W objęciach diabła

Tłumaczenie: Dorota Gołuch
Wydawnictwo: BIS
The Devil?s Embrace
dona

Cassie Brougham zna lorda Anthony'ego Wellesa od dzieciństwa, jednak pierwszym uczuciem obdarzyła Edwarda Lyndhursta. Po kilku latach spędzonych w służbie wojskowej Edward wraca, gotów się ożenić. Tymczasem tuż przed ślubem Cassie porywa lord Anthony, wywozi do Genui i zamierza sam zostać jej mężem. Dziewczyna nie jest z tego powodu szczęśliwa, jednak wbrew sobie w objęciach lorda pozna smak namiętności.

Kasiek | 2016-02-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 lutego 2016

Na tę książkę trafiłam przypadkiem, a do przeczytania jej skusiły mnie pozytywne opinie czytelniczek. Wszystkie jak najbardziej zasłużone. Co jakiś czas sięgam po romans historyczny i mając porównanie muszę przyznać, że ten jest naprawdę dobry. Nie spodziewałam się, że wywrze na mnie tak wiele sprzecznych emocji. Wraz z rozwojem wydarzeń zmieniały na przemian w irytację, złość, śmiech, wzruszenie, współczucie. Autorka zapewniła pełen wachlarz wrażeń.
Fabuła jest rozbudowana. Nie brakuje zwrotów akcji, a tym samym zaskakujących sytuacji. Wszystkiemu towarzyszy nieprzeciętny sarkastyczny humor autorki przejawiający się w ciętym języku głównych bohaterów. Stanowią oni świetnie nakreślone silne osobowości, a ich dialogi są pełne ripost, które co rusz wywołują uśmiech.
Autorka nie szczędzi też drastycznych scen, których opisy są bardzo realistyczne. Jest porwanie, gwałt, pojedynek. Wszystkie te wydarzenia są przeplecione rozwijającym się wątkiem miłosnym z bogato rozbudowanymi scenami...

sola255 | 2016-10-03

Bardzo długo nic nie "opisałam" , tak się złożyło ,że mniej czytam w tej chwili . Wprowadzę za to do biblioteczki książkę , którą czytałam lata temu i wiele pań pewnie ją zna :-)
Romans historyczny - to coś co lubię bardzo , ale niestety dobrych ( oczywiście jak dla mnie ) coraz mniej .
Catherine Culter , już kilka razy zaznaczałam , że lubię tą autorkę .
Według mnie "W objęciach diabła " to jeden z ciekawszych romansów historycznych , jakie czytałam.
Wiem ,że ma i zwolenników i przeciwników . Rozumiem jednych i drugich .
Wszystko zależy od tego kto od książki czego oczekuje , ale fakt ,że po przeczytaniu wzbudza dość skrajne emocje pozwala mi przypuszczać , że pani autorka osiągnęła cel. Nikt , kto czytał , nie przejdzie nad nią obojętnie i chyba o to chodzi :-)
Zaczyna się klasycznie , młoda arystokratka 18 -letnia Cassy snuje marzenia o przyszłym ślubie z Edwardem . Dziewczyna została wychowana w taki sposób , że praktycznie spełniano jej życzenia . Do tego panna jest...

Beata | 2015-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wow, ale tempo. Akcja galopuje, romans, porwanie, intrygi, erotyka, okrucieństwa i miłość - dużo tego, ale świetnie się czyta. Bohaterowie zastanawiali mnie nieraz swoim sposobem myślenia i działania, ale to romans historyczny i swoje prawa ma! Tylko końcówka i mało konkretne ukaranie sprawców gwałtu - zgrzytało.

kaktusowaona71 | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016

OOOOOOOO Tak !

Ta książka żadną miarą nie mieści się w kanonie gatunku.

To był mocny, doskonały, dramatyczny, krwisty i brutalny romans. Jeden z lepszych jakie ostatnio czytałam i mimo drastycznych scen, idealnie spełnił oczekiwania i skutecznie odgonił lekkie czytelnicze znużenie powtarzalnymi schematami.
Tutaj niewiele jest elementów przewidywalnych ( no może prócz tego najogólniejszego, najbardziej podstawowego szkieletu, zakładającego dobre zakończenie ). Myślę, że przez swoją zawartość stanowi ewenement w tym gatunku. Choć zaczyna się mdło i niewinnie, później porywa, wsysa i szokuje czytelnika. Cechują go :Doskonała, pełna historia, moc przygód, czy raczej przeżyć, wszelkiego autoramentu, świetnie nakreśleni bohaterowie i do tego po skończeniu lektury potrafi wywołać w czytelniku i refleksje i kontrowersje.
Polecam. Doskonale spędziłam czas w towarzystwie Cassandry i Anthony'ego.

AuroraBorealis | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem zaskoczona, że pani Coulter tak ciekawie napisała książkę. Myślałam, że będzie gorzej, a tu taka niespodzianka. Bohaterowie to młoda 18 -letnia Cassandra (Cassie), dziewczyna trochę nieokrzesana, pyskata, a z drugiej strony uwodzicielska i inteligentna oraz jej dwóch adoratorów: Edward około 24letni narzeczony, przyszły mąż wrócił dopiero co z wojny i 34-letni hrabia Anthony, który marzy o naszej bohaterce od początków jej dzieciństwa. Kiedy nadarza się okazja porywa ją i zabiera na swój statek. Akcja rozgrywa się w Anglii, Włoszech, a konkretnie mieście Genua oraz w Nowym Jorku. Czytelnik nie powinien się nudzić, ponieważ prawie co chwilę dzieje się coś nowego, przemieszczamy się, wychodzą na jaw pewne intrygi, porwania, trochę sensacji, pościgi itp. Historia do końca nie zwalnia tempa.

Śmiem twierdzić, że autorka nie napisała zwykłego romansu historycznego, a raczej lekki erotyk historyczny, (tak bym go sklasyfikowała ), gdyż sporo jak na ten typ literatury w nim scen...

Kasia | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Bardzo ciekawy romans historyczny, wiele przygód, zwrotów akcji i oczywiście miłość. Cięte riposty głównych bohaterów wywołujące uśmiech, przeplatają się z mrożącymi krew w żyłach wydarzeniami. Autorka do samego końca trzyma czytelnika w niepewności, co do rozwiązania ostatnich zagadek.
Serdecznie polecam:)

Pośredniczka | 2016-09-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Mam :)
Przeczytana: 10 września 2016

Opinia pochodzi z bloga http://www.posredniczkaa.pl/

Macie takie książki, do których wciąż wracacie, mimo że czytaliście je tak wiele razy, że niektóre kwestie znacie już na pamięć? Taką książkę, która nie daje o sobie zapomnieć? Ja mam, takie dwie a „W objęciach Diabła” jest jedną z nich.

C.Coulter jest autorką romansów historycznych oraz romantycznych thrillerów. Pochodzi z rodziny kreatywnych ludzi. Jej babcia, która zmarła w młodym wieku 37 lat, była również pisarką. Coulter ojciec jest malarzem. Mieszka w Marin County w Kalifornii z mężem, Antonym Pogany, który jest lekarzem. Podróżują często, a Coulter kocha jeździć na nartach.

Jednego nie lubię w twórczości Coulter, w każdej książce jej autorstwa początki są diabelnie nudne... Gdyby nie to, że wiem, że autorka wynagrodzi mi znużenie, to zniechęciłabym się po pierwszych dziesięciu stronach. Zaskakujące jest jednak to, że te nudne początki są niezwykle istotne dla fabuły powieści i jeżeli nie przeczyta się ich z należytą...

Nikitka | 2012-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2012

Na książkę natrafiłam przypadkiem kiedy po przeczytaniu "Uprowadzonej" Lucy Christopher szukałam jakiejś z motywem porwania, ponieważ lubię porównywać do siebie książki o podobnych motywach. Co prawda szukałam czegoś ambitniejszego, a nie lekkiej powieści, za która ją na początku uwarzyłam, no ale jakoś tak się stało, że opis mnie przyciągnął. Na początku obawiałam się, że będzie to kolejne tandetne romansidło z ktorych już wyrosłam. Jednak realia w jakich została powieść osadzona zawsze mnie bardzo pociągały, więc zdecydowałam się ją przeczytać. Jakie było moje zdziwienie kiedy po pierwszym rozdziale nie mogłam się oderwać od lektury! Ksiażka ta jest romansem historycznym, ale nie jest przesłodzona, jak wiekszośc tego typu ksiażek dostepnych na rynku, wręcz przeciwnie opisuje ból, strach, sponiewieranie, żądzę, walkę i miłość. Sposób w jaki autorka wykreowała postacie, oraz cała fabule mnie bardzo przekonuje, dlatego chyba nie mogłam się od nie oderwać.

Opowiada ona losy...

grumperka | 2015-06-29

Strasznie zaciekawiła mnie ta historia. Pierwszy raz spotkałam się (u tej autorki) z takimi tragicznymi wydarzeniami ja gwałt czy poronienie. Spodobało mi się to, że Cassie, która przeszła przez to wszystko, żyje dalej i NIE ZAPOMINA, co jest często stosowane w takich książkach. Nie udaje, że nic się nie stało, ale i nie użala się nad sobą.

liśka3003 | 2014-06-27
Przeczytana: 2012 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na początku, z typowym tokiem rozumowania, podeszłam do tej pozycji. "Eeee...kolejne romansidło podobne do serii Harlequina"- tak o niej myślałam. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem zaczęłam niesamowicie się wciągać i wiedziałam, że nie będzie już od niej odwrotu. Przede wszystkim dlatego,że cała akcja osadzona została w czasach nieco wcześniejszych, kiedy to najpiękniejszymi kobietami były kobiety z niesamowicie kręconymi włosami. I tak jak swój, przeżywałam każdy bolesny dylemat Cassie. Jednak gdy uciekła od swojego porywacza, w którym już się zdążyła zakochać, byłam na nią niezmiernie zła. Jednak wszystko zakończyło się tak jak powinien zakończyć się każdy romans, szczęśliwym zakończenie.