Rysice

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieści z ZOO Antoniny Żabińskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04320-2
wspomnienia, zwierzęta, zoo
goskaszer

Antonina Żabińska mieszkała i pracowała a warszawskim Zoo w latach 1924-1950. Rysice to opowieść o dwóch "kotkach" którymi opiekowała się Ona i jej rodzina. Zabawna historia o współistnieniu ludzi i zwierząt.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2009

Evik | 2012-07-12
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 11 lipca 2012

Jest to moje pierwsze spotkanie z A. Żabińską. Kobietą ciekawą, mającą niezwykły dar kontaktu ze zwierzętami. Antonina Żabińska była żoną dyrektora zoo. Kochała ludzi i zwierzęta, razem z mężem otrzymała tytuł "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata".

Pierwszą przeczytaną książką A. Żabińskiej jest książka "Rysice".
Cztery małe rysice urodziły się w puszczy Białowieskiej. Ich matka troskliwie się nimi opiekowała.
Gdy miały miesiąc zostały zabrane z jej legowiska, podczas, gdy matka udała się na polowanie. Dwie małe rysice trafiły do domu dyrektora Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.
Tam muszą się przyzwyczaić do człowieka, do pokarmu innego, niż mleko matki. Tam tez dorastają. Psocą, bawią się, przydarzają się im różne wypadki. Dostają imiona - Tufa i Tofi.

Książka jest niewielka, liczy zaledwie 83 strony. Wzbogacona jest kilkoma zdjęciami rysic i ich opiekunki.

Książkę przeznaczyłabym raczej dla starszych dzieci z uwagi na opisy polowań dokonywanych przez matkę - rysicę na wolności.

Ynio | 2016-09-18
Zosia Marciszuk | 2015-01-03