Erotykon

Jan KochanowskiRenata Szuman-Fikus
, Henryk SienkiewiczJan LechońStefan NapierskiTadeusz Boy-ŻeleńskiCyprian Kamil NorwidJulian TuwimMaria KonopnickaStefan ŻeromskiAdam MickiewiczKornel MakuszyńskiBolesław LeśmianBronisława OstrowskaEliza OrzeszkowaMagdalena SamozwaniecJanusz RośMikołaj RejTadeusz Dołęga-MostowiczJarosław IwaszkiewiczJuliusz SłowackiStanisław DygatAntoni SłonimskiAndrzej MożdżonekHoracy SafrinGabriela ZapolskaBolesław PrusNarcyza ŻmichowskaJerzy LiebertMaria Pawlikowska-JasnorzewskaJózef WeyssenhoffJan Andrzej MorsztynStanisław Ignacy WitkiewiczZofia NałkowskaAntoni LangeKrzysztof Kamil BaczyńskiMarzena BrodaLeopold StaffMichał BałuckiWacław PotockiKonstanty Ildefons GałczyńskiMaria KuncewiczowaStanisław BrzozowskiMaria WirtemberskaJadwiga RutkowskaHalina PoświatowskaEmil ZegadłowiczJózef Ignacy KraszewskiRafał WojaczekJan DobraczyńskiKazimiera IłłakowiczównaTadeusz BrezaJalu KurekMichał ChoromańskiAnka KowalskaStanisław Jerzy LecAdam AsnykStanisław TrembeckiJan KottKazimierz Przerwa-TetmajerWłodzimierz PerzyńskiJan KasprowiczZbigniew JerzynaJanusz MakarczykTadeusz KotarbińskiKazimierz WierzyńskiFranciszek KarpińskiAleksander ŚwiętochowskiAndrzej TrzebińskiJózef CzechowiczKlementyna HoffmanowaJanina IpohorskaZbigniew BecherMikołaj Sęp SzarzyńskiDaniel NaborowskiWespazjan KochowskiFranciszek Dionizy KniaźninKazimiera ZawistowskaMaryla WolskaSzymon ZimorowicJan Danecki (poeta)Władysław A. GrzeszczykZuzanna RabskaLeszek SzeligowskiAdam Lewandowic StrzeżowczykLilianaLeszek KumorIgnacy LegatowiczMelchior PudłowskiFeliks PrzysieckiAdam WładysławiuszHenryk HoroszJan SmolikJurek PotańskiJózef Ruffer
Wydawnictwo: Interwers poezja
Interwers
sentencje przysłowia miłość Mikołaj Rej Jan Kochanowski Mikołaj Sęp-Sarzyński Krzysztof Kamil Baczyński Jan Lechoń
poezja