Morning Glory
niebieska

Akcja powieści rozgrywa się w latach czterdziestych naszego stulecia w stanie Georgia w małym miasteczku Whitney. Trafia tam młody i bardzo przystojny włóczęga, który właśnie odsiedział wyrok za zamordowanie prostytutki. Jego sytuacja jest nie do pozazdroszczenia - nie ma domu, pieniędzy, nie może znaleźć pracy. Pewnego dnia czyta w gazecie niezwykłe ogłoszenie - znajdująca się w rozpaczliwej sytuacji wdowa Eleonora Dinsmore poszukuje męża. Czy tych dwoje doświadczonych przez życie ludzi odnajdzie sens i radość życia?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Kasiag | 2014-07-22

Ta książka jest wyjątkowa pod wieloma względami. Przede wszystkim jest to kawał bardzo dobrze napisanego romansu, gdzie bohaterowie, to ludzie z bagażem doświadczeń, lęków (a w przypadku Elly również z gromadką dzieci). Miłość rodzi się powoli, nie ma wybuchających fajerwerków - ale uczucie łączące Elly i Willa jest tak silne, że pomaga im przetrwać wiele ciężkich chwil.
Autorka wspaniale tworzy sylwetki bohaterów - zarówno tych pierwszo, jak i drugo i trzecioplanowych. I na tym właśnie polega urok tej powieści: jest to historia o ludziach, o ich emocjach, o sile miłości (w szerokim jej rozumieniu).
Jak ktoś nie czytał, to gorąco polecam! Można się i powzruszać i pośmiać (bo humor też występuje :).

ira | 2012-06-12
Przeczytana: 2003 rok

Ta autorka, ten tytuł, ta ilustracja na okładce - czego mogłam się spodziewać, jeśli nie kolejnego, sztampowego romansidła, jakie moja mama tonami całymi znosiła do domu...?
A to bardzo piękna historia jest - o dojrzałej, spokojnej miłości dwojga ludzi po przejściach. Zaskakujące.

czekoLadowa | 2014-01-18

Wspaniała, moja ulubiona książka! Opisana historia jest tak wciągająca, że nie mogłam się od niej oderwać! Naprawdę bardzo dobra powieść o uczuciach, miłości i zaufaniu. Z całego serca polecam!!!

elma | 2013-02-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 02 lutego 2013

Jest to przepiękna historia o miłości, tak można napisać najprościej. Jednak na mnie historia ta wywarła piorunujące wrażenie. Okazuje się że używając prostych słów i nie szokując czytelnika gwałtownymi scenami miłośnymi można opisać taką przepiękną historie o głębokim uczuciu. Autorka opowiada nam o pewnym mężczyźnie który został skazany na 5 lat więzienia za zabicie prostytutki. Poznajemy go w momencie kiedy wychodzi na wolność i próbuje znaleźć swoje miejsce na ziemi. Nie jest mu łatwo zgnębiony psychicznie po pobycie w więzieniu nie potrafi ufać ludziom a i ludzie nie odnoszą się do niego z szacunkiem. Mimo wielokrotnych przeprowadzek schemat zawsze się powtarza, wszystko idzie jako tako do puki ludzie nie dowiadują się że był karany i wtedy zawsze traci pracę i musi dalej tułać się po świecie. Wszystko zawsze dzieje się tak samo aż do momentu gdy pewnego razu szukając po raz kolejny ogłoszeń o prace w gazecie, natrafia na dość nietypowe ogłoszenie. Młoda wdowa szuka męża. I w...

Książka magiczna. Historia opowiedziana z wdziękiem, pięknym językiem. Zakochać się można nie tylko w tej historii, ale również w głównym bohaterze, człowieku doświadczonym przez los, ale pełnym godności i dumy, mężczyźnie niemal idealnym.

gosiuloch | 2013-03-17

Była to moja pierwsza książka tej autorki i nie byłam wyjątkowo do niej przekonana, ponieważ nie czytałam tego rodzaju książek, ale coś mnie jednak podkusiło i w końcu przeczytałam tą pozycję i mogę szczerze powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych książek jakie miałam ostatnimi czasy w ręku. Książki pani Spencer pozostają w pamięci i są bardzo realistyczne. Mamy tam do czynienia z prawdziwymi uczuciami, problemami i zwykłym życiem codziennym, dlatego bardzo łatwo nam- czytelnikom jest utożsamiać się z bohaterami tam występującymi... Gorąco polecam tą pozycję :)

Lewi | 2013-07-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2013

Piekna opowieść o rodzącej się miłości między dwojgiem doświadczonych przez zycie ludzi. Polecam romantykom i nie tylko.

| 2015-11-07

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, jak w literaturze przedstawia się miłość prawdziwą, niełatwą, dojrzałą, to powinien sięgnąć po "Powój".

_dorota_ | 2013-08-12
Przeczytana: 2013 rok

Nie jest to typowe romansidło, choć jest to słodko-gorzka opowieść czasami zabawna. Opowieść o miłości prawdziwej i szczerej.

Sara | 2013-08-27

Bardzo dobra książka. Polecam