Erotykon

Andrzej MożdżonekMikołaj Rej
Jan KochanowskiMelchior PudłowskiMikołaj Sęp SzarzyńskiJan SmolikJan Danecki (poeta)Adam WładysławiuszJurek PotańskiAdam Lewandowic StrzeżowczykDaniel NaborowskiSzymon ZimorowicJan Andrzej MorsztynWacław PotockiWespazjan KochowskiStanisław TrembeckiFranciszek KarpińskiFranciszek Dionizy KniaźninAdam MickiewiczJuliusz SłowackiCyprian Kamil NorwidAdam AsnykMaria KonopnickaJan KasprowiczAntoni LangeKazimierz Przerwa-TetmajerKazimiera ZawistowskaTadeusz Boy-ŻeleńskiBolesław LeśmianJózef RufferLeopold StaffBronisława OstrowskaLilianaFeliks PrzysieckiEmil ZegadłowiczMaria Pawlikowska-JasnorzewskaKazimiera IłłakowiczównaJulian TuwimKazimierz WierzyńskiJarosław IwaszkiewiczAntoni SłonimskiJan LechońJózef CzechowiczJalu KurekJerzy LiebertKrzysztof Kamil BaczyńskiAndrzej TrzebińskiKonstanty Ildefons GałczyńskiHalina PoświatowskaRafał WojaczekZbigniew JerzynaTadeusz Dołęga-MostowiczMarzena BrodaStefan ŻeromskiHenryk SienkiewiczZofia NałkowskaLeszek KumorGabriela ZapolskaStanisław DygatTadeusz KotarbińskiNarcyza ŻmichowskaMaria WirtemberskaJózef Ignacy KraszewskiJózef WeyssenhoffMichał BałuckiMagdalena SamozwaniecMichał ChoromańskiEliza OrzeszkowaMaria KuncewiczowaAleksander ŚwiętochowskiTadeusz BrezaIgnacy LegatowiczHoracy SafrinStanisław Ignacy WitkiewiczJan DobraczyńskiBolesław PrusJanina IpohorskaJanusz MakarczykKornel MakuszyńskiMaryla WolskaWładysław A. GrzeszczykKlementyna HoffmanowaRenata Szuman-FikusZuzanna RabskaWłodzimierz PerzyńskiJadwiga RutkowskaLeszek SzeligowskiHenryk HoroszZbigniew BecherAnka KowalskaJanusz RośStanisław Jerzy LecStefan NapierskiStanisław BrzozowskiJan Kott
poezja 195 str.
Interwers
poezja
sentencje przysłowia miłość Mikołaj Rej Jan Kochanowski Mikołaj Sęp-Sarzyński Krzysztof Kamil Baczyński Jan Lechoń

Interwers
poezja