Okładka książki Nikt nie jest aniołem

Nikt nie jest aniołem

romans
typ
papier
agasta
6,64 (73 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Historia burzliwej miłości amerykańskiej dziewczyny z Południa i angielskiego arystokraty, sprzedanego na targu niewolników, któremu rozprażone słońcem południe Stanów wydaje się przedsionkiem piekła.

źródło opisu: Prószyński i S-ka

Polecamy

Opinie czytelników
Martoonia | 2014-08-26
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Bo nikt nie jest aniołem, ale niektórym jest do tego naprawę blisko… Historia Zuzanny, wywodzącej się z porządnej, pobożnej, poukładanej rodziny, niestety nie grzeszącej urodą ale mającej wielkie i otwarte serce na wszystkich. I właśnie ta cecha prowadzi do wypadków, o których nigdy nawet nie marzyła. Przygarnia skazańca, który z czasem przestaje być tylko i wyłącznie męską pomocą domową, a staje się nieodłącznym elementem każdego dnia, i to jak atrakcyjnym elementem ;) Jedyne czego Zuzannie brakuje to wiary w siebie. Mamy też naszego skazańca, który grzeszy urodą, ale zarazem jest opiekuńczy i troskliwy. Nie mniej jednak jego sposób bycia niezmiernie mnie irytował, czasem nie mogłam rozgryźć czy się mówi na poważnie, żartuje, czy tylko ironizuje. Poza tym miła i przyjemna lektura.

Asia | 2012-08-28

Świetna książka, jedna z lepszych jakie czytałam. Przerabiałam ją ją z 10 razy i jeszcze się nie znudziła :) Godna polecenia wszystkim miłośnikom romansów z nutką kryminału :)

Kasiag | 2014-03-14

To moja druga Robards i z całkowitym przekonaniem mogę powiedzieć, że jest to autorka, którą lubię. Nawet bardzo.
Co do "Nikt nie jest aniołem", to od początku wiedziałam, że będzie dobrze. Wiedziałam już mniej więcej czego się spodziewać, a poza tym opis wydał mi się bardzo obiecujący. Jak się okazało, miałam rację Oczekiwania nie były na wyrost, a wszystkie obietnice z opisu zostały spełnione z nawiązką.
Jeśli chodzi o parę głównych bohaterów, to zarówno Zuzanna jak i Ian, podbili moje serce natychmiastowo. Zuzanna, z pozoru brzydka, niedoceniana stara panna, z diabelnie mocnym charakterkiem, rezolutna, zadziorna. Ian – mroczny (ale też tylko z pozoru ), tajemniczy, mężczyzna ‘pełną gębą', dla którego kobiety tracą głowę. Para jak marzenie. Robards kreśli tą historię fantastycznie. Od samego początku, kiedy to Zuzanna kupuje Iana do pomocy na farmie, bardzo dużo się dzieje między nimi. Potyczki słowne, prowokacje, przyciąganie, namiętność. Lubię taką chemię między bohater...

Karolina | 2012-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

Sięgając po te książkę nie sądziłam że tak mnie wciągnie, miała być tylko taką małą odskocznią od ciężkiego dramatu, który akurat czytałam. "Nikt nie jest aniołem" wyróżnia się na tle romansów z którymi miałam już okazję się spotkać. Cała ta wieś i gospodarstwo zauroczyły mnie ;) Oczywiście zakończenie przewidywalne. Są też pewnie niedociągnięcia nie wiem czy to wina tłumacza czy samego autora ale jest kilka rzucających się błędów np. gdy mężczyzna stojąc PODNOSI głowę do pocałunku mimo że jego wybranka jest o 30 cm niższa od niego, niby mała pomyłka ale trochę zniechęca. Mimo wszystko polecam, warto!

Aurill | 2014-01-02

Panna Zuzanna to zaniedbana kobieta, twardo stąpająca po ziemi, opiekująca się trzema siostrami i owdowiałym ojcem. Niestety nadmiar obowiązków zaczyna ją przytłaczać i postanawia kupić niewolnika, by trochę odciążyć rodzinę. W porywie współczucia kupuje groźnego, znękanego wysokiego mężczyznę. Jednak mimo, że Zuzanna jest formalną właścicielką Iana, ich relacje nie układają się tak jak zakładała ta pierwsza. Ian nie daje sobą pomiatać, nie chce nawet zaakceptować władzy Zuzanny. Żadne z nich nie planowało miłości...
Książka interesująca, nietuzinkowa. On, zniszczony mężczyzna, który musi sobie radzić z niecodziennym położeniem, broni swej dumy. Ona, zaniedbana, przytłoczona życiem, nie oczekuje już od życia nic dla siebie. A jednak życie przyszykowało im obojgu niespodziankę.
Polecam. ;)

Anna | 2011-09-28
Przeczytana: 28 września 2011

Rewelacyjna opowieść , może z trochę nudnym wstępem ale za to zakończenie .... Polecam wszystkim :)

KAHLAN | 2012-05-19
Przeczytana: 17 maja 2012

Och tak... Fantastyczna, przemyślana i zaskakująca :) Bardzo dobrze się ją czyta i niestety bardzo szybko :) Serdecznie polecam :)

CieplaPoscielSatynka | 2012-11-23

Książka odkładana przeze mnie bardzo długo, a nie potrzebnie. Gdy przebrnie się przez pierwsze strony, dalej czytanie jest przyjemnością. Romans prostej dziewczyny ze wsi z arystokratą. Emocje, oddanie, miłość, niepewność. Polecem : )

arya91 | 2010-09-15

Pierwszy przeczytany romans. Piękne książka o ile ktoś lubi taki gatunek:)

patusia | 2012-07-19

Piękny romans historyczny. Czytałam go już kilka razy.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku