Kamienny lampart

Stone leopard
838530925X
Kamienny, lampart
dona

Prefekt paryskiej policji tropi Lamparta - byłego przywódcę komunistycznej partyzantki z okresu II wojny światowej, który jest podejrzewany o przygotowywanie zamachu na nowo wybranego prezydenta Francji, Guya Floriana. Tożsamość Lamparta nie została ujawniona, ale poszlaki wskazują, że jest nim ktoś z kręgu najbliższych współpracowników prezydenta. Grupa zawodowych zabójców, wysłana przez KGB, likwiduje wszystkich, którzy mogliby zidentyfikować Lamparta. Wkrótce prezydent Florian ma złożyć wizytę w Moskwie...

wiejskifilozof | 2017-02-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fajna,bardzo fajna książka.Czyta się super,dużo można dowiedzieć się o politycznych knowaniach w latach 70.
Sporo strzelaniny i stara prawda.Politycy,chcą tylko żłobu i koryta.

Nitager | 2016-06-10

Rzecz dzieje się w fikcyjnej sytuacji politycznej, stworzonej specjalnie na potrzeby tej powieści. Może trochę naiwnie, ale udanie i w miarę przekonująco. Są tu dwa, wzajemnie przeplatające się wątki - polityczny i sensacyjny, które, co do przewidzenia, na końcu łączą się w jeden.
Nastrój przypomina trochę "Dzień szakala" Forsytha - to, wbrew pozorom, plus tej powieści, bo zarzut naśladownictwa byłby tu bardzo nieuczciwy. Akcja poprowadzona jest bardzo sprawnie, a intryga zbudowana bardzo umiejętnie. Forbes po raz kolejny udowodnił, że jeśli chce, to potrafi pisać. Szkoda, że tak rzadko mu się chce...

ataga | 2015-09-22
Przeczytana: 22 września 2015

Kamienny Lampart to dobra powieść sensacyjna. Akcja dzieje się w czasach kiedy agenci wywiadów nie byli jeszcze wyposażeni w nowoczesne gadżety a ich praca opierała się na najsłabszym ogniwie – czyli na człowieku. Mamy więc agentów francuskich, CIA, niemieckich oraz komando śmierci czyli wywiad radziecki.
Wszyscy zostają postawieni w stan alarmu z powodu jednego człowieka legendarnego „Lamparta” który rzekomo zginął w czasie II wojny światowej.
Powieść ma swoje tempo stale utrzymujące napięcie a uważny czytelnik szybko domyśli kto gdzie i dlaczego.

jw23 | 2012-02-24

Niezła, warto przeczytać

MatBe1996 | 2017-03-01

Świetna powieść szpiegowska, z dobrą intrygą polityczną. Polecam!

Fredzio | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017