Nelly.O kolegach i o sobie. Wspomnienia i eseje

Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-00685-6
eseje
czytamchopina

"Nelly" to wybór wspomnień i esejów z lat 1937-1969. Dotyczą one zarówno spraw osobistych i rodzinnych wybitnego pisarza, jego twórczości i pasji literackich, jak problemów społecznych i kulturalnych. W wielu esejach Breza zajmuje się książkami - znanych pisarzy polskich i obcych, analizując ich walory literackie, a także związki ze szczególnie interesującymi go formacjami europejskiej tradycji intelektualnej.
Teksty składające się na tę książkę ułożono w sześć cyklów: "Kartki z pamiętnika", "Wśród Francuzów", "Podróże dyplomatyczne", "Starsi i młodzi" oraz "Kącik własny".

mariola | 2016-10-03
Olinka | 2017-04-17