Jak w raju

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Almost Heaven
raj
Wanda

Piękna, siedemnastoletnia hrabianka Elizabeth Cameron odnosi wspaniały sukces towarzyski. Jest królową wszystkich balów, u jej drzwi stoi tłum wielbicieli, a młody, czarujący i bogaty hrabia Mondevale, obiekt westchnień wszystkich panien na wydaniu, zamierza ją poślubić. Niestety znajomość Elizabeth z Ianem Thorntonem, przystojnym awanturnikiem, hazardzistą i uwodzicielem wywołuje skandal w londyńskim wielkim świecie i ściąga na biedną dziewczynę ogólne potępienie. Całe towarzystwo odwraca się od niej, a oburzony hrabia zrywa zaręczyny.

Skompromitowana Elizabeth wyjeżdża do rodzinnego majątku Havenhurst, aby po tajemniczym zniknięciu brata samotnie bronić ukochanej posiadłości przed wierzycielami. Tymczasem jedyny opiekun hrabianki, skąpy i chciwy stryj Julius, chcąc za wszelką cenę wydać swą bratanicę za mąż, knuje obrzydliwy plan...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Kasiek | 2016-09-15
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 września 2016

Trzecia książka autorki z rzędu, po którą sięgnęłam. Idąc "za ciosem", mając świeżo w pamięci bohaterów poprzednich części, czytało się tę książkę wyśmienicie. Tak jak poprzednie części, które można też czytać każdą z osobna, ta również jest świetna. Napisana w tym samym tonie, jednak tym razem autorka pokusiła się o większą dawkę humoru. Nie pamiętam kiedy ostatnio tyle śmiałam się czytając.
Bohaterowie to świetnie wykreowana para. On - jak zwykle bogaty, niegrzeczny, nieokrzesany, o złej reputacji. Ona - tym razem nie jest do końca tak niewinną, grzeczną panną z dobrego domu, jak to najczęściej bywa, ale ma swoje "grzeszki" na sumieniu. Czy słusznie jest postrzegana przez pryzmat niechlubnych wydarzeń, to już inna kwestia. Niemniej jednak nie brakuje jej charakteru, potrafi łamać zasady i stawiać na swoim.
Losy bohaterów obfitują w wiele ciekawych przygód. Autorka nie szczędzi zwrotów akcji, co sprawia, że wszystko dzieje się dynamicznie, a tym samym utrzymuje stałe...

zabielka | 2015-04-08
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

To się nazywa zmyślnie napisany romansik!!!. Nie sposób się oderwać! Polecam Baardzo serdecznie!!! Uwielbiam śmiać się w głos czytając książki, dzięki temu mąż może uważać mnie za nieco stukniętą,,,, :) Główny bohater Ian, -Rewelacyjnie wykreowany, bogaty geniusz, z twardym szkockim nieco nieoszlifowanym charakterem,,, :) To jest to co tygryski lubią najbardziej! Bohaterka, również niczego sobie. Pełno przygód i ciekawych zwrotów akcji, Mimo że romanse pani McNaught nie należą do krótkich czyta się je z wielką przyjemnością i żałuje że tak szybko kończą się przygody naszych książkowych przyjaciół. Pozdrawiam serdecznie i wyruszam na poszukiwanie innych książek autorki. :)

sola255 | 2015-06-18

Po poprzednich raczej trudnych książkach , które niedawno przeczytałam, chciałam przypomnieć sobie lekki odstresowacz.
Padło na "Jak w raju".
Przypomniałam fabułę, postacie , zakończenie.
Lubię książki Judith McNaught , choć nie mogę powiedzieć ,że to moje ulubione.
Zgrabnie przedstawiony romans historyczny zawierający wszystkie cechy tego gatunku.
Mamy tu bohaterów , którymi targają "wielkie" namiętności . Są łzy , intryga ,miłość , gniew,rozstania z różnych powodów.
Typowa heroina z tamtych czasów , spętana przez konwenanse i tzw męski punkt widzenia dam.
Rezolutna debiutantka , mająca od najmłodszych lat wpajane zasady postępowania w jej sferze,
naraz zapomina wszystko i leci , jak "mucha na lep" , tym samym wyrzuca się po za nawias towarzystwa ;-)
Typowy romansowy przystojniak ( co to bary zasłaniały cały pokój , coś małe te komnatki były :-))
miotający się między miłością , pożądaniem , a nienawiścią ze zwyczajowego męskiego powodu ;-).
Mądry , inteligenty człowiek . Jednak...

wiech | 2014-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Piękny romans, cudowni bohaterowie, wiele momentów wzruszających, ale też wiele wywołujących uśmiech.
Oczywiście znów zakończenie nie na miarę moich oczekiwań, ale nie było tak źle.
Czytałam z wielką przyjemnością :)
POLECAM !
PS. To był ostatni romans historyczny tej autorki, który przeczytałam. Wszystkie były świetne! Aż boję się zabrać za romanse współczesne, bo opinie są niestety słabsze. Ale pewnie i tak przeczytam :)

Martoonia | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

Historia miłosna z odrobiną humoru, pełna zwrotów akcji i wyrazistymi bohaterami. Od samego początku znajomości Elizabeth i Iana ciągnie się za nimi jakieś fatum. Źle nastawieni, zazdrośni „przyjaciele”, morze niedomówień i nieporozumień, kłamstwa i próby uniknięcia nieuniknionego – to wszystko tworzy przyjemną historię miłosną z oczekiwanym happy endem ;) polecam, tak jak i wszystkie inne książki pani McNaught

kaktusowaona71 | 2015-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Co tu dużo się rozpisywać. Doskonały romans historyczny z dużą dawką świetnego humoru i wspaniale wykreowaną główną bohaterką, która nareszcie ma i rozum i urodę i poczucie humoru. Oczarowała mnie kompletnie i obudziła we mnie pokłady głębokiej sympatii :)

Polecam serdecznie. Bardzo bardzo dobra pozycja typowa dla tego gatunku. :)

Ulka | 2014-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

Książki Judith McNaught to moja ogromna słabość, do tego stopnia, że przez ten tytuł spędziłam półtora godziny na policyjnym komisariacie :)

Cechuje je niesamowita równowaga, postacie są zawsze tak fajnie wyważone i zawsze bardzo błyskotliwe co nie pozwala być wobec nich obojętnym. Podobają mi się cechy którymi obdarza je autorka: odwaga, duma, honor, ciekawość i taka naturalnie bijąca od nich czułość. Te wszystkie nieporozumienia, intrygi i złe doświadczenia które charakteryzują ten gatunek i z którymi muszą walczyć bohaterowie są czasami takie, takie ahh aż chce się rzucić książką, ale prawda jest taka, że między innymi właśnie dlatego tak lubię tę Autorkę :) , jestem uzależniona od tego rodzaju katuszy :). Każda Jej książka wciąga mnie tak bardzo, że odcinam się całkowicie od otoczenia, ciężko odłożyć i jednocześnie żal czytać, bo strony szybko maleją - mimo, że historie nigdy do krótkich nie należą.
Ta nie była inna ... a najlepsze, że nie potrafię stwierdzić która jest...

Ziraelka | 2013-04-10

Uwielbiam książki Judith McNaught! Wszystkie!
To oczywiście stricte kobieca rozrywka, ale zdecydowanie na najwyższym poziomie.
A Elizabeth Cameron i Ian Thornton tworzą niezapomnianą parę – skonfliktowani, rozdzieleni przez okoliczności i nieporozumienia, dumni, zdecydowani walczyć o swoją godność, a w końcu o swoje szczęście. Historia ich znajomości jest niewiarygodnie burzliwa i niesamowicie wciągająca.
Moim zdaniem pani McNaught nie ma sobie równych wśród autorek romansów, zarówno historycznych jak współczesnych. Jej książek nie sposób zapomnieć i chętnie się do nich wraca, nawet po latach.
Bardzo polecam!

Tirindeth | 2013-01-16

Niezamężna młoda dama przyłapana podczas potajemnego spotkania z mężczyzną to prawdziwa katastrofa. Dla niej, rzecz jasna. Skompromitowana, skazana na ostracyzm i wykluczenie z konserwatywnego świata arystokracji, może jedynie winić samą siebie. W takiej właśnie sytuacji znalazła się hrabianka Elizabeth Cameron, gdy została przyłapana na spotkaniu z Ianem Thorntonem, szalenie przystojnym kawalerem o niezbyt przyzwoitej reputacji. Skandal zmusza dziewczynę do ucieczki na wieś, by poświęcić się pracy w rodzinnym majątku. Bohaterka nie wie jednak, że jej stryj, człowiek chytry i przebiegły, chce wydać ją za mąż i nie spocznie, nim nie pozbędzie się „problemu”. Elizabeth będzie musiała więc stawić czoło nie tylko wujkowi, ale także bolesnej przeszłości...

Jak w raju to kolejna powieść autorstwa Judith McNaught, zaliczana do serii Sequels, w skład której wchodzą także Na zawsze oraz Coś wspaniałego. Jak w raju jest luźną kontynuacją powieści Coś wspaniałego – bohaterowie Something...

Paulina | 2013-12-22

O ile dobrze pamiętam, jeden z pierwszych romansów historycznych który przeczytałam :) Jest tu wszystko! Z wysokich, i z niskich sfer, i bale, i na wsi, i małżeństwo i nieporozumienia, i miłość - ta prawdziwa. Gdzieś po drodze jest też trochę mądrości, tych mniejszych i większych, których nie może zabraknąć w tego typu opowieści. I przede wszystkim nie jest nudno - bo się ciągle coś dzieje, może czasem za dużo, może czasem z przesadą, jakieś błędy autorskie... ale i tak nie zmienia to faktu, że to jedna z lepszych książek w tym gatunku!