Okładka książki Nikt nie jest aniołem

Nikt nie jest aniołem

romans
typ
papier
agasta
6.66 (71 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Historia burzliwej miłości amerykańskiej dziewczyny z Południa i angielskiego arystokraty, sprzedanego na targu niewolników, któremu rozprażone słońcem południe Stanów wydaje się przedsionkiem piekła.

źródło opisu: Prószyński i S-ka

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Asia | 2012-08-28

Świetna książka, jedna z lepszych jakie czytałam. Przerabiałam ją ją z 10 razy i jeszcze się nie znudziła :) Godna polecenia wszystkim miłośnikom romansów z nutką kryminału :)

Kasiag | 2014-03-14

To moja druga Robards i z całkowitym przekonaniem mogę powiedzieć, że jest to autorka, którą lubię. Nawet bardzo.
Co do "Nikt nie jest aniołem", to od początku wiedziałam, że będzie dobrze. Wiedziałam już mniej więcej czego się spodziewać, a poza tym opis wydał mi się bardzo obiecujący. Jak się okazało, miałam rację Oczekiwania nie były na wyrost, a wszystkie obietnice z opisu zostały spełnione z nawiązką.
Jeśli chodzi o parę głównych bohaterów, to zarówno Zuzanna jak i Ian, podbili moje serce natychmiastowo. Zuzanna, z pozoru brzydka, niedoceniana stara panna, z diabelnie mocnym charakterkiem, rezolutna, zadziorna. Ian – mroczny (ale też tylko z pozoru ), tajemniczy, mężczyzna ‘pełną gębą', dla którego kobiety tracą głowę. Para jak marzenie. Robards kreśli tą historię fantastycznie. Od samego początku, kiedy to Zuzanna kupuje Iana do pomocy na farmie, bardzo dużo się dzieje między nimi. Potyczki słowne, prowokacje, przyciąganie, namiętność. Lubię taką chemię między bohater...

Karolina | 2012-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

Sięgając po te książkę nie sądziłam że tak mnie wciągnie, miała być tylko taką małą odskocznią od ciężkiego dramatu, który akurat czytałam. "Nikt nie jest aniołem" wyróżnia się na tle romansów z którymi miałam już okazję się spotkać. Cała ta wieś i gospodarstwo zauroczyły mnie ;) Oczywiście zakończenie przewidywalne. Są też pewnie niedociągnięcia nie wiem czy to wina tłumacza czy samego autora ale jest kilka rzucających się błędów np. gdy mężczyzna stojąc PODNOSI głowę do pocałunku mimo że jego wybranka jest o 30 cm niższa od niego, niby mała pomyłka ale trochę zniechęca. Mimo wszystko polecam, warto!

Aurill | 2014-01-02

Panna Zuzanna to zaniedbana kobieta, twardo stąpająca po ziemi, opiekująca się trzema siostrami i owdowiałym ojcem. Niestety nadmiar obowiązków zaczyna ją przytłaczać i postanawia kupić niewolnika, by trochę odciążyć rodzinę. W porywie współczucia kupuje groźnego, znękanego wysokiego mężczyznę. Jednak mimo, że Zuzanna jest formalną właścicielką Iana, ich relacje nie układają się tak jak zakładała ta pierwsza. Ian nie daje sobą pomiatać, nie chce nawet zaakceptować władzy Zuzanny. Żadne z nich nie planowało miłości...
Książka interesująca, nietuzinkowa. On, zniszczony mężczyzna, który musi sobie radzić z niecodziennym położeniem, broni swej dumy. Ona, zaniedbana, przytłoczona życiem, nie oczekuje już od życia nic dla siebie. A jednak życie przyszykowało im obojgu niespodziankę.
Polecam. ;)

Anna | 2011-09-28
Przeczytana: 28 września 2011

Rewelacyjna opowieść , może z trochę nudnym wstępem ale za to zakończenie .... Polecam wszystkim :)

KAHLAN | 2012-05-19
Przeczytana: 17 maja 2012

Och tak... Fantastyczna, przemyślana i zaskakująca :) Bardzo dobrze się ją czyta i niestety bardzo szybko :) Serdecznie polecam :)

CieplaPoscielSatynka | 2012-11-23

Książka odkładana przeze mnie bardzo długo, a nie potrzebnie. Gdy przebrnie się przez pierwsze strony, dalej czytanie jest przyjemnością. Romans prostej dziewczyny ze wsi z arystokratą. Emocje, oddanie, miłość, niepewność. Polecem : )

arya91 | 2010-09-15

Pierwszy przeczytany romans. Piękne książka o ile ktoś lubi taki gatunek:)

patusia | 2012-07-19

Piękny romans historyczny. Czytałam go już kilka razy.

Joanna | 2014-08-16

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica