Simple Gifts
Dary, los
dona

„Dary losu” autorstwa dwóch niezwykle poczytnych amerykańskich autorek. Cztery pełne romantyzmu opowiadania o miłości, których kulminacja następuje w święto Bożego Narodzenia. Emanujące ciepłem, stanowią idealny prezent dla wszystkich, którzy wciąż wierzą w magię tych niezwykłych świąt. W opowiadaniu „Z czystej ciekawości”, którego akcja rozgrywa się w zasypanej śniegiem Wirginii, młoda wdowa odkrywa, że cuda rzeczywiście się zdarzają - i to w najmniej spodziewanych okolicznościach. Natomiast „Zmiana uczuć” to osadzona w realiach Kolorado wzruszająca opowieść o wybitnie inteligentnym dwunastolatku, który postanawia wyswatać swoją wielkoduszną, za to wyjątkowo nieporadną życiowo matkę. Londyn okresu Regencji ożywa na stronach opowiadania „Cud” - opisującego konsekwencje, jakie musi ponieść pewien znużony życiem arystokrata, kiedy nieopatrznie godzi się na skandaliczną propozycję. Z kolei w „Zleceniu” utalentowana artystka, mająca sfotografować wspaniałe wesele w posiadłości milionera-samotnika, niespodziewanie poznaje sekrety męskiego serca.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

atram | 2016-09-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książkę naprawdę miło się czyta, głównie ze względu na dwa opowiadania mojej ulubionej autorki romantycznej - Judith McNaught, dlatego skupię się właśnie na nich. Pierwsze nosi tytuł "Cud" i jest to kontynuacja serii o Westmorelandach, chociaż żadnego z braci nie dotyczy. Spotykamy w niej ponownie Nickiego, znanego nam z wcześniejszych części don juana z francuskim akcentem, który nieopatrznie zgadza się na nieprzyzwoitą propozycję pewnej młodej damy i musi ponieść pełne konsekwencje związane z tym krokiem. Opowiadanie to utrzymane jest w niepowtarzalnym stylu powieści historycznych McNaught, autorka porywa nas w cudowny klimat brytyjskiej regencji. Drugie opowiadanie, pt. "Zlecenie" dotyczy historii drugiej z przyrodnich sióstr, znanych z powieści "Fajerwerki", Corey. Główna bohaterka, jako ceniona artystka fotograf otrzymuje zadanie polegające na sfotografowaniu ślubu i wesela w posiadłości pewnego miliardera, który kiedyś złamał jej serce. Corey, jako profesjonalistka i...

Amoretta | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Moja opinia dotyczy opowiadania CUD wspaniałego pióra Judith McNaught. Są tu postacie z cyklu o rodzinie Westmorlenów, gdzie cykl rozpoczyna moja ulubiona pozycja KRAINA MARZEŃ. Nie mogę więc skrytykować tego opowiadania. Chociaż się o to prosi bardzo spłycenie i wręcz bezceremonialne zakończenie. Julia jest skromną dziewczyną z małym spadkiem po babci i jedynym marzeniem zostania cenionym pisarzem. Nicolas jest bogatym donżuanem skaczącym z kwiatka na kwiatek. Ona prosi go o skompromitowanie co ma zagwarantować jej święty spokój ze swataniem, a on bierze ją za rozkoszną ulicznicę. Kiedy razem lądują w jego sypialni i zostają odkryci jego honor nakazuje mu ją poślubić. Zaraz po ślubie zawozi ją do jakiejś posiadłości, zostawia na progu i sam wraca w ramiona kochanek i rozbawionego Londynu. I tutaj kończy się cudowna powieść a zaczyna usilne pisanie pod zamówienie. On przybywa, a za nim jego rodzice i młodzi udają szczęśliwą parę. Starsi państwo wyjeżdżają i Nicolas też szykuje się...

lila_2603 | 2014-03-04
Przeczytana: 05 lutego 2014

Na początku zaznaczam, że moja opinia dotyczy wyłącznie opowiadania "Cud" J.Deveraux .Książka nawiązuje do serii "Westmoreland " ( Whitney moja miłość itd) Jestem bardzo rozczarowana, uważam , że został zmarnowany potencjał jaki tkwił w głównych bohaterze znanym z 2 i 3 części Nicolasie Du Ville , poprzednie części grube tomiszcza, wielowątkowe itd a tu ... rozumiem, że opowiadanie wchodzi w skład książki pod szyldem różnych autorek i nie może być zbyt obszerne , ale dlaczego autorka nie stworzyła nowego bohatera ? Sama fabuła być może byłaby ciekawa gdyby nie została skrócona do minimum , charakterologia bohaterów żadna , książka nijak ma się do pozostałych książek z cyklu o rodzinie Westmoreland. Szkoda, niestety nic wartego uwagi.

AnnaMaria | 2016-01-18
Na półkach: Kobiece, Przeczytane

Opowiadania nierówne. Niektóre wyglądały na sklecone na szybko, zaś próby upchnięcia przez autorki tematów w krótką miniaturę literacką, jaką jest opowiadanie, nie wyszło na dobre, ani opowiadaniom, ani autorkom. W mojej ocenie, aby stworzyć pełnokrwistych bohaterów, trzeba dać im czas i szansę, aby trochę "podziałali", pogadali i przeżyli. Do pewnych wniosków muszą, zarówno bohaterowie jak i czytelnicy dojść sami, w powolnym rytmie, a nie na skróty, zbyt szybko i trochę tak, jak przy jedzeniu fast foodu. Przyjemność tylko chwilowa i wątpliwa, tak jak po przeczytaniu tych opowiadań. Nie dałam mniejszej ilości gwiazdek, tylko dlatego, że bardzo cenię sobie inne książki obydwu autorek, a zwłaszcza Pani McNaught.

Agata | 2012-07-31
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 07 lipca 2007

Książka która w pewnym sensie dodała mi wiary w siebie. Cudownie napisana i pozwalająca zapomnieć choć na chwilę o świecie .

izomorfia3 | 2014-11-03
Przeczytana: 04 listopada 2014

Jude Deveraux - Zmiana uczuć on po 40,wielki
Jude Deveraux- Z czystej ciekawości-rewelacyjna ona po 30
Judith McNaught-Zlecenie 28-34 fajne
Judith McNaught - Cud ona po 18 miernota

Kasia W-ka | 2012-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Lekkie opowiadanka o miłości. Czasami lepiej przeczytać takie opowiadanko niż książkę w której akcja na siłę jest przedłużana - sens i zakończenie takie samo.

Adrianna | 2016-09-18

Niektóre historie powtarzają się w książce "Świąteczny romans"

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 05 lutego 2012

"- Bogiem! - wykrzyknęła Julianna poprzez łzy." (Prószyński i S-ka)

Anja G | 2016-04-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 maja 2014

Dobra książka przy której można odpocząć.