Lubimyczytać.pl to:

seria/cykl wydawniczy
Fantasy & SF [Phantom Press]
wydawnictwo
Phantom Press
powieść, science fiction, sny, władza
typ
papier
dona
6.89 (132 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Sny George'a Orra ziszczają się, urzeczywistniają. Doktor William Haber, do którego Orr zwraca się z prośbą o pomoc, wykorzystuje zdolności swego pacjenta, chcąc stać się twórcą nowego modelu świata. Efekty jego doświadczeń są tragiczne: likwidacja przeludnienia następuje poprzez wpisanie do rzeczywistości wielkiej zarazy. Przerażony Orr próbuje uwolnić się spod wpływu doktora. Ale jest już za późno...

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Alannada | 2011-06-19

Sięgałam po Jesteśmy snem Ursuli K. Le Guin z lekkim niepokojem, czy mi się spodoba i z dużą nadzieją, że tak będzie w rzeczywistości. Okazało się, że ta powieść, wydana w Polsce w 1991 roku przez Phantom Press, wciąga niczym chodzenie po bagnach w czasie ulewnego deszczu.

George Orrt, mieszkaniec Portland, został przyłapany na tym, iż wybierał leki pobudzające na Karty Medyczne znajomych. W związku z tym wylądował na Dobrowolnej Terapii, a jego psychiatrą został Harber, który szybko odkrył, że problem Orrta sprowadzał się tak naprawdę do jego panicznego lęku przed snem, a dokładnie śnieniem. Działo się tak ponieważ, jak utrzymywał Orrt, jego niektóre sny się spełniały i zmieniały rzeczywistość.

Na początku psychiatra nie wierzył swemu pacjentowi i postanowił go wyleczyć poprzez pokazanie mu, iż owe sny można kontrolować i że tak naprawdę nie ma się czego bać. Zahipnotyzował Orrta, podłączył do swojego wynalazku i kazał mu śnić efektywnie, co potem powtarzał na każdej sesji...

pkicman | 2014-04-01
Na półkach: 2014, Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 31 marca 2014

Sen i jawa, dobro i zło, siła i niemoc, wolność i zniewolenie. Wszystko to splata się w osobie głównego bohatera, niczym niewyróżniającego się przeciętniaka będącego dokładnie po środku na wszystkich możliwych skalach.
Głęboko filozoficzna historia, której przesłanie jest znacznie głębsze niż można by oczekiwać po opowieści o snach. Wiele wciąż aktualnych pytań, pojawiających się wśród nie do końca aktualnych i wydawało by się, że wręcz absurdalnych przewidywań dotyczących współczesnego świata (w końcu książka ma już ponad 40 lat).

Amelun | 2010-11-02
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 2010 rok

Smutek i nadzieja to dwa słowa, które przychodzą mi na myśl świeżo po skończeniu tej książki. I że należy umieć się cieszyć, tym co się ma.

PrzemekWroc | 2013-08-08

Na początku może nudzić, bo przez ładnych pare stron ciężko się odnaleźć w książce, gdzie tak wiele to sen... gdzie jak to we śnie, co chwilę wszystko się zmienia. Ale jako całość, książka wyjątkowa, niestandardowa... A Le Guin potrafi ująć bohaterami i ich uczuciami oraz przygodami. Tak więc, nie daj się zwieść przynudnawemu wstępowi.

buraukkaforesee | 2013-06-08

Jesteśmy snem... podczas czytania tej książki...
po kilkunastu stronach odłożyłam książkę mając nadzieję, że nabiorę ochoty i energii, aby do niej wrócić, ale nie. Jest nudna jak flaki z olejem, albo gorzej. Owszem, pomysł niczego sobie, ale nic poza tym.
Jesteśmy snem? Tak, czytając tą książkę powoli się stajemy...

KoKo | 2013-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2013

Zapowiadało się bardzo ciekawie, a potem siadło. "Żyję w koszmarze, z którego od czasu do czasu budzę się w sen." Czasem się zastanawiam, czy ziemia nie jest przypadkiem piekłem dla innej planety.

OmniModo | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

Troszkę wybija się nad przeciętność, zaciekawia ale nie zachwyca 4/6 Barwnie opisany świat z pogranicza psychologi i onirologi lecz akcja toczy się bardzo sennie :o)

detektywmonk | 2011-10-09

Bo kilka błędów przy budowaniu zdań było .Jednak talent wielki jest przy pisaniu .

Bizley | 2014-04-03

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku