Burza krwi

5 (21 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Blood Storm
837469355X
Burza, Krwi

Trzech ambitnych i wpływowych braci Macomber chce zmienić Wielką Brytanię w państwo policyjne. „Każdy, kto nie zgadza się z decyzją rządu, jest społecznym sabotażystą” - twierdzi jeden z nich. Oficer służb specjalnych Tweed i jego asystentka Paula Grey starają się nie dopuścić do realizacji tych niecnych planów. Jednak braciom Macomber udaje się przekonać prawie połowę rządu do stworzenia tajnej Służby Bezpieczeństwa Państwowego. Tymczasem Tweed prowadzi śledztwo w sprawie bestialskiego morderstwa - i odkrywa związek między tą sprawą i akcją tworzenia Służby Bezpieczeństwa Państwowego. Nie mogąc zidentyfikować mordercy, próbuje dociec, kto będzie kolejną ofiarą. Colin Forbes
właściwie Raymond Harold Sawkins, rok w rok pisze powieść - ma ich już 41 na koncie - a każda staje się bestsellerem, tłumaczonym na co najmniej 30 języków. Wszystkie miejsca opisane w książkach dobrze poznał, zwiedzając w licznych podróżach większość państw zachodniej Europy, wschodnie i zachodnie wybrzeże Ameryki oraz wybrane kraje Afryki i Azji.

Nitager | 2016-04-25

Już na początku czytelnik spodziewa się mistrzowskiej intrygi. Tweed spędza wieczór z pewną kobietą, a na potem, wskutek sprytnego chwytu, nie ma żadnego alibi. A przydałoby mu się i to bardzo!
Niestety, niezły początek to jedyna jasna strona tej powieści. Potem odniosłem wrażenie, że autor za wszelką cenę chciał zszokować, a wzbudził jedynie niesmak i obrzydzenie. O ile sama fabuła nie jest zła, o tyle fragmenty, mające budzić grozę, wręcz rażą sztucznością i zupełnie niepotrzebnym okrucieństwem, nie mającym żadnego związku z fabułą. Ta zresztą też nie jest błyskotliwa, łatwa do przewidzenia, schematyczna. Spotkanie starych znajomych z biura Tweeda nieco osładza tę klęskę, ale w dalece niewystarczającym stopniu. Przeczytana właściwie tylko po to, aby nie mieć w biblioteczce"dziur" w cyklu o Tweedzie i jego współpracownikach.

Andrzej | 2016-07-14
Przeczytana: 2013 rok