Trójka

Wydawnictwo: Albatros
Triple
Maria Frąc, Cezary Frąc
Ag2S

Oksford, rok 1947. Wieczorne party przy winie w typowym inteligenckim towarzystwie. Wśród gości przybyłych na zaproszenie profesora Ashforda znajduje się trójka studentów uniwersytetu: Żyd Nat, Palestyńczyk Jasif i Rosjanin Dawid. Dwadzieścia jeden lat później spotykają się ponownie. Jako agenci zwalczających się tajnych służb – izraelskiego Mossadu, wywiadu egipskiego i radzieckiego KGB –...

Dwadzieścia jeden lat później spotykają się ponownie. Jako agenci zwalczających się tajnych służb – izraelskiego Mossadu, wywiadu egipskiego i radzieckiego KGB – są uwikłani we własne gry, w których nie ma miejsca na sentymenty. Pozornie nic nieznaczące spotkanie ma kolosalne znaczenie dla życia milionów ludzi i politycznej przyszłości świata…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,723,3687,trojka.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,723,3687,trojka.html

Koronczarka | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Książki Folletta z czasów, kiedy upierał się pisać różne thrillery szpiegowsko-polityczne mają dla mnie niezaprzeczalny urok. Zawsze odnoszą się do jakiejś konkretnej sytuacji politycznej, przypominają dawne publiczne strachy i problemy. Tym razem mamy rok 1968 i starcie izraelskiego Mosadu, radzieckiego KGB i rodzącego się oporu palestyńskiego w postaci szpiega egipskiego zaangażowanych w sprawę dostępu do broni atomowej w tle. Było, nie całkiem minęło. W podręczniku znajdziemy na ten temat jedno nudne zdanie, a tu taki całkiem emocjonujący thrillerzyk

dorcia2633 | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Tytułową Trójkę stanowią trzej koledzy z uniwersytetu w Oksfordzie - Żyd, Palestyńczyk i Rosjanin - którzy studiowali tam w późnych latach czterdziestych. Ale jest już rok 1968, Izrael podejmuje starania, by zdobyć broń jądrową, a chłopcy z naszej trójki nie są już kolegami: każdy z nich pracuje dla jednego z trzech wywiadów, które wobec nuklearnych planów Izraela wzajemnie się zwalczają. Jest to chyba najlepsza powieść Kena Folletta, bo oprócz bezlitosnego trzymania w napięciu, związanej po mistrzowsku intrygi i brawurowej akcji zawiera podstawowe przesłanie. Ludzie, namiętnie spierający się w studenckich campusach o wartości etyczne w polityce, kiedy są już dojrzali i czynnie w niej uczestniczą, rzucają się sobie do gardła, że krew się leje strumieniami.

Monika | 2012-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2012

Najpierw był audiobook. Tak mi się spodobał, że musiałam, po prostu musiałam mieć również wersję papierową. Właśnie skończyłam ją czytać.
Książka wciąż mnie zachwyca. To najlepsza historia szpiegowska, jaką kiedykolwiek udało mi się przeczytać, zobaczyć lub usłyszeć.
Trzech byłych studentów: Arab, Żyd i Rosjanin walczy ze sobą bądź przeciwko sobie w nieustającym konflikcie arabsko-izraelickim. Każdy z nich jest szpiegiem. Niektórzy to patrioci. Jeden z nich właśnie odkrył miłość. Wartka akcja, wyraziste, ciekawe postaci, świetna intryga i oczywiście miłość w tle.
Polecam.

annamagdalena | 2016-04-25

Najkrócej rzecz ujmując - dobrze napisana książka szpiegowska. Zdecydowanie nie jest to mój gust, ale postanowiłam spróbować. Nie można odmówić autorowi bystrości, niezłej narracji, szybkiej akcji i wyrazistych postaci.
Są podsłuchy i śledzenie, tajne akcje i jeszcze tajniejsze telefony, pluskwy, podsłuchy i znane tylko wtajemniczonym znaki... Wciąga i interesuje. Zawsze to świeże doznanie częściowo wejść do nieznanego sobie świata i zaglądać do niego przez dziurkę od klucza.
Dla lubiących intrygi i manipulacje obowiązkowa. Dla wielbicieli powieści szpiegowskich konieczna. Dla wszystkich pozostałych naprawdę ciekawa.

Monika | 2011-03-15
Przeczytana: 15 marca 2011

Świetna powieść szpiegowska z tytułową trójką bohaterów: Żydem, Palestyńczykiem i Rosjaninem, z których każdy jest szpiegiem.
Oprócz porywającej intrygi znajdziemy w książce również piękną historię miłosną.
Akcja toczy się w różnych miejscach na świecie, między innymi w moich ukochanych: Kairze i Damaszku.
Polecam.

Nitager | 2016-06-30

Poza niewątpliwym faktem, iż mamy do czynienia z dobrą książką sensacyjną, jest tu też zawarta pewna niewesoła refleksja: przyjaźń, w latach młodzieńczych tak bezinteresowna, szczera i zdolna do największych poświęceń, nie przetrwa próby czasu. W życiu dorosłym ustępuje miejsca własnym interesom, bądź obowiązkom.
Trzej przyjaciele z Oxfordu, Rosjanin, Palestyńczyk i Żyd, kończą studia i rozjeżdżają się do swoich ojczyzn. I każdy z nich, z powodu znajomości języka i świata, zostaje agentem wywiadu swojego państwa. A przecież wiemy, jak bardzo „przyjaźniły się” ich ojczyzny! Już wkrótce jeden z nich, Izraelczyk Nat, otrzyma zadanie, związane z produkcją broni jądrowej. Jego sukces byłby wybitnie nie na rękę przywódcom zarówno świata arabskiego, jak i Związku Radzieckiego. Zrozumiałe więc, że dwaj pozostali przyjaciele będą próbowali za wszelką cenę przeszkodzić mu w jego wykonaniu. Nat ma więc bardzo trudne zadanie, bowiem jego przyjaciele mają w ręku niewątpliwy atut: znają go...

monika | 2012-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Jak zwykle rewelacyjny Ken Follett nie zawiódł. Opowieść typowo szpiegowska, której akcja rozgrywa się w latach 60-tych XX wieku. Trzech studentów Oxfordu przypadkowo spotyka się na party organizowanym przez swego profesora. Po latach ich losy znowu się splatają, z tym że każdy z nich stoi po przeciwnej stronie. Akcja jak to już o Folletta wartka, książka wciagająca do tego stopnia, że nie sposób się od niej oderwać. Polecam dla wszyskich fanów tego autora.

Roman Dłużniewski | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Znakomita książka Folleta. Trzech przyjaciół, trzy wywiady. Kto kogo przechytrzy. Mocna rzecz.

Piotr | 2013-01-25
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Pięć lat zwlekałem z sięgnięciem po "Trójkę". Thrillery szpiegowskie omijam szerokim łukiem, ale spontanicznie postanowiłem "zaliczyć" wszystkie zbierające kurz książki z mojej biblioteczki i na pierwszy ogień poszedł właśnie Follett. Ogromne zaskoczenie - tego się nie czyta, to się połyka. Akcja wciąga, trzyma w napięciu, a losy bohaterów nie były mi obojętne. Każda z głównych postaci jest przekonująco rozpisana. Dobre dialogi, interesujące opisy - nawet zupełnie nieinteresujących mnie spraw. A to już sztuka, zainteresować czymś niezainteresowanego ;-) Jedyny zarzut to zakończenie, zwłaszcza kilka ostatnich stron. Trochę to zbyt melodramatyczne, ale suma sumarum, książka bardzo dobra. Polecam przede wszystkim tym, którzy na sam dźwięk słów "thriller szpiegowski" uciekają gdzie pieprz rośnie. "Trójka" sprawi Wam przyjemną niespodziankę.

kroolu | 2016-01-15

Kolejna ze sztandarowych powieści KF. I nieustannie jakże na czasie, biorąc pod uwagę sytuację geopolityczną na świecie. W sam raz na taki śnieżny wieczór jak dziś.