Fala

Tłumaczenie: Bartosz Skierkowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The wave
83-7169-869-0
sensacja, thriller
Radek

Wysoko w górach w stanie Waszyngton stok wzgórza osuwa się do jeziora, wywołując gigantyczną falę. Potężna ściana wody zaczyna pędzić doliną rzeki Kolumbia, niszcząc wszystko na swojej drodze. Kiedy fala zalewa bazę nuklearną, do wody przedostają się tysiące ton odpadów radioaktywnych. Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych staje w obliczu niewyobrażalnej katastrofy. Zginą miliony ludzi... Pacyfik stanie się martwym oceanem. Tylko jeden człowiek może zapobiec tragedii. Ktoś jednak usiłuje go zlikwidować...

Krzysztof | 2014-06-06
Przeczytana: 16 lutego 2014

Od tej książki rozpoczęła się moja przygoda z autorem i w dalszej perspektywie okazało się, że Christopher Hyde jest świetnym twórcą. Fala co prawda to jego najgorsza powieść, ale warto spędzić nad nią kilka godzin.

Danway | 2011-03-18
Przeczytana: 2004 rok

Powieść pokazująca jak niebezpieczne potrafią być żywioły oraz człowiek i jego egzystencja pośrodku tego..

wiejskifilozof | 2013-07-07

Mała rzecz a cieszy,wciąga od początku.Koniec ekstra, dający do myślenia.

ejotek | 2013-07-21
Przeczytana: 11 lipca 2013

Christopher Hyde to kanadyjski pisarz o wszechstronnych zainteresowaniach: analityka rynkowa, redagowanie, dziennikarstwo telewizyjne, aż wreszcie pisarstwo. Jako dziennikarz zajmował się takimi tematami jak ochrona środowiska i nowoczesne technologie, jednak kiedy zaczął pisać, skupił się głównie na fikcji politycznej oraz thrillerach z wątkiem historycznym. Tworzy również pod pseudonimem Paul Christopher. "Fala" jest debiutem pisarza z 1979 roku.

Wyobraź sobie, że jesteś inżynierem geologiem i pracujesz w Biurze Kontroli i Bezpieczeństwa Środowiska Naturalnego jako Dyrektor regionalny. Do Twoich obowiązków należy nadzorowanie stanu wszystkich amerykańskich zapór na rzece Kolumbia. Nie jest Ci łatwo, bowiem Twoja praca zależy od działania zapór po kanadyjskiej stronie, ale informacji o tamtych niestety nie posiadasz. A przecież w zakresie Twoich obowiązków leży również zapewnienie bezpieczeństwa zakładom pracy położonym wzdłuż rzeki, że nie wspomnę o wielu istnieniach ludzkich....

Maciej | 2011-07-19
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2011

Krótka książka katastroficzna. Akcja toczy się szybko. Choć czytelnik wie, że katastrofy nie da się uniknąć (to nie spoiler, bo przecież tytuł wyjaśnia sprawę), czyta dalej, aby wiedzieć „jak to się stało”.

Róża | 2016-07-04

Recenzja - http://krainamola.blogspot.com/2016/05/fala.html

Marcus | 2012-03-23
Przeczytana: 23 marca 2012

"Fala" na pewno nie zachwyca błyskotliwością akcji, a szkoda... Główny wątek mógłby być bardziej dynamiczny a takim niestety bywa zbyt sporadycznie. Książka staje się zbyt przewidywalna w poszczególnych epizodach niemniej warta uwagi. W miarę dobra, lekka lektura w podróż itp.

Sylwia | 2013-10-14
Przeczytana: 11 października 2013

Opisy takie, że aż włosy dęba stają. :).

Goszka | 2014-10-31

Szału nie ma, dupy nie urywa. Liczyłam na trzymającą w napięciu powieść, tymczasem wynudziłam się, jak nigdy dotąd. Zdarzało mi się po kilka razy czytać jedną stronę, bo nie potrafiłam się skupić na tekście. Główny bohater był uosobieniem rutyny.

Prometherion777 | 2016-02-21
Przeczytana: 2005 rok