Rysice

Okładka książki Rysice Antonina Żabińska
Okładka książki Rysice
Antonina Żabińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Literackie
2009-05-07
2009-05-07
978-83-08-04320-2
wspomnienia zwierzęta zoo

Jest to moje pierwsze spotkanie z A. Żabińską. Kobietą ciekawą, mającą niezwykły dar kontaktu ze zwierzętami. Antonina Żabińska była żoną dyrektora zoo. Kochała ludzi i zwierzęta, razem z mężem otrzymała tytuł "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".

Pierwszą przeczytaną książką A. Żabińskiej jest książka "Rysice".
Cztery małe rysice urodziły się w puszczy Białowieskiej. Ich matka troskliwie się nimi opiekowała.
Gdy miały miesiąc zostały zabrane z jej legowiska, podczas, gdy matka udała się na polowanie. Dwie małe rysice trafiły do domu dyrektora Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.
Tam muszą się przyzwyczaić do człowieka, do pokarmu innego, niż mleko matki. Tam tez dorastają. Psocą, bawią się, przydarzają się im różne wypadki. Dostają imiona - Tufa i Tofi.

Książka jest niewielka, liczy zaledwie 83 strony. Wzbogacona jest kilkoma zdjęciami rysic i ich opiekunki.

Książkę przeznaczyłabym raczej dla starszych dzieci z uwagi na opisy polowań dokonywanych przez matkę - rysicę na wolności.

Pierwszą przeczytaną książką A. Żabińskiej jest książka "Rysice".
Cztery małe rysice urodziły się w puszczy Białowieskiej. Ich...

• Zwierzopowieści
  • Zwierzęta