Cygański lord

Tłumaczenie: Piotr Maksymowicz
Cykl: Garrick (tom 1)
Wydawnictwo: BIS
Gypsy Lord

Kiedy Dominik widzi, jak jeden z jego cygańskich pobratymców chłoszcze piękną niewolnicę o ognistych włosach, nawet nie przypuszcza, że kobieta jest rozpieszczoną dziedziczką, porwaną ze swego dworu w Anglii. Aby ją zdobyć, zapłaci ogromną cenę, a potem zostanie jej panem. Piękna Catherine długo nie dopuszcza Dominika do swego łoża, lecz jego chłodna determinacja w dążeniu do celu bierze górę nad jej uporem. Jednakże Catherine nie na zawsze pozostanie niewolnicą namiętności. Ponownie spotka swojego cygańskiego pana - tym razem w otoczeniu londyńskiego przepychu, z dala od namiotu na wsi, który kiedyś z nim dzieliła. Czy żądza zemsty pokona jej naturalne pragnienie miłości?

źródło opisu: Wydawnictwo BIS, 2007

kaktusowaona71 | 2015-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2015

"Cygański Lord" to klasyczny romans historyczny, który przypomniał mi, czemu tak ukochałam ten gatunek literacki.
Pisany wspaniałym, barwnym językiem, z ogromnym rozmachem i dbałością o detale. Wciąga czytelnika od pierwszych stron i nie wypuszcza aż do ostatniej kropki.
Pochłonęłam całość za jednym posiedzeniem.
Znajdziemy tu wszystko co najlepsze. Przygodę, miłość, zagadkę, piękne opisy cygańskiego świata i uniesienia zarówno serca jak i ciała.
Może i lukrowana... może i bohaterowie skonstruowani w jakiejś mierze szablonowo ( choć nie do końca )i może w końcu również przewidywalna,
ALE
Gdzież znajdziemy tak romantyczny klimat, tak wspaniałych, wytwornych, pociągających i pełnych magnetyzmu mężczyzn ??
Na pewno nie tu i teraz, w historiach pisanych o dzisiejszym dniu.
Dla mnie ta książka, tak jak i cały gatunek, jest po prostu odskocznią, zapomnieniem, wycieczką do krainy marzeń i myślę, że tylko w takich kategoriach należy oceniać tą pozycję. Dlatego też dostała bardzo wysoką...

Martoonia | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

coś takiego jest w tej książce, że czyta się ją jednym tchem :) ona i on, którzy skrywają przed sobą swe tajemnice, ale jak to zwykle - tajemnice kiedyś muszą ujrzeć światło dzienne, opowieść o miłości rodzącej się pomimo braku fundamentu wzajemnych relacji - zaufania do siebie nawzajem, w całą miłosną historię wpleciony wątek cygańskich obyczajów. A postać Dominika - może i czasem trochę nie myśli, ale zdecydowanie wspaniały mężczyzna :) książka ma u mnie duży plus i wędruje do grona ulubionych, zdecydowanie polecam

Karolina | 2012-10-06
Przeczytana: 06 października 2012

Oprócz romansu w książce znajdzie się trochę zwyczajów i przesądów Cyganów. Nie znajdziemy tutaj salonowych przepychów i słodkich debiutantek, które szukają męża. "Cygański lord" jest świetnie urozmaiconym romansem. Polecam!

goja777 | 2014-03-01
Przeczytana: styczeń 2014

Uwielbiam romanse Kat Martin ! Cygański lord była pierwszą która wpadła w moje ręce i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa :) Cudowna książka , polecam wszystkim ( a w szczególności następną część ) :)

Nula | 2011-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2011

Cóż... to prawda, trochę przewidywalny, ale uwielbiam w tej książce postać Dominika. No takiego faceta mieć to normalnie dar ;D
Książka przyjemna w czytaniu, pewnie jeszcze nie raz do niej wrócę.

Kamila | 2013-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Przeczytałam w jeden wieczór i noc...nie mogłam się oderwać :)
Świetna historia,dobrze napisana trzyma do końca w napięciu, wiadomo jak się kończy ale cóż nie po to czytamy ten gatunek książek

Magdalena | 2013-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Wstałam 2 godziny wcześniej żeby skończyć ...
a czytałam do późna...
nie mogłam się oderwać. Bardzo dobre romansidło.

wiejskifilozof | 2012-05-17

Tona cukru i lukru , myślenie głównie , nie głową .Na plus zwyczaje cyganów .

Dość typowy romans, wzbogacony feerią barw cygańskiego światka. Dominik, mimo swej skrywanej w sercu nienawiści oraz sławy uwodziciela, tak naprawdę jest dobrym człowiekiem, może nieco zagubionym między tymi dwoma światami... Catherine - rozpieszczona, naiwna i faktycznie bardzo pomysłowa. Oczywiście - również uparta. Dwa kompletnie inne światy... Byłam pod wrażeniem drobiazgowości, z jaką opisano tabor, choć... na moje wyczucie to było i tak zbyt delikatne, wyidealizowane.

Przeczytana: 14 lipca 2014

Tajemnice, tajemnice i jeszcze raz tajemnice...a gdzieś tam między nimi uczucie,które zmienia wszystko. Wywraca do góry nogami życie, spojrzenie na przeszłość i przyszłość.
Nie lubię czytać przypadkowych książek, które po prostu wpadają w ręce.
Choć, dokładnie w tym przypadku tak właśnie było...W ten sposób mozna "wyhaczyc" perełkę...I śmiało mogę ją tak nazwać.