekturą Tolkiena. Uwaga, omijać z daleka, szerokim łukiem!

Kaga | 2013-02-13

Trzy gwiazdki. W tym dwie za ilustracje. Bez nich - dziękuję, postoję. Tolkiena trawię z dawką mięty. przepraszam, ale nie widzę w nim niczego, czym mogłabym się zachwycać i "żygać tęczą". Będę chciała czytać o ylfach reklamujących szpanerskie okularki, kraśkach które są kryptoreklamami L'Oreal czy coś w ten deseń... To pójdę do Rossmana (tak, wciąż jestem "pod wrażeniem" ekranizacji Hobbita, co negatywnie odbija się na moim spojrzeniu w stronę Tolkiena, a tym bardziej w stronę ekranizacji). Dziękuję, ale to nie dla mnie. Widać, mijam się nieco z celem "fantasy głębokiej", jak to usiłowano mi wmówić, albo po prostu z Tolkiena "wyrosłam". Albo ten bestiariusz okazał się błędem (w moim przypadku) - co jest prawdopodobne.

Tanya | 2012-10-18
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2012
Przeczytana: 18 października 2012

Książkę czyta się i ogląda z prawdziwą przyjemnością. Opisy roślin, potworów i innych postaci, zilustrowane są naprawdę pięknymi obrazami. A do tego autor naprawdę nie przynudza co jest dużym plusem.

Magdalena Nowak-Kulig | 2011-07-01
Przeczytana: 2005 rok

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Śródziemiu i istotach tam żyjących to ta książka powinna stać się twoją biblią.

Nereide | 2012-01-15
Przeczytana: 2004 rok

artystyczne

Kasia Szczublińska | 2012-07-18
Przeczytana: 2011 rok

Dla każdego miłośnika Tolkienowskich tworów.

Aleksandrowa | 2016-08-10
Przeczytana: lipiec 2016